برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1323 100 1

مدونا

مدونا در دانشنامه ویکی پدیا

مَدونا لوئیس چیکونی (به انگلیسی: Madonna Louise Ciccone)، (زاده ۱۶ اوت ۱۹۵۸ در میشیگان) خواننده، ترانه سرا، بازیگر و کارآفرین بین المللی مشهور آمریکایی است. اغلب از او به عنوان «ملکه پاپ» یاد می شود که تأثیراتی بر دیگر هنرمندان سراسر جهان داشته است و آیکون فرهنگی، پاپ و مد می باشد. مدونا برندهٔ ۷ جایزهٔ گرمی و ۲ جایزهٔ گولدن گلوب است که یکی برای بازی در فیلم اویتا است. بر اساس اطلاعات «فدراسیون بین المللی صنایع فنوگرافیک» تاکنون ۳۰۰ میلیون آلبوم مدونا در سراسر جهان به فروش رفته است و انجمن صنایع ضبط آمریکا آثار او را پرفروش ترین در میان «هنرمندان راک زن» در قرن بیستم اعلام کرده است رکوردهای جهانی گینس او را به عنوان موفق ترین زن هنرمند معرفی کرده است. مدونا اولین آلبوم خود به نام «مدونا» را در سال ۱۹۸۳ ارائه داد. او در ۲۰ سالگی با ۳۵ دلار پول از میشیگان به نیویورک رفت. در سال ۲۰۱۰ ثروت وی بیش از یک میلیارد دلار تخمین زده شده است.
۱۹۸۵: به دنبال تصورات (Vision Quest)
۱۹۸۵: ناامیدانه در جستجوی سوزان (Desperately Seeking Susan)
۱۹۸۵: نوعی فداکاری (A Certain Sacrifice)
۱۹۸۶: خبر خوش شانگهای (Shanghai Surprise)
۱۹۸۷: این دختر کیست؟ (Who's That Girl?)
۱۹۸۹: سگ های شکاری برادوی (Bloodhounds of Broadway)
۱۹۹۰: دیک تریسی (Dick Tracy)
۱۹۹۱: راستی یا شهامت (با مدونا در تختخواب) Truth or Dare (In Bed with Madonna)
۱۹۹۲: سایه ها و مه (Shadows and Fog)
۱۹۹۲: دسته خودشان (A League of Their Own)
۱۹۹۳: یک بغل مدرک (Body of Evidence)
۱۹۹۳: بازی خطرناک (Dangerous Game)
۱۹۹۵: غمی در چهره (Blue in the Face)
۱۹۹۵: چهار اتاق (Four Rooms)
۱۹۹۶: ۶ دختر (6 Girls)
۱۹۹۶: اویتا (Evita)
۲۰۰۰: انتخاب دوم (The Next Best Thing)
۲۰۰۲: بُرده به دوردست ها (Swept Away)
۲۰۰۲: روزی دیگر بمیر (Die Another Day)
۲۰۰۶: می خواهم رازی را بهت بگویم (I'm Going to Tell You a Secret)
۲۰۰۸: من هستم چون ما هستیم (I Am Because We Are)
بر اساس گزارش مجله اقتصادی فوربز، مدونا در صدر فهرست پردرآمدترین چهره های سرشناس دنیای هنر و سرگرمی در سال ۲۰۱۲ قرار گرفت. در این سال مدونا حدود ۱۲۵ میلیون دلار درآمد داشته ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مدونا در دانشنامه آزاد پارسی

مدونا (1958ـ ) Madonna
(نام اصلی: مدونا لوییز ورونیکا چیکّونه) خوانندة پاپ و بازیگرِ امریکایی. نخستین آهنگ پرفروشِ او «مثل یک باکره» (1984) نام داشت. از آلبوم هایش، شعاع نور (1998) و موسیقی (2000) بیش از آلبوم های پیشین اش، تحت تأثیرِ موسیقی الکترونیک قرار دارند، و هر دو برایش موفقیت تجاری و هنری به همراه داشتند. از فیلم هایی که تاکنون بازی کرده است، عبارت اند از در جُست وجوی سوزان (1985) و اِویتا (1996) که فیلم اخیر با تحسین منتقدان روبه رو شد. مدونا در راچستر، میشیگان، به دنیا آمد و در 1977 به نیویورک مهاجرت کرد تا حرفة خود را پی بگیرد. نخستین آوازش که به فهرست پرفروش ها راه یافت، مرز (1984) نام داشت. فیلم های اولیة او نظر مساعد منتقدین را به همراه نداشت. مدونا در سال 2000 با گای ریچی، کارگردان انگلیسی، در اسکاتلند ازدواج کرد. نخستین تور او پس از 1993 در تابستان 2001 برگزار شد.
54010400
78010700

نقل قول های مدونا

مدونا (۱۹۵۸م) خواننده، ترانه سرا، بازیگر و کارآفرین آمریکایی.
• «نوشتن آهنگ سخت تر نشده. آنچه مشکلتر شده، پیدا کردن تولید کنند ای است که از ابتدا تا پایان همراه شما در استودیو بنشیند تا کار تولید نهایی شود. بویژه وقتی سر و کارتان با دی جی ها می افتد که واقعاً سرشان شلوغ است و دائم در سفرند؛ و اینکه محتوای آهنگ های شما قبل از تمام شدن جایی درز نکند، که در اینصورت کارتان سخت تر هم می شود.»
• «دوست دارم خود را با هنرمندان دیگری همچون پیکاسو مقایسه کنم. او تا روزی که مُرد، همچنان نقاشی کشید و نقاشی کشید. چرا؟ چون فکر کنم انگیزه این کار را در وجود خودش حس می کرد. زندگی به او انگیزه می داد و به همین دلیل، ناگزیر بود که وجود و درونیات خود را بروز بدهد؛ من هم همین حس را دارم.»
• «شاید همه فکر کنند که من زنی جماع باره هستم که میل جنسی سیری ناپذیر دارم؛ حال آنکه حقیقت این است که ترجیح می دهم کتاب بخوانم.»

ارتباط محتوایی با مدونا

مدونا در جدول کلمات

فیلمی از آلن پارکر با بازی مدونا و آنتونیو باندراس
اویتا

مدونا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مدونا   • مفهوم مدونا   • تعریف مدونا   • معرفی مدونا   • مدونا چیست   • مدونا یعنی چی   • مدونا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مدونا
کلمه : مدونا
اشتباه تایپی : ln,kh
عکس مدونا : در گوگل

آیا معنی مدونا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )