برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1292 100 1

مذهب تشیع در هلند

مذهب تشیع در هلند در دانشنامه ویکی پدیا

مذهب تشیع در هلند
مذهب تشیع در هلند یک اقلیت دینی مسلمان در میان جامه مسلمانان هلند و شیعیان دوازده امامی اکثریت گروه مسلمانان شیعه را تشکیل می دهند. بیشتر مسلمانان شیعه دوازده امامی پناهندگان سیاسی هستند. افراد از کشورهایی که به عنوان شیعه وارد هلند شده اند، از اقوام شیعه کشورهای عراق، ایران و افغانستان می باشند. علاوه بر این یک گروه کوچک از پاکستان، لبنان، و کارگران مهمان از ترکیه از شیعیان دوازده امامی هستند. اکثریت آنها در دهه ۱۹۹۰ به عنوان پناهندگان سیاسی به هلند آمدند. تعداد شیعیان دوازده امامی که دارای ملیت هلندی هستند، در ژانویه ۲۰۰۵ میلادی، ۱۰۸،۷۲۸ نفر بود. برخی از شیعیان تبعه عراق، ایران و افغانستان ملیت هلندی ندارند و گاه نیز از سایر فرقه های شیعیان هستند. این گروه به دلیل ناامنی های سیاسی منطقه خاورمیانه نظیر انقلاب ۱۳۵۷ ایران و جنگ ایران و عراق به هلند کوچ کرده اند.
http://www.alrisala95.com/home/
http://www.isan.nl/
از ۱۰۸،۷۲۸ نفر شیعه سرشماری شده در سال ۲۰۰۵ میلادی عراقی (۴۳٬۵۲۳)، افغانی (۳۶٬۶۸۳) و ایرانی (۲۸٬۵۲۲) بودند. بر طبق این منابع نیمی از مسلمانان اهل عراق، افغانستان و اکثریت ایرانیانی که در هلند زندگی می کنند، شیعه دوازده امامی هستند.
جامعه ایرانیان هلند تعدادی از سازمان های محلی مختلف، از جمله "مرکز جوانان ایران" را بنیان گذاری کرده اند که توسط گروهی از جوانان ایرانی در هلند تأسیس و اداره می شود.انجمن علمی ایران در هلند (ایسان) توسط دانشجویان ایرانی دانشگاه صنعتی دلفت در سال ۱۹۸۹ تأسیس شد، هدف اصلی این انجمن ترویج ارتباط بین ایرانیان هلند بود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مذهب تشیع در هلند را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مذهب تشیع در هلند   • مفهوم مذهب تشیع در هلند   • تعریف مذهب تشیع در هلند   • معرفی مذهب تشیع در هلند   • مذهب تشیع در هلند چیست   • مذهب تشیع در هلند یعنی چی   • مذهب تشیع در هلند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مذهب تشیع در هلند
کلمه : مذهب تشیع در هلند
اشتباه تایپی : lbif jadu nv igkn
عکس مذهب تشیع در هلند : در گوگل

آیا معنی مذهب تشیع در هلند مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )