انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1066 100 1

مرادی

/morAdi/

معنی مرادی در لغت نامه دهخدا

مرادی. [ م َ ] (ع اِ) ج ِ مِرْدی ̍. (منتهی الارب ). رجوع به مِردی ̍ شود. || ج ِ مرداء. (متن اللغة). رجوع به مِرداء شود.

مرادی. [ م َ ] (ع اِ) قوائم الابل والفیل و الخیل. (اقرب الموارد). سپل شتر و پیل. (ناظم الاطباء). || ازارها و شلوارها. (ناظم الاطباء) (از اقرب الموارد). رجوع به مردی شود.

مرادی. [ م َ دی ی ] (ع اِ) ج ِ مُردی ّ. (از اقرب الموارد). رجوع به مُردی ّ شود.

مرادی. [ م ُ ] (ص نسبی ) منسوب به مراد. موافق میل و خواهش. ارادی و اختیاری و معنوی و مجازی و به طور استعاره. (ناظم الاطباء). شاهدی برای این معانی به دست نیامد. کلمه ٔ مرادی در ترکیب نامرادی ذیل مراد آمده است. رجوع به مراد شود. || (اِ) پول خرد و کوچک. (ناظم الاطباء).

مرادی. [ م ُ دی ی ] (ع اِ) ج ِ مُردی ّ. (ناظم الاطباء). رجوع به مردی شود. || (ص نسبی )ارادی. اختیاری. (ناظم الاطباء). رجوع به مراد شود.

مرادی. [ م ُ ] (اِخ ) دهی است از دهستان کرانی شهرستان بیجار؛ در 18هزارگزی جنوب شرقی حسن آباد سوگند و 3هزارگزی جنوب راه هشتادجفت به حسن آباد، در منطقه ٔکوهستانی سردسیری واقع و دارای یکصد تن سکنه است. آبش از چشمه تأمین می شود و محصولش غلات و لبنیات و شغل مردمش زراعت و گله داری و صنایع دستی زنان قالیچه وجاجیم بافی است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).

مرادی. [ م ُ ] (اِخ ) دهی است از دهستان زاویه ٔ بخش شوش شهرستان دزفول ؛ در 18 هزارگزی شمال شرقی شوش و 3هزارگزی شرق راه آهن تهران به اهواز در دشت گرمسیری واقع و دارای 250 تن سکنه است. آبش از رودخانه ٔ دز تأمین می شود و محصولش غلات ، برنج ، کنجد و شغل مردمش زراعت است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 6).

مرادی. [ م ُ ] (اِخ ) محمدبن منصور ، مکنی به ابوجعفر از متکلمین و فقهای زیدیه است او راست : کتاب التفسیر الکبیر، کتاب التفسیرالصغیر احمدبن عیسی ، کتاب سیرة الائمة العادلة، رساله خطاب به حسن بن زید. (یادداشت مؤلف از ابن ندیم ).

مرادی. [ م ُ ] (اِخ ) محمدبن محمد ، مکنی به ابوالحسن ، شاعری بخارائی عهد سامانیان است. رودکی در مرگ او گوید :
مرد مرادی نه همانا که مرد
مرگ چنین خواجه نه کاریست خرد.
و این شعر در فرهنگها به نام او آمده است :
آن سرخ عمامه بر سر او
چون آژخ زشت بر سر کیر.
(از یادداشت مؤلف ).

مرادی. [ م ُ ] (اِخ ) تخلص شعری سلطان مرادبن محمد ثالث است ، او را دیوانی است ترکی. (یادداشت مؤلف ).

معنی مرادی به فارسی

مرادی
ابوالحسین محمد بن محمد بخارائی شاعر ایرانی معاصر نصر بن احمد سامانی است و بتازی و پارسی شعر میسرود .
تخلص شعری سلطان مراد بن ثالث است
از علمای شام بقرن دوازده
یکی از متکلمین زیدیه است
ناکامی . نامرادی .
دهی کوچکی است از دهستان سبزواران بخش مرکزی شهرستان جیرفت
طایفه ای از ایلات کرد ایران که تقریبا ۱٠٠ خانوار میشوند و در نقاره خوان و کانی و ریژ سکنی دارند و منتسب به طایفه مندمی هستند .
تیره از ایل بیرانوند .
دهی است جزئ دهستان مرکزی بخش لنگرود شهرستان لاهیجان .
ابن یزید بن عمرو بن سلمه بن منبه به ذهل بن عطیف
ابن محمد بن مراد بن علی بخاری الاصل دمشقی حنفی نقشبندی مشهور به مرادی ادیب و شاعر و نویسنده بود در سال ۱۱۳۲ قمری در دمشق متولد شد و عهده دار افتائ حنفی شد و در سال ۱۱۸۴ قریم درگذشت

مرادی در دانشنامه ویکی پدیا

مرادی
مرادی یک نام خانوادگی ست. افراد شاخص با این نام از این قرارند:
هوشنگ مرادی کرمانی
علی مرادی
محمدعلی مرادی
علی محمد مرادی
علی اکبر مرادی
احمد مرادی
ابراهیم مرادی
علی مرادی (وزنه برداری)
محمدجعفر مرادی
بهرام مرادی
سهراب مرادی
نغمه مرادی
مرادی یک نام خانوادگی ست.
مرادی (بیجار)
مرادی (قشم)
مرادی همچنین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
مرادی (بیجار)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بیجار در استان کردستان ایران است.
فهرست روستاهای ایران
این روستا در دهستان سیلتان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده است.
مرادی (قشم)، روستایی از توابع بخش شهاب شهرستان قشم در استان هرمزگان ایران است.
فهرست روستاهای ایران
این روستا در دهستان دولاب قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۸۳ نفر (۶۸خانوار) بوده است.
مرادی بافقی برادر بزرگ تر شاعر دلسوخته وحشی بافقی بود و هر دو از شاگردان شرف الدین علی بافقی (م ۹۷۴ ه. ق) بودند. او در تربیت برادر خویش و آشنا نمودن وی با محفل های ادبی بسیار اثر داشته و قبل از آنکه وحشی در شاعری به شهرت برسد، مرادی از دنیا رفته است. وی از شاگردان بنام روزگار خود بود که در سرودن غزل توانائی داشت. صاحب الذریعه الی تصانیف الشیعه آورده که وی به حج رفت و در بازگشت در تبریز درگذشت.
مرادی کشک، روستایی از توابع بخش زرآباد شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان ایران است.
این روستا در دهستان زرآباد غربی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۴۱ نفر (۲۵خانوار) بوده است.
مرادی کشک یک روستا در ایران است که در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. مرادی کشک ۱۴۱ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایران
آب انبارمرادی مربوط به دوره قاجار است و در رفسنجان، خبابان بهشتی، جنب موزه مردم شناسی واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۳۹۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
ابراهیم مرادی فیلمنامه نویس، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار، بازیگر و یکی از پیشگامان سینمای ایران محسوب می شود. مرادی یکی از سه چهار هنرمندی است که سینمای ایران با نام آن ها آغاز می شود. هنگامی که اوانس اوگانیانس آگهی های «مدرسه آرتیستی سینما» را در روزنامه های کثیرالانتشار سال ۱۳۰۹ چاپ می کرد، مرادی ۲۳ سال داشت.
۱۳۱۰ انتقام برادر (نویسنده، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار)
۱۳۱۲ حاجی آقا آکتور سینما (دستیار فیلمبردار)
۱۳۱۳ بلهوس (نویسنده، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار)
۱۳۳۰ کمرشکن (نویسنده، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار)
۱۳۳۲ پیوند زندگی (نویسنده، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار)
۱۳۳۸ گوهر لکه دار (نویسنده، کارگردان)
در دوره اول فیلمسازی (۱۳۰۹–۱۳۱۶) که سینمای ایران «قدم آهسته» می رفت، مرادی در صف گروه کم شمار اما پرذوق فعالان سینما قرار داشت. از مجموع ۹ فیلم این دوره، دو فیلم ساخته اوست: انتقام برادر (۱۳۱۰) و بلهوس (۱۳۱۳).
ابراهیم مرادی در سال ۱۲۸۶ هجری خورشیدی در بندر انزلی متولد شد. او در ۱۲ سالگی به جنبش جنگل به رهبری میرزا کوچک خان جنگلی پیوسته بود و در جمهوری انقلابی گیلان نیز نقش داشت. گفته می شود وی در مدرسه رشدیه انزلی به آموزش گریگور یقیکیان و سالن سینما تئاتر شخصی مرحوم عمید همایون، در انزلی با هنر تئاتر آشنا گردید. ابراهیم مرادی پس از شکست جنگلی ها برای بار نخست به شوروی گریخت و در جریان اقامت اجباری اش در مسکو جذب حرفهٔ عکاسی شد.
مرادی پس از بازگشت به ایران در سال ۱۳۰۹ کار فیلم برداری برای ساخت فیلم بلندی که بعدها «انتقام برادر» یا «روح و جسم» نام گرفت را در انزلی، آغاز کرد. این فیلم نهایتاً به شکلی ناقص در همان سال در سالن ارامنهٔ شهر رشت به مدت ۵۵ دقیقه به نمایش درآمد.
عبدالرحمان بن عمرو بن ملجم مرادی قاتل علی بن ابی طالب در سال ۴۰ هجری/۶۶۱ میلادی است.
در کتاب طبری آمده که سه تن از خوارج به نام عبدالرحمن بن ملجم از قبیله کنده، برک بن عبدالله و عمرو بن بکر تمیمی که همدیگر را در مکه ملاقات کردند و با هم به مذاکره پرداختند و پس از اتمام مراسم حج، سوگند یاد کردند که علی و معاویه و عمرو عاص را که به اعتقاد خوارج مسئول وضع اسفبار مسلمانان بودند و گمراه شده بودند و با انگیزه انتقام از کشتار یارانشان در نهروان، بکشند. روز کشتن را ۱۷ رمضان تعیین نمودند و هر کسی به شهر قربانی خود رفت. عبدالرحمن به کوفه، برک به دمشق و عمرو به مصر رفتند.
در کوفه، عبدالرحمن پیش مردان قبیله اش کنده رفت. اما نیتش را بر ملا نکرد، چرا که می ترسید در همه جا فاش شود. روزی گروهی از قبیله تیم الرباب را دید که برای ۱۰ تن از کشتگانشان در نهروان عزاداری می کردند و در میان آنان زنی زیبا رو به نام قطامه بنت شجنه را دید و دلباخته اش شد و از وی خواستگاری کرد. قطامه پذیرفت به شرطی که مهریه اش ۳۰۰۰ درهم، یک کنیز و یک غلام و کشتن علی باشد. وی در جنگ نهروان پدر و برادرش را از دست داده بود و در فکر انتقام گیری از علی بود. او نه تنها به عبدالرحمن در انجام این امر پافشاری کرد، بلکه خود نیز کمکش کرد و فردی به نام وردان از قبیله اش را به کمک وی فرستاد. عبدالرحمن نیز از فردی به نام شبیب بن بجره از قبیله بنی اشجع درخواست یاری نمود. شب قبل از واقعه، قطام با این سه تن در مسجد اعظم کوفه دیدار کرد و سینه هایشان را با حریر بست. (در منابع، شرح بیشتری بر این کار عجیب ارائه نشده است). این سه تن که شمشیرهایشان را در زهر خوابانیده بودند، کنار در مسجد منتظر ماندند تا علی به منظور اقامه نماز صبح به مسجد وارد گردد. به محض پدیدار شدن علی، شبیب به وی حمله برد و شمشیرش را زد که به بازوی در خورد که فرار کرد و در میان جمعیت گم شد. وردان نیز فرار کرد اما وقتی به خانه رسید، پسرعمویش وی را دید که حریر از سینه باز می کرد و به وی ظنین شد و وردان را کشت. تنها ابن ملجم باقی ماند که در حالی که فریاد می کشید حکمیت خاص خداست نه تو و یارانت، ضربتی به فرق سر علی زد و می خواست فرار کند که ابوادما همدانی وی را به زمین افکند. علی به خانه اش بازگشت و ابن ملجم را پیش وی آوردند و او به علی گفت که ۴۰ روز شمشیرش را تیز می کرد و از خدا می خواست که با آن بدترین مخلوق خدا را بکشد. علی در پاسخ گفت خود ابن ملجم با همین شمشیر کشته خواهد شد و وی را بدترین مخلوق خدا نامید.
در بلاذری به اشعاری از نجاشی اشاره شده که در آن معاویه را به خاطر تحریک ابن ملجم برای کشتن علی می ستاید. در منابع به نسبهای دیگری از عبدالرحمان اشاره شده مانند حمیاری، مرادی، کندی (به واسطه خویشاوندی با قبیله بنی جبله یا بنی حنیفه از کنده)، مصری، تجیبی (تیره ای از قبیله مراد) یا تجوبی (تجوب گروهی از قبیله حمیار است که توسط قبیله مراد جذب شد) و سکونی.
ابوبصیر لیث بن بختری مرادی، از رجال امامی کوفه در نیمهٔ اول قرن ۲ (قمری).
دارالحدیث: http://www.hadith.net/persian/products/magazine/olum-f/06/003.htm
کنیهٔ او را «ابومحمد» و «ابویحیی» آورده اند و او را از اهل کوفه شمرده اند. وی در منابع رجالی هم از اصحاب محمد باقر و هم از اصحاب جعفر صادق محسوب شده است. ابوبصیر مرادی از برخی راویان حدیث اهل بیت چون عبدالکریم بن عتبه هاشمی روایت کرده است.
ابوبصیر مرادی، درگذشت جعفر صادق را درک کرده است، بیشتر معتقدند ابوبصیر مرادی به امامت موسی کاظم باور نداشته است و گفته اند مذهب وی مستقیم نبوده است.
از مهم ترین شاگردان ابوبصیر مرادی که روایات زیادی از او نقل کرده است، ابوجمیله مفضل بن صالح اسدی است و در درجهٔ بعد می توان از عبدالله بن مسکان، عبدالله بن بکیر و عبدالکریم بن عمرو خثعمی یاد کرد.
احمد مرادی (زاده ۱۳۴۷، بندرعباس) چهره سیاسی اعتدالگرا و نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.نبو
وی با کسب ۱۳۶٬۹۳۵ رای از مجموع ۳۶۲٬۰۴۲ رای معادل ۳۷٫۸۲٪ آرا توانست به عنوان نفر دوم از حوزه انتخابیه بندرعباس و قشم و ابوموسی و حاجی آباد و بندرخمیر به مجلس راه پیدا کند.
وی پیش از نمایندگی مجلس، مسئولیت هایی همچون فرماندار شهرستان بندرعباس، مدیرکل سیاسی، انتظامی و امنیتی استان هرمزگان و معاون اداره کل بازرسی هرمزگان را برعهده داشته است.
الشن مرادی ابدی (زادهٔ ۱ خرداد ۱۳۶۴ در تهران) استاد بزرگ شطرنج اهل ایران است. وی در سال ۲۰۰۴ درجهٔ استاد بین المللی را بدست آورد و در سال ۲۰۰۵ سومین شطرنج باز ایرانی، پس از احسان قائم مقامی و امیر باقری شد که به درجهٔ استاد بزرگ دست یافت.
ویکی پدیای انگلیسی
فیده ریتینگ کارت الشن مرادی
بازی های الشن مرادی در وب گاه chessgames.com
مرادی در سال ۱۳۸۰ در ۱۶ سالگی با امتیاز ۱۰ از ۱۱ (نمایش ریتینگ ۲۷۱۲) قهرمان شطرنج ایران شد. وی در المپیاد شطرنج ۲۰۰۴ (میز دو)، ۲۰۰۶ (میز چهار)، ۲۰۰۸ (میز دو) و ۲۰۱۰ (میز دو) و ۲۰۱۴ (میز دو) عضو تیم ملی ایران بوده است. مقام یازدهم قهرمانی جوانان زیر ۲۰ سال جهان در سال ۲۰۰۴ از دیگر عناوین اوست. وی در بازی های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه یک مدال برنز در بخش کلاسیک تیمی (به همراه احسان قائم مقامی و آتوسا پورکاشیان)، در بازی های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۷ ماکائو دو مدال برنز یکی در بخش انفرادی کلاسیک و دیگری در تیمی سریع (به همراه احسان قائم مقامی، همایون توفیقی، شادی پریدر، شایسته قادرپور و میترا حجازی پور)، در بازی های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۹ کوانگ نین یک مدال برنز در شطرنج برق آسای تیمی (به همراه احسان قائم مقامی، مرتضی محجوب، آتوسا پورکاشیان، شادی پریدر و شایسته قادرپور) و در بازی های جهانی ورزش های فکری ۲۰۰۸ پکن یک مدال برنز در شطرنج سریع تیمی مردان کسب کرده است. وی همچنین به همراه تیم ملی شطرنج ایران در قهرمانی جام ملت های آسیا سه بار در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ به مقام سوم تیمی در آسیا دست یافته است
او فارغ التحصیل دبیرستان علامه حلی تهران و مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف است.
از جمله رکوردهای او مبارزهٔ هم زمان با ۵۵ نفر در سال ۸۴ در دانشگاه صنعتی شریف است که به تساوی با ۴ نفر و برد از بقیه بازیکنان انجامید. در ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۵ نیز مسابقه ای خیریه ای در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و مرادی به طور هم زمان با ۱۲۰ نفر به رقابت نشست که نتیجهٔ آن ۷ تساوی و برد باقی افراد بود. این مسابقه بزرگ ترین مسابقهٔ شطرنج هم زمان ایران در آن زمان بود.
امیر مرادی (زاده ۲۱ فروردین ۱۳۶۹ - تهران) دونده اهل ایران است.
امیر مرادی در وبگاه بازی های آسیایی ۲۰۱۸
سومین مدال دوومیدانی ایران در بازی های آسیایی/ نقره ۱۵۰۰ متر برای امیر مرادی ایسنا
از افتخارات وی می توان به کسب مدال طلا دو ۱۵۰۰ متر مسابقات دو و میدانی داخل سالن آسیا ۲۰۱۸ اشاره کرد.
بهرام مرادی (زاده ۱۳۳۹ در بروجرد) نویسنده ایرانی ساکن برلین است. در ابتدا به نمایش نامه نویسی می پرداخت و سپس به سراغ داستان رفت.
«در شکار لحظه ها/۱۹۹۳» مجموعه داستان
«یک بغل رز برای اسب کهر/۲۰۰۰»، مجموعه داستان
«خنده در خانهٔ تنهایی/۱۳۸۱»، مجموعه داستان (برندهٔ جایزه هوشنگ گلشیری سال ۱۳۸۲)
«مردی آن ور خیابان، زیر درخت ۱۳۸۴»، مجموعه داستان (نامزد جایزهٔ هوشنگ گلشیری ۱۳۸۶)
بهرام مرادی از سال ها قبل در برلین سکونت دارد. از نوجوانی با تئاتر شروع کرده و سال ها در کنار نمایش نامه نویسی، بازیگری و کارگردانی کرده.
بهروز مرادی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی در دولت دهم محمود احمدی نژاد بود. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و دکترای مدیریت دولتی استنبو
مرادی در زمان جنگ عراق و ایران فرمانده تیپ نبی اکرم کرمانشاه بود و پس از جنگ نیز به عنوان معاون هماهنگ کننده نیروی مقاومت بسیج کشور فعالیت می کرد. از دیگر مسوولیت های او پس از جنگ می توان به فرماندهی تیپ نبی اکرم (ص) کرمانشاه، فرماندهی لشکر ۱۹ فجر اشاره کرد. با آغاز ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد او به استانداری همدان انتخاب شد و چهار سال در این سمت باقی ماند و بعد از آن سمت مسئولیت سازمان هدفمندی یارانه ها انتخاب شد و در سالهای پایانی دوره دولت دهم به عنوان معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور انتخاب شد.
یکی از جنجالی ترین اقدامات در زمان ریاست سازمان هدفمندسازی یارانه ها درگیری لفظی با سید حسین حسینی نماینده فریمان بود.
او از جمله افرادی بود که در روز ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ چند روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد نشان لیاقت و مدیریت را دریافت کرد.
تپه هوشنگ مرادی در شهرستان مینودشت، بخش گالیکش، روستای پرسه سو واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۸۷۹۵ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مرادی در جدول کلمات

ساخته ابراهیم فروزش با بازی بهزاد خداویسی بر اساس قصه ای از هوشنگ مرادی کرمان
خمره
ساخته کودکانه اسماعیل براری در سال 70 با بازی مجید قناد | سهیلا مرادی و زنده یادان نعمت ا••• گرجی و فاطمه طاهری
شهر در دست بچه ها
از ساخته های ابراهیم فروزش بر اساس کتابی از هوشنگ مرادی کرمانی
خمره

مرادی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

صبا ١٣:٣٧ - ١٣٩٦/٠٧/١٥
مرادی یعنی مراد دهنده
|

ثابت ٢٣:٣٣ - ١٣٩٦/١٠/٠٢
خاندانی درمنطقه الموت قزوین بسیار معروف و قدرتمند هستند و بیش از پانصد خانوار هستند
|

حسین ٠٨:١٨ - ١٣٩٦/١٠/٢٧
خاندان و طایفه ایی از اعراب ڪه به ایران ڪوچ ڪردند و هر ڪدام به سمت و سویی از ایران سڪنا یافتند
جنوب غرب بیشترین تراڪم را دارد
|

هانیه ٠٧:١٥ - ١٣٩٧/٠٤/٢٣
مرادی یعنی نوید دهنده وبااراده که به مراد خود میرسند
|

رقیه مرادی نژاد ٠١:٤٦ - ١٣٩٧/١٠/١٥
مرادی به معنی ارزو و مراد است
ونوید دهنده
|

فرشیدمرادی ١٣:٣٩ - ١٣٩٨/٠٢/١٧
از طایفه زند لرهای لرستان و ملایر از فرزندان سردار سپاه کریمخان ابوالفتح خان مرادی
|

سارا مرادی ١٧:٤٩ - ١٣٩٨/٠٣/١٤
مراد :اروز
مرادی :مژده دهنده . مراد دهنده
|

Mmm ١٢:٣١ - ١٣٩٨/٠٣/٢١
مرادی یعنی مقصود ، نشاندهنده راه ، 👌 هدف
|

دکتر کاظم مرادی ٠٥:٣٨ - ١٣٩٨/٠٥/٠٢
نام خانوادگی مرادی یعنی نوید بخش مردمانی که با اراده و پشتکار به مراد خود میرسند شامل کرد، لر ، عرب از طوایف ایل خمسه ساکن استان فارس و...
|

غلامرضا مرادی ١٧:١٣ - ١٣٩٨/٠٧/١٨
ابو بصیر مرادی یکی از شاگردان و اصحاب خاص امام صادق (ع)که امامت امام باقر (ع)را نیز درک کرده و اصحاب ویژه ایشان بوده اند
مراد به معنی آرزو مییاشد و مرادی کسی که آرزو و نیاز کسی را براورده کند
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• شهاب مرادی ویکی پدیا   • دفتر مشاوره شهاب مرادی   • تلگرام شهاب مرادی   • شهاب مرادی کیست   • بیوگرافی شهاب مرادی   • شهاب مرادی کلاس مجردها   • شهاب مرادی اینستاگرام   • همسر شهاب مرادی   • معنی مرادی   • مفهوم مرادی   • تعریف مرادی   • معرفی مرادی   • مرادی چیست   • مرادی یعنی چی   • مرادی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مرادی
کلمه : مرادی
اشتباه تایپی : lvhnd
آوا : morAdi
نقش : اسم فامیل
عکس مرادی : در گوگل


آیا معنی مرادی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )