برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1217 100 1

مرد مصور

مرد مصور در دانشنامه ویکی پدیا

مرد مصور
مرد مصور (به انگلیسی: Illustrated man)، نام کتابی است از ری بردبری، شامل ۱۸ داستان علمی-تخیلی که از مشهورترین آنها می توان شهر، مرغزار و آخرین شب جهان را نام برد.
آغاز: مرد مصور
جلگه
زیبابین (کالئیدوسکوپ)
پای دیگر
بزرگراه
مرد
باران طولانی
موشک ران
بالون های آتشین
آخرین شب جهان
تبعیدی ها
یک شب یا صبح ویژه
روباه و بیشه
ملاقاتی
بتون مخلوط کن
شرکت عروسک سازی
شهر
ساعت صفر
موشک (راکت)
پایان: مرد مصور
شخصیت محوری داستان مردی است که بر روی تمام بدنش خالکوبی هایی انجام شده است؛ خالکوبی هایی جادویی که هر یک روایت گر داستانی هستند. خالکوبی ها توسط جادوگری انجام شده که توانایی سفر در طول زمان را داشته است و از این روست که مرد مصور می داند که این ها داستان هایی از آینده هستند. با سه ساعت نگاه کردن به بدن مرد مصور می توان همه داستان هایش را دید، صداهای آنها را شنید و افکارشان را فهمید. ولی مهم ترینشان نقطه ای بر بالای شانه سمت راست مرد است که تنها لکه ای درهم و برهم است، لکه ای که بسته به فردی که مشغول تماشای مرد مصور شود طرحی متفاوت به خود می گیرد. هر یک از این داستان ها برای خود مستقل است و تنها چیزی که آنها را به هم ربط می دهد نقش شدن آنها بر نقطه ای روی بدن مرد مصور است. انتهای داستان نیز بر اساس همین نقش خاص روی شانه سمت راست مرد مصور داستان را به پایان می برد.
«همهٔ وجود من مصور است.»
از این داستان دو برگردان به فارسی وجود دارد که توسط محمد قصاع و هوشنگ غیاثی نژاد به فارسی برگردانده شده اند. در ترجمهٔ قصاع سه داستان حذف شده است.
عکس مرد مصور
مرد مصور (انگلیسی: The Illustrated Man) فیلمی در ژانر علمی–تخیلی است که در سال ۱۹۶۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به راد استایگر و کلیر بلوم اشاره کرد.
۲۶ مارس ۱۹۶۹ (۱۹۶۹-03-۲۶)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مرد مصور را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مرد مصور   • مفهوم مرد مصور   • تعریف مرد مصور   • معرفی مرد مصور   • مرد مصور چیست   • مرد مصور یعنی چی   • مرد مصور یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مرد مصور
کلمه : مرد مصور
اشتباه تایپی : lvn lw,v
عکس مرد مصور : در گوگل

آیا معنی مرد مصور مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )