انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1028 100 1

مروارید (رمان)

مروارید (رمان) در دانشنامه ویکی پدیا

مروارید (رمان)
مروارید (به انگلیسی: The Pearl) رمان کوتاهی است از جان استاین بک که در سال ۱۹۴۷ به چاپ رسید. داستان در مورد یک مکزیکی فقیر است که بزرگ ترین مروارید دنیا را می یابد به امید اینکه این مروارید زندگی خانواده اش را تغییر دهد و آنها را به خوشبختی برساند. اما این گنج چیزی بجز تباهی و نابودی برای آنها به ارمغان نمی آورد. مانند دیگر آثار اشتاین بک این داستان نیز حول مسائلی چون فقر، ثروت و بی عدالتی در جامعه می گردد. این داستان نمونه کاملی از ناتورئالیسم است.
کینو (Kino) غواصی فقیر است که زندگی اش را از راه جستجوی مروارید تأمین می کند. او شخصیتی است مغرور، یک دنده و خیره سر، و سر انجام همین امر باعث تباهی خودش و خانواده اش می شود. آرزوی پایان دادن به زندگی فقیرانه، و تعالی یافتن به موقعیت عالی مالی و اجتماعی، چشم عقل و بصیرت کینو را کور کرده است.
جوآنا (Juana) همسر کینو، از نظر شخصیتی کاملاً با وی مغایرت دارد. جوآنا شخصیتی است اندیشمند که به خوبی نشانه های هشدار دهنده ای که کینو از پذیرفتن آنها امتناع می کند را می بیند. با این حال او به خاطر وفاداری و فرمانبرداری دیرینه اش نسبت به همسرش، قادر به عوض کردن شرایط نیست.
کویوتیتو (Coyotito) پسربچه کینو و جوآنا است. در ابتدای داستان او به وسیله عقربی گزیده می شود، اما پزشک از دیدن او امتناع می کند. در انتهای داستان او به ضرب گلوله کشته می شود.
جوآن توماس (Juan Tómas) برادر کینو و بسیار وفادار به او و خانواده اش است.
دکتر (Doctor) شخصیتی است که به عنوان فردی فاقد ارزش های اخلاقی تصویر شده است. او بی پرده از ملاقات و درمان کویوتیتو تنها به جهت اینکه آنها پولی برای پرداخت ندارند، سر باز می زند. اما پس از شنیدن خبر یافتن گنجی گرانبها توسط کینو، خودش جهت درمان بچه به خانه آنها می رود.
کینو، جوآنا و فرزندشان کویوتیتو در خانه ای فقیرانه در کنار ساحل زندگی می کنند. صبح یک روز عقربی کویوتیتو را می گزد. کینو و همسرش شتابان او را نزد پزشک شهرشان می برند اما به آنها به علت اینکه خانواده ای فقیر و بومی هستند وپولی برای پرداخت ندارند، اجازه ورود داده نمی شود. ساعتی بعد کینو و همسر و فرزندش برای جستجو به دریا می روند تا بلکه مرواریدی بیابند که بتوانند خرج درمان بچه شان را به وسیله آن بپردازند. اما کینو بزرگ ترین مرواریدی را که به عمرش نظیر آن را ندیده بود، می یابد.
این داستان نمونه کاملی از طبیعت گرایی است. از عناصر آن در این داستان می توان از فقر، نقش حیاتی پول، تبعیض اجتماعی، بی عدالتی، بی اثر بودن مذهب، وراثت شغلی، وراثت شرایط بد اجتماعی از نیاکان، ولحظات فراوانی که انسان ها جنبه حیوانی خویش را هویدا می کنند، یاد کرد. در ابتدای داستان این خانواده در شرایط بسیار بدی زندگی می کنند؛ ولی رفته رفته و با پیدا کردن یک گنج بی نطیر شرایط رو به بهبودی می گذارد و به نطر می رسد که زندگی آنها به یک زندگی مرفه و عالی تبدیل خواهد شد؛ ولی در انتها نتیجه کاملاً برعکس است و شرایط آنها از آنچه در ابتدا بود بسیار بدتر می شود. آنها خانه، قایق، مروارید، و حتی بچه شان را از دست می دهند. این ناتورالیسم است. از دیگر عناصر ناتورالیستی در این داستان می توان از ویژگی خصمانه بودن تقدیر در برابر انسان نام برد. تقدیر تمام حوادث را بر ضد کینو رقم می زند: گزیده شدن کویوتیتو به وسیله عقرب، سپس یافتن یک مروارید خارق العاده که جریان زندگی وی را عوض می کند، اصابت گلوله اتفاقی در تاریکی از پایین کوه به بچه درون غاری در بالای کوه...
این داستان از موضوعات مختلفی چون نقش تقدیر در زندگی انسان، یا تأثیر ظلم وستم اجتماعی جامعه در تباهی زندگی افراد و... سخن می گوید. اما موضوع یا تم اصلی این داستان که تمی طبیعت گرایانه است در یک جمله خلاصه می شود: «انسان می تواند در زندگی شجاعانه مبارزه نماید، می تواند در این مبارزه پیروز یا مغلوب شود، تفاوتی نمی کند زیرا نکته این است که او به هیچ چیز نخواهد رسید!»
عکس مروارید (رمان)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مروارید (رمان)

مروارید (رمان) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مروارید (رمان)   • مفهوم مروارید (رمان)   • تعریف مروارید (رمان)   • معرفی مروارید (رمان)   • مروارید (رمان) چیست   • مروارید (رمان) یعنی چی   • مروارید (رمان) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مروارید رمان
کلمه : مروارید (رمان)
اشتباه تایپی : lv,hvdn (vlhk)
عکس مروارید (رمان) : در گوگل


آیا معنی مروارید (رمان) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )