برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1305 100 1

مروارید (رمان)

مروارید (رمان) در دانشنامه ویکی پدیا

مروارید (رمان)
مروارید (به انگلیسی: The Pearl) رمان کوتاهی است از جان استاین بک که در سال ۱۹۴۷ به چاپ رسید. داستان در مورد یک مکزیکی فقیر است که بزرگ ترین مروارید دنیا را می یابد به امید اینکه این مروارید زندگی خانواده اش را تغییر دهد و آنها را به خوشبختی برساند. اما این گنج چیزی بجز تباهی و نابودی برای آنها به ارمغان نمی آورد. مانند دیگر آثار اشتاین بک این داستان نیز حول مسائلی چون فقر، ثروت و بی عدالتی در جامعه می گردد. این داستان نمونه کاملی از ناتورئالیسم است.
کینو (Kino) غواصی فقیر است که زندگی اش را از راه جستجوی مروارید تأمین می کند. او شخصیتی است مغرور، یک دنده و خیره سر، و سر انجام همین امر باعث تباهی خودش و خانواده اش می شود. آرزوی پایان دادن به زندگی فقیرانه، و تعالی یافتن به موقعیت عالی مالی و اجتماعی، چشم عقل و بصیرت کینو را کور کرده است.
جوآنا (Juana) همسر کینو، از نظر شخصیتی کاملاً با وی مغایرت دارد. جوآنا شخصیتی است اندیشمند که به خوبی نشانه های هشدار دهنده ای که کینو از پذیرفتن آنها امتناع می کند را می بیند. با این حال او به خاطر وفاداری و فرمانبرداری دیرینه اش نسبت به همسرش، قادر به عوض کردن شرایط نیست.
کویوتیتو (Coyotito) پسربچه کینو و جوآنا است. در ابتدای داستان او به وسیله عقربی گزیده می شود، اما پزشک از دیدن او امتناع می کند. در انتهای داستان او به ضرب گلوله کشته می شود.
جوآن توماس (Juan Tómas) برادر کینو و بسیار وفادار به او و خانواده اش است.
دکتر (Doctor) شخصیتی است که به عنوان فردی فاقد ارزش های اخلاقی تصویر شده است. او بی پرده از ملاقات و درمان کویوتیتو تنها به جهت اینکه آنها پولی برای پرداخت ندارند، سر باز می زند. اما پس از شنیدن خبر یافتن گنجی گرانبها توسط کینو، خودش جهت درمان بچه به خانه آنها می رود.
کینو، جوآنا و فرزندشان کویوتیتو در خانه ای فقیرانه در کنار ساحل زندگی می کنند. صبح یک روز عقربی کویوتیتو را می گزد. کینو و همسرش شتابان او را نزد پزشک شهرشان می برند اما به آنها به علت اینکه خانواده ای فقیر و بومی هستند وپولی برای پرداخت ندارند، اجازه ورود داده نمی شود. ساعتی بعد کینو و همسر و فرزندش برای جستجو به دریا می روند تا بلکه مرواریدی بیابند که بتوانند خرج درمان بچه شان را ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مروارید (رمان)

مروارید (رمان) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مروارید (رمان)   • مفهوم مروارید (رمان)   • تعریف مروارید (رمان)   • معرفی مروارید (رمان)   • مروارید (رمان) چیست   • مروارید (رمان) یعنی چی   • مروارید (رمان) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مروارید رمان
کلمه : مروارید (رمان)
اشتباه تایپی : lv,hvdn (vlhk)
عکس مروارید (رمان) : در گوگل

آیا معنی مروارید (رمان) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )