انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1090 100 1

مرورگر وب

مرورگر وب در دانشنامه ویکی پدیا

مرورگر وب
مرورگر وب (به انگلیسی: Web browser) (که معمولاً به مرورگر خلاصه می شود) به نوعی نرم افزار کاربردی گفته می شود که برای دریافت، نمایش و مرور اطلاعات از وب جهان گستر مورد استفاده قرار می گیرد. یک منبع اطلاعات با یک شناسانه یکنواخت منبع (به انگلیسی: URI) شناخته می شود، این منبع می تواند یک صفحه وب، تصویر، ویدئو و یا هر نوع اطلاعاتی دیگری باشد.
مرورگر وب مبتنی بر متن
هر چند مرورگرها برای دسترسی به وب جهان گستر طراحی شده اند، اما از آن ها می توان برای دسترسی به اطلاعات سرورهای وب در شبکه های خصوصی و یا پرونده ها در فایل سیستم ها هم استفاده کرد.
محبوب ترین مرورگرهای وب عبارتند از: کروم، اج (به دنبال اینترنت اکسپلورر)، سفاری، اپرا و فایرفاکس.
در نوامبر ۲۰۱۴ گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر و موزیلا فایرفاکس به ترتیب بیشترین سهم را در بازار مرورگرهای وب داشته اند.
مرورگر وب بدون واسط گرافیکی کاربر(انگلیسی: Headless browser) نوعی مرورگر وب بدون واسط گرافیکی کاربر است.
آزمایش خودکار در برنامه های کاربردی وب مدرن
گرفتن عکس از صفحات وب
ایجاد آزمایش های خودکار از کتابخانه های جاوا اسکریپت
خودکار سازی تعامل ها در صفحات وب
این نوع مرورگر وب محیطی مشابه مرورگر های محبوب وب را ایجاد می کند که به صورت خودکار قادر به کنترل صفحات وب است، این نوع مرورگر قابل اجرا در رابط خط فرمان و شبکه های ارتباطی است. کاربرد کلی مرورگرهای بدون واسط گرافیکی در آزمایش صفحات وب، چگونگی رندر المنت های HTML، بررسی کتابخانه های جاوا اسکریپت می باشد باید در نظر داشت در حالت معمول مباحثی همچون چارچوب صفحه، رنگ بندی، قلم، اجرای کد جاوااسکریپت و آژاکس در دسترس نیست.
گوگل در سال 2009 اعلام کرد که استفاده از مرورگرهای وب بدون واسط گرافیکی کاربر در موتورهای جستجویی که از تکنولوژی Ajax استفاده میکنند می توانند کمک کننده باشد.
کاربرد های مرورگر وب بدون واسط گرافیکی کاربر شامل:
مرورگر وب مبتنی بر متن (به انگلیسی: Text-based web browser) نوعی از مرورگرهای وب هستند که اکثرا فقط متن صفحات وب را رندر می کنند و محتوای گرافیکی را نادیده می گیرند. به طور معمول این نوع مرورگرهای وب، صفحات وب را سریع تر از مرورگرهای وب گرافیکی رندر می کنند، بعلت درخواست های پهنای باند کمتر. علاوه بر این، جاوااسکریپت، CSS و تایپوگرافی که مرورگرهای گرافیکی از آن ها پشتیبانی می کنند، نیاز به پردازش بیشتری از طرف CPU دارند که باعث افزایش زمان بارگذاری صفحات می شود.
مرورگرهای مبتنی بر متن غالبا برای کاربران دارای اختلال بینایی یا نابینایی جزئی بسیار مفید هستند، آنها به ویژه با نرم افزارهای متن به گفتار که متون را می خوانند بسیار مفیدند.
از آنجایی که این نوع مرورگرها از ادوبی فلش و جاوا (که در اکثر مرورگرهای گرافیکی به صورت اختیاری به عنوان افزونه و پلاگین قابل نصبند) و جاوااسکریپت پشتیبانی نمی کنند، این ظرفیت را دارند که نسبت به مرورگرهای گرافیکی از امنیت بیشتری برخوردار باشند.(مقالهٔ امنیت مرورگر را بخوانید)
مرورگر وب متن بنیان (به انگلیسی: Text-based web browser) به نوعی از مرورگر وب گفته می شود که اکثراً فقط متن صفحه وب را رندر می کنند و محتوای گرافیکی را نادیده می گیرند. به طور معمول این نوع مرورگرهای وب، صفحات وب را سریع تر از مرورگرهای وب گرافیکی رندر می کنند به علت کمتر بودن درخواست های پهنای باند. علاوه بر این، جاوااسکریپت، CSS و تایپوگرافی که مرورگرهای گرافیکی از آن ها پشتیبانی می کنند، نیاز به پردازش بیشتری از طرف CPU دارند که باعث افزایش زمان بارگذاری صفحات می شود.
Links
w3m
لینکس (به انگلیسی: Lynx)
گنو ایمکس، از طریق افزونه
مرورگرهای وب متن بنیان غالباً برای کاربران دارای اختلال بینایی یا نابینایی جزئی بسیار مفید هستند، آنها به ویژه با نرم افزارهای متن به گفتار که متون را می خوانند بسیار سازگارند.
از آنجایی که این نوع مرورگرها از ادوبی فلش و جاوا (که در اکثر مرورگرهای گرافیکی به صورت اختیاری به عنوان افزونه و پلاگین قابل نصبند) و جاوااسکریپت پشتیبانی نمی کنند، این ظرفیت را دارند که نسبت به مرورگرهای گرافیکی از امنیت بیشتری برخوردار باشند.(اطلاعات بیش تر در مقاله امنیت مرورگر)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مرورگر وب

مرورگر وب را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مرورگر وب   • مفهوم مرورگر وب   • تعریف مرورگر وب   • معرفی مرورگر وب   • مرورگر وب چیست   • مرورگر وب یعنی چی   • مرورگر وب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مرورگر وب
کلمه : مرورگر وب
اشتباه تایپی : lv,v'v ,f
عکس مرورگر وب : در گوگل


آیا معنی مرورگر وب مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )