برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1155 100 1

مرک

معنی مرک در لغت نامه دهخدا

مرک. [ م َ رِ ] (ع ص ) مرد ابنه زده. (منتهی الارب ). مأبون. (اقرب الموارد).

مرک. [ م ُ رَک ک ] (ع ص ) أرض مرک علیها؛ زمین «رک » و باران ریزه رسیده. (منتهی الارب ).

مرک. [ م َ رَ ] (اِخ ) دهی است از دهستان رودبار بخش معلم کلایه شهرستان قزوین ، واقع در30هزارگزی غربی معلم کلایه و در منطقه ٔ کوهستانی ، با 153 تن سکنه. آب آن از چشمه و محصولش غلات ، بنشن ، انگور، و شغل مردمش زراعت است. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 1).

مرک. [ م َ رَ ] (اِخ ) دهی است از دهستان شهاباد بخش حومه شهرستان بیرجند، در 24هزارگزی شمال شرقی بیرجند، واقع در دامنه ٔ گرمسیر با 168 تن سکنه. آبش ازقنات ، محصولش غلات ، میوه جات ، لبنیات ، شغل مردمش زراعت و مالداری است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 9).

مرک. [ م ِ رِ ] (اِخ ) دهی است از دهستان پیشخور بخش رزن شهرستان همدان ، واقع در 48هزارگزی جنوب خاوری قصبه ٔ رزن و 2هزارگزی شمال راه عمومی فامنین به نوبران. آب آن از قنات و راه آن مالرو است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).

مرک. [ م ِ رِ ] (اِخ ) دهی است از دهستان بالک بخش مریوان شهرستان سنندج ،واقع در 18هزارگزی جنوب خاوری دژ شاهپور و 8هزارگزی مشرق دگاشیخان. آب آن از رودخانه و چشمه و قنات و راه آن مالرو است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).

معنی مرک به فارسی

مرک
دهی از شهرستان بیرجند و همدان و سنندج

مرک در دانشنامه ویکی پدیا

مرک
مِرک (به آلمانی: Merck KGaA) یک شرکت تولیدکنندهٔ مواد شیمیایی و دارویی در کشور آلمان است. دفتر اصلی این شرکت در شهر دارمشتات قرار دارد. این شرکت تحت نام EMD Chemicals در آمریکای شمالی فعالیت می کند. این شرکت در سال ۲۰۱۵ شرکت سیگما-آلدریچ را به صورت کامل خریداری کرد.
وبگاه رسمی
شرکت مرک توسط جورج مرک پایه گذاری شد و سپس نوادگان او امانوئل مرک در سال 1816 قوت گرفت.
در حالا حاضر این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد شیمیایی می باشد . مرک در سال 1668 تأسیس شد و قدیمی ترین شرکت شیمیایی و دارویی در جهان است.
،شرکت مرک با فروش سالیانه حدود35.4میلیارد دلار چهارمین شرکت بزرگ دارویی دنیا می باشد .
مرک ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
مرک (بیرجند)
مرک (سکه)
روستای مَرَک ، روستایی است در دهستان کاهشنگ از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند، واقع در استان خراسان جنوبی که بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، جمعیت آن ۵۶۹ نفر (در ۱۵۱ خانوار) بوده است..
مرک (انگلیسی: Merk)، یک سکه نقره در اسکاتلند بود. معنای اصلی کلمه به عنوان یک مارک (واحد پول) نقره است و از پایان سده ۱۶ و در سده ۱۷ در اسکاتلند رایج بود.
ارزش یک واحد «مرک» برابر با (دقیقاً ۲/۳ از یک پوند استرلینگ اسکاتلندی یا حدود یک شیلینگ انگلیسی) بود، علاوه بر MERKS، سکه نیم MERK و یک چهارم MERK نیز در ارزش های مختلف ضرب شده بود.
مرک (به مجاری: Mérk) یک منطقهٔ مسکونی در مجارستان است که در زابولکس-زاتمار-بریج واقع شده است. مرک ۲۵٫۰۸ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۰۷۳ نفر جمعیت دار ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مرک در دانشنامه آزاد پارسی

مِرْک (Merck & Co; Inc)
یکی از بزرگ ترین شرکت های دارویی جهان در وایت هاوس استیشن، ایالت نیوجرزی. شرکت مرک را در ۱۶۶۸، فریدریش یاکوب مرکآلمانی، در دارمشتات، جنوب غربی آلمان، تأسیس کرد. سال ها بعد جورج مرک، از نوادگان او، و شیمی دانی به نام تئودور وایکر، در امریکا، کارخانه ای تأسیس کردند که در زمینۀ تولید، آزمایش و عرضۀ محصولات دارویی جدید، انواع واکسن ها و داروهای دامپزشکی فعالیت دارد؛ همچنین برای متخصصان کتاب های مرجع تهیه و چاپ می کند و در کار عرضۀ خدمات درمانی نیز فعالیت دارد.

مرک را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مرک
مرک(merk) در زبان لری به معنای آرنج است.
مرکام
آرنج (مرک) : merk . در گویش زبان لری استان لرستان به آرنج مر ک می گویند و به آرنج هایم مرکام می گویند.

مرکام : مرکام به معنی آرنج هایم. تکیه گاه . مرکام اسم پسرانه لری است . مرکام (کنایه از علاقه ی زیاد و نوعی ابراز علاقه).

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• کد محصولات مرک آلمان   • محصولات دارویی مرک   • شرکت دارویی مرک   • مرک چیست   • لیست قیمت مواد شیمیایی مرک آلمان   • استخدام شرکت دارویی مرک   • کد مواد شیمیایی شرکت مرک آلمان   • merck chemical   • معنی مرک   • مفهوم مرک   • تعریف مرک   • معرفی مرک   • مرک یعنی چی   • مرک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مرک
کلمه : مرک
اشتباه تایپی : lv;
عکس مرک : در گوگل

آیا معنی مرک مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )