انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1067 100 1

مسجد شیخ طوسی (نجف)

مسجد شیخ طوسی (نجف) در دانشنامه اسلامی

مسجد شیخ طوسی (نجف)
مسجد شیخ طوسی (جامع الشیخ الطوسی) از مشهورترین و قدیمی ترین مساجد نجف و محل دفن شیخ طوسی (درگذشت ۴۶۰ق). این مسجد که در نزدیکی حرم امیرالمؤمنین قرار دارد از گذشته محل برگزاری دروس حوزه علمیه نجف بوده و بارها مرمت و بازسازی شده است.
این مسجد در واقع خانه شیخ طوسی بود. وی پس از حمله به منزل و آتش زدن کتابخانه اش در بغداد، به نجف پناه آورد و در مکانی در نزدیکی حرم امام علی ساکن شد. خانه او محل تدریس و تألیف بود تا این که پس از وفات شیخ بر طبق وصیت او، به محل دفنش و سپس به مسجد تبدیل شد.
این مسجد در شمال حرم امام علی قرار دارد که خیابان منتهی به صحن حرم «شارعُ الطّوسی» نام گرفته است. عمده فضای مسجد را شبستانی سرپوشیده فرا گرفته و بخش شمالی مسجد، آرامگاه شیخ طوسی است. صحن مسجد هم مقبره خانوادگی آل بحرالعلوم است که قبر سید محمدمهدی بحرالعلوم (متوفای ۱۲۱۲ق) و فرزندان او در آن جاست. این مسجد به علت قدمت و احداث خیابان، چندین بار مرمت و بازسازی شده است.

مسجد شیخ طوسی (نجف) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مسجد شیخ طوسی (نجف)   • مفهوم مسجد شیخ طوسی (نجف)   • تعریف مسجد شیخ طوسی (نجف)   • معرفی مسجد شیخ طوسی (نجف)   • مسجد شیخ طوسی (نجف) چیست   • مسجد شیخ طوسی (نجف) یعنی چی   • مسجد شیخ طوسی (نجف) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مسجد شیخ طوسی نجف
کلمه : مسجد شیخ طوسی (نجف)
اشتباه تایپی : ls[n ado x,sd (k[t)
عکس مسجد شیخ طوسی (نجف) : در گوگل


آیا معنی مسجد شیخ طوسی (نجف) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )