کتابخانه آیت الله حکیم قرار دارد. این مسجد که علاوه بر نماز جماعت ، مرا"> کتابخانه آیت الله حکیم قرار دارد. این مسجد که علاوه بر نماز جماعت ، مرا" /> کتابخانه آیت الله حکیم قرار دارد. این مسجد که علاوه بر نماز جماعت ، مرا">
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1145 100 1

مسجد هندی

مسجد هندی در دانشنامه اسلامی

مسجد هندی
مسجد هِنْدی یا جامعُ الهِنْدی از مساجد نجف و از مراکز تدریس در حوزه علمیه است که در کنار آیت الله حکیم">کتابخانه آیت الله حکیم قرار دارد. این مسجد که علاوه بر نماز جماعت، مراسم عزاداری محرم هر سال در آن برگزار می شود، در سال ۱۳۲۳ق تجدید بنا شد و سید محسن حکیم ساختمان آن را توسعه داد. این مسجد به نام های دیگری چون "الحمام" و "القیساریه" نیز شهرت دارد.
تاریخ بنیان گذاری این مسجد به اوایل قرن سیزدهم قمری به دوران شیخ حسین نجف (متوفای ۱۲۵۱ق) باز می گردد. اما شکل کنونی آن مربوط به سال۱۳۲۳ق است. علت نامگذاری آن به «هندی» و نام هایی همچون "الحمام" و "القیساریه" به خانواده ای از کشور هند اشاره دارد. این خانواده یکی از ثروتمندترین خانواده های شهر نجف بود و نام (خان محمد هندی) به عنوان مرمت کننده این مسجد که به وسیع تر شدن آن انجامید، نیز ذکر شده است.
تا سال ۱۳۷۵ق در شهر نجف همانندی نداشت تا اینکه سید محسن حکیم به توسعه آن همت گماشت و به همین دلیل نیز دو خانه مجاور این مسجد را خریداری و در نتیجه بخش مسقف آن به بخش غیر مسقف پیوند داده شد.
مسجد هندی
مسجد هندی از مساجد بزرگ و مشهور نجف و یکی از مراکز تدریس در حوزه علمیه نجف و در کنار آن کتابخانه آیة اللَّه حکیم و آرامگاه او قرار دارد.
اماکن زیارتی و سیاحتی عراق ، محمد رضا قمی ، نشر مشعر ، تهران ، ص 31
مسجد هِنْدی یا جامعُ الهِنْدی از مساجد نجف و از مراکز تدریس در حوزه علمیه است که در کنار کتابخانه آیت الله حکیم قرار دارد. این مسجد که علاوه بر نماز جماعت، مراسم عزاداری محرم هر سال در آن برگزار می شود، در سال ۱۳۲۳ق تجدید بنا شد و سید محسن حکیم ساختمان آن را توسعه داد. این مسجد به نام های دیگری چون "الحمام" و "القیساریه" نیز شهرت دارد.
تاریخ بنیان گذاری این مسجد به اوایل قرن سیزدهم قمری به دوران شیخ حسین نجف (متوفای ۱۲۵۱ق) باز می گردد. اما شکل کنونی آن مربوط به سال۱۳۲۳ق است. علت نامگذاری آن به «هندی» و نام هایی همچون "الحمام" و "القیساریه" به خان ...

ارتباط محتوایی با مسجد هندی

مسجد هندی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مسجد هندی   • مفهوم مسجد هندی   • تعریف مسجد هندی   • معرفی مسجد هندی   • مسجد هندی چیست   • مسجد هندی یعنی چی   • مسجد هندی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مسجد هندی
کلمه : مسجد هندی
اشتباه تایپی : ls[n iknd
عکس مسجد هندی : در گوگل

آیا معنی مسجد هندی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )