انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1068 100 1

مسیحی

/masihi/

مترادف مسیحی: ارمنی، پروتستان، عیسوی، کاتولیک، نصارا، نصرانی

برابر پارسی: ترسایی

معنی مسیحی در لغت نامه دهخدا

مسیحی. [ م َ ] (ص نسبی ) منسوب به مسیح. منسوب و متعلق به حضرت عیسی (ع ). (ناظم الاطباء). کسی که دارای دین حضرت عیسی باشد. (ناظم الاطباء). آن که بر دین عیسی مسیح باشد. کسی که اقرار به دین مسیح دارد. (از قاموس کتاب مقدس ). منسوب به مسیح نصرانی. (فرهنگ نظام ). عیسوی. نصرانی. صلیب پرست. خاج پرست. چلیپاپرست.اهل تثلیث. یکی از ارباب تثلیث. ترسا. یسوعی . عیسائی. صلیبی. چلیپائی. مسیح پرست. مسیحائی. || هر چیز منسوب به مسیح.
- تاریخ مسیحی ؛ سال مسیحی. تاریخ مربوط به محاسبه از میلاد حضرت مسیح (ع ). تاریخی که مبداء آن میلاد حضرت مسیح است. تاریخ و سال عیسویها.
- سال مسیحی ؛ سال که آغاز آن از میلاد مسیح (ع ) محاسبه شود. تاریخ مسیحی.
|| مؤمنین اول دفعه در انطاکیه مسیحی خوانده شدند. کسی که فی الحقیقةو قلباً ایمان آورده است. (از قاموس کتاب مقدس ).

مسیحی. [ م َ ] (اِ) در موسیقی نام آوازی است از دستگاه نوا. (فرهنگ نظام ). یکی از گوشه های دستگاه شور. گوشه ای از دستگاه سه گاه.

مسیحی. [ م َ ] (اِخ ) ابن ابراهیم ، مشهور به ابن ابی البقاء و ابن عطار. طبیب نصرانی که مولدش بغداد است و در زمان الناصر لدین اﷲخلیفه ٔ عباسی می زیسته است. (تاریخ الحکماء قفطی ).

مسیحی. [ م َ ] (اِخ ) حکیم رکنا، متخلص به مسیحی. از شعرای دوره ٔ صفویه و اهل کاشان است. این شعر از اوست :
دلا پیوسته در بند رضا باش
چو شاهین عدل میزان قضا باش
به سرد و گرم همچون سایه خوش باش
وگر هم آفتابی سایه وش باش.
(از تذکره ٔ مجمعالخواص ).

معنی مسیحی به فارسی

مسیحی
ابوسهل مسیحی .
۱- ( صفت ) آنکه بردین عیسی مسیح باشد عیسوی جمع : مسیحیون مسیحیین . ۲ - ( اسم ) الف - یکی از گوشه های دستگاه شور . ب - گوشهای از دستگاه سه گاه .
حکیم رکنا متخلص به مسیحی از شعرای دوره صفویه و اهل کاشان است
مبدا تاریخ مردم مسیحی مذهب که آغاز آن سال تولد حضرت مسیح میباشد که تا کنون ۱۹۵۸ سال از آن گذشته است و آنرا تاریخ میلادی نیز گویند .
[Christian feminism] [مطالعات زنان] نوعی فمینیسم که به دنبال پیشبرد و درک برابری اخلاقی و اجتماعی و معنوی و رهبری مردان و زنان از منظری مسیحی است

معنی مسیحی در فرهنگ معین

مسیحی
(مَ) [ ع - فا. ] (ص .) کسی که دارای دین حضرت عیسی باشد.

معنی مسیحی در فرهنگ فارسی عمید

مسیحی
۱. معتقد به دین مسیح.
۲. (صفت نسبی) مربوط به مسیحیت: کشورهای مسیحی.
۳. (اسم) (موسیقی) گوشه ای در آواز افشاری.

مسیحی در دانشنامه ویکی پدیا

مسیحی
مسیحی یا ترسا یا نصرانی به پیرو دین ابراهیمی مسیحیت گویند. آیین مسیح بنا بر زندگی و آموزه های عیسای پیغمبر است که در کتاب های «انجیل» و نامه های «عهد جدید» ثبت شده است. البته بر خلاف باور مسلمانان بر پیامبری عیسی، تمام مسیحیان (به جز فرقه های محدودی) او را خداوند جسم پوشیده می دانند که به زمین آمد.
واژهٔ مسیحی منسوب به مسیح لقب عیسی است.
ترسا (از فارسی میانه ترساگ) به معنی ترسنده است. گفته اند که ترسا در اصل راهب می باشد (که در عربی نیز راهب به معنی بیم برنده است) و نیز آن را ترجمه از زبان سریانی دانسته اند.
نصرانی نیز واژه ای سریانی به معنی «منسوب به شهر ناصره» زادگاه عیسای ناصری است.
عکس مسیحی
مسیحی ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
مسیحی (فیلم ۱۹۱۱)
مسیحی (فیلم ۱۹۲۳)
مسیحی (فیلم ۱۹۳۹)
مسیحی (فیلم ۱۹۸۹)
«مسیحی» (انگلیسی: The Christian (1911 film)) یک فیلم به کارگردانی روی ردگریو است که در سال ۱۵۲۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به روی ردگریو اشاره کرد.
مسیحی (انگلیسی: The Christian) فیلمی در ژانر درام است که در سال ۱۹۲۳ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به ریچارد دیکس، مائه بوش، آیلین پرینگل و برل مرسر اشاره کرد.
۲۸ ژانویه ۱۹۲۳ (۱۹۲۳-01-۲۸)
«مسیحی» (چکی: Kristián) یک فیلم است که در سال ۱۹۳۹ منتشر شد.
۸ سپتامبر ۱۹۳۹ (۱۹۳۹-09-۰۸)
«مسیحی» (انگلیسی: Christian (1989 film)) یک فیلم است که در سال ۱۹۸۹ منتشر شد.
۱۹۸۹ (۱۹۸۹)
اسلاوها مابین قرون ۷ تا ۱۲ مسیحی شدند. هر چند روند جایگزینی مذهب باستانی اسلاوها در اوایل قرن ۶ آغاز شده بود. به طور کلی پادشاهان اسلاوهای جنوب در قرن ۹، اسلاوهای شرقی در قرن ۱۰ و اسلاوهای غربی بین قرون ۹ و ۱۲ مسیحی شدند. سنت سیریل و متودیوس (الگو:Floruit 860-885) به عنوان «رسولان اسلاوها» که موجب مسیحی شدن اسلاوها شدند، شناخته می شوند.
Moravcsik, Gyula, ed. (1967) . Constantine Porphyrogenitus: De Administrando Imperio (2nd revised ed.). Washington D.C.: Dumbarton Oaks Center for Byzantine Studies.
Nora Berend (2007). Christianization and the Rise of Christian Monarchy: Scandinavia, Central Europe and Rus' c.900–1200. Cambridge University Press. ISBN 978-1-139-46836-7.
Curta, Florin (2006). Southeastern Europe in the Middle Ages, 500–1250. Cambridge: Cambridge University Press.
Augustine Casiday (2012). The Orthodox Christian World. Routledge. ISBN 978-1-136-31484-1.
Thomas John Drobena; Wilma Samuella Kucharek (1979). Heritage of the Slavs: The Christianization of the Slavs and the Great Moravian Empire. Kosovo Publishing Company.
Francis Dvornik (1962). The Slavs in European History and Civilization. Rutgers University Press. ISBN 978-0-8135-0799-6.
Fine, John Van Antwerp Jr. (1991) . The Early Medieval Balkans: A Critical Survey from the Sixth to the Late Twelfth Century. Ann Arbor, Michigan: University of Michigan Press.
B. Gasparov; Olga Raevsky-Hughes (1995). Christianity and the Eastern Slavs: Slavic cultures in the Middle Ages. University of California Press. ISBN 978-0-520-07945-8.
Komatina, Predrag (2015). "The Church in Serbia at the Time of Cyrilo-Methodian Mission in Moravia". Cyril and Methodius: Byzantium and the World of the Slavs. Thessaloniki: Dimos. pp. 711–718.
Vlasto, Alexis P. (1970). The Entry of the Slavs into Christendom: An Introduction to the Medieval History of the Slavs. Cambridge: Cambridge University Press.
Živković, Tibor (2007). "The Golden Seal of Stroimir" (PDF). Historical Review. Belgrade: The Institute for History. 55: 23–29.
Živković, Tibor (2008). Forging unity: The South Slavs between East and West 550-1150. Belgrade: The Institute of History, Čigoja štampa.
Živković, Tibor (2012). De conversione Croatorum et Serborum: A Lost Source. Belgrade: The Institute of History, Čigoja štampa.
Živković, Tibor (2013). "On the Baptism of the Serbs and Croats in the Time of Basil I (867–886)" (PDF). Studia Slavica et Balcanica Petropolitana (1): 33–53.
مسیحی شدن لهستان (به لهستانی: chrystianizacja Polski) اشاره به آشنایی مردم لهستان با مسیحیت و گرویدن به آن در طی سال های بعد دارد. این امر به صورت نمادین با گرویدن میشکو اول، اولین حاکم لهستان و بیشتر دربارش به مسیحیت آغاز می شود که به غسل تعمید لهستان (به لهستانی: chrzest Polski) معروف گشت. این اتفاق در ۱۴ آوریل سال ۹۶۶ میلادی در شنبه مقدس اتفاق افتاد که همسر میشکو اول در آن نقشی اساسی داشت.
هر چند گسترش مسیحیت در بین لهستانی ها چندین قرن به طول انجامید اما طی چندین دهه لهستان به عنوان یک کشور مسیحی توسط پاپ و امپراتوری روم مقدس به رسمیت شناخته شد و به همین واسطه بسیاری ظهور مسیحیت در لهستان را مایه ایجاد و قوام این کشور می دانند. مسیحیت برای گسترش در خاک لهستان راه سخت و مشکلی را پیمود، آنچنان که تا هنگام واکنش کفار در سال ۱۰۶۶ میلادی هنوز عمده مردم ادیان محلی را پیروی می کردند.
تا پیش از پذیرش مسیحیت در لهستان، قبایل متعدد مشرک در این سرزمین زندگی می کردند که اسوتوید یکی از مهم ترین خدایان ایشان بود. اولین برخورد لهستانی ها با مسیحیت احتمالاً در قرن ۹ میلادی و ارتباط با پادشاهی بوهم شکل گرفته است و در ادامه نیز این کشور نقش مهمی در مسیحی شدن لهستان ایفا کرد. همسر میشکو اول که دختر پادشاه بوهم بود یکی مسیحی معتقد و پر نفوذ بر روی شوهر خود بود که نقش مهمی در تشویق او برای پذیرش مسیحیت داشت. در ابتدا میشکو اول و قسمت عمده ای از درباریانش در محلی که مورد اختلاف تاریخ نگاران است به مسیحیت گرویدند و پس از آن به سرعت مقدمات ترویج مسیحیت در شهرهای بزرگ مانند گینیزنا و پوزنان آغاز گشت. طی دو سده بعد بسیاری از نهادهای مسیحی مانند کلیسا و صومعه ها ایجاد گشتند و تعلیم راهبان آغاز گشت. پس از میشکو اول، پسرش بولسواو یکم نقش بسیار مهمی در تثبیت مسیحیت داشت و در زمان او اسقف نشین گینیزنا تأسیس گشت.
با وجود آنکه گرویدن میشکو اول به مسیحیت اتفاقی بسیار پراهمیت و تأثیر گذار بر روی مردم بود اما مسیحیت در ابتدا امری عجیب و غیر محبوب بود، اولین کشیش ها از اروپای غربی به لهستان می آمدند و چهار یا پنج نسل طول کشید تا اولین کشیشان محلی در لهستان ظاهر شوند. مقاومت دربرابر مسیحیت آنچنان بالا بود که طی سال های دهه ۱۰۳۰ میلادی جنبش های متعدد ضد مسیحی در لهستان شکل گرفت اما با وجود همه این موانع مسیحیت به آرامی در لهستان گسترش پیدا کرد و تا قرن ۱۳ میلادی به دین اصلی مردم کشور تبدیل گشت.
مسیحی فرهنگی فردی است که خود را به عنوان مسیحی معرفی می کند اما اعتقاد عملی به این دین ندارد. این اشخاص ممکن است بنا به پیش زمینه هایی مانند تجارب شخصی، خانواده و محیط فرهنگی که در آن بزرگ شده اند خود را مسیحی بدانند.
صفی الدین مسیحی فوشنجی در روستای پوشنگ در نزدیکی هرات متولد شد؛ بایسنقر میرزا در سال ۸۳۷ هجری قمری از او حمایت کرد. برخی از اشعار مسیحی فوشنجی، در خلاصةالأشعار تقی الدین کاشی ذکر شده است که در قالب غزل، رباعی، قصیده و قطعه سروده شده اند. وی در سال ۸۵۳ در پوشنگ درگذشت.
ابوسهل عیسی بن یحیی بن ابراهیم المسیحی الجرجانی که به نام ابوسهل مسیحی جرجانی شناخته می شود، دانشمند و پزشک بزرگ ایرانی نیمهٔ دوم قرن چهارم و همدورهٔ ابن سینا است. او علاوه بر پزشکی در دانش های دیگر از جمله هندسه، ستاره شناسی، ریاضیات، شعر و حکمت نیز آثاری داشته است. برخی می گویند که او از استادان ابن سینا و ابوریحان بوده است. وی در خوارزم و در دربار ابوالعباس مأمون خوارزمشاه زندگی می کرد و در سال ۴۰۳ هجری که به همراه ابن سینا از خوارزم به خراسان می رفت، بر اثر طوفان شن در بیابان خوارزم درگذشت. مشهورترین کتاب او المائة فی الصناعة الطبیة نام دارد که کتابی بزرگ در پزشکی است.
http://www.iranicaonline.org/articles/isa-b-yahya-masihi-jorjani
برخی از تاریخ نگاران که پزشکانی بنام نیز بوده اند و نیز بسیاری از معاصران، ابوسهل را استاد ابن سینا در پزشکی دانسته یا به شهرت این انتساب اشاره کرده اند، اما ابن سینا دربارة فراگیری پزشکی از کسی نام نبرده و تنها گفته است: « از آنجا که این دانش چندان دشوار نیست، من در اندک مدتی بر همة آن آگاه شدم. بسیاری بر چیره دستی او در پزشکی تأکید داشته اند و حتی برخی او را برتر از ابن سینا دانسته اند. قطب الدین شیرازی در جای جای کتاب بزرگ خود التحف‍ـة السعدی‍ـة که شرحی مفصل بر قانون ابن سینا، همراه با تحلیل و مقایسه آن با آراء پزشکان و فیلسوفان دیگر است، از نظریان ابوسهل بیش از آراء دیگر دانشمندان سود جسته و در برخی جاها نظر وی را بر آراء ابن سینا و دیگران ترجیح داده است.
ترجمان القرآن یکی دیگر از آثار جرجانی است که فرهنگ عربی فارسی است.
صفا، ذبیح الله، تاریخ ادبیات ایرات (جلد یکم)، انتشارات فردوس، چاپ هفدهم
اگزیستانسیالیسم مسیحی جریان فلسفی است که از میان شناخته شده ترین اگزیستانسیالیست های مسیحی می توان از سورن کی یرکگارد، گابریل مارسل، و کارل یاسپرس نام برد.
این اندیشه مبتنی بر سه محوری که کی یر کگارد بیان می کند، اولاً جهان یک وجود متناقض است و بزرگترین تناقض پیوند خدا با انسان و شخص مسیح است. دوما ایجاد رابطه فردی با خدا فرای هر نوع اخلاق و ساختار اجتماعی است و بالاخره رعایت قراردادها و نرم های اجتماعی در اصل یک انتخاب کاملاً فردی است.
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_existentialism
الهیات مسیحی تشکیلاتی است که در پی ساختن نظامی مرتبط از باور و رسوم مسیحی است. این کار اساساً مبتنی بر متون عهد قدیم و عهد جدید و نیز تاریخ سنن مسیحیان است. الهیون مسیحی از تفسیر، تحلیل منطقی و استدلال برای شفاف سازی، کشف، فهم، تاویل، نقد دفاع یا ترویج مسیحیت استفاده می کنند.
https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_theology
انجمن جهانی بنیادهای مسیحی (به انگلیسی: World Christian Fundamentals Association) یک سازمان میان فرقه ای است که در سال ۱۹۱۹ (میلادی) توسط آن ویلیام بل ریلی (William Bell Railey) بنیانگذاری شد. بعد از جنگ جهانی دوم آنها خود را به عنوان مبلغان انجیل (ایوانجلیست) معرفی کردند و موسسه ای به نام اعضای جهانی ایوانجیلی را در سال ۱۹۵۱ به وجود آوردند.
بانک اطلاعات فیلم های مسیحی (انگلیسی: Christian Film Database) که به اختصار «CFDb» نامیده می شود، یک بانک اطلاعات اینترنتی دربارهٔ «فیلم های مسیحی» است که هدف از طراحی آن، ارائهٔ یک نسخهٔ مسیحی از بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها بود.
برای آنکه یک فیلم در این وبسایت ثبت شود، دو ویژگی باید داشته باشد:
برهان مسیحی، مسیحی شناختی یا برهان کتاب مقدس؛ اظهار می کند که چون عیسی مدعی شده که پسر خداست، پس یا باید راست گفته باشد، یا دیوانه باشد، یا آنکه دروغگو باشد. و چون شواهد تاریخی یا سندیت انجیل را برای رد دیوانگی یا دروغگویی عیسی مکفی می داند؛ حمل به صحت مدعای عیسی نموده و وجود خدا و حقانیت آیین مسیحی را نتیجه می گیرد.
بنیادگرایی مسیحی در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ در میان پروتستان های بریتانیایی و آمریکایی به عنوان واکنشی به لیبرالیسم الهیاتی و نوگرایی فرهنگی شروع شد. بنیادگرایان استدلال می کردند که متکلمان مدرن قرن ۱۹ دکترین های بخصوصی از کتاب مقدس را که آنان از بنیادهای ایمان مسیحی می دانستند، نفی یا سوءتعبیر کرده اند. از سال ۱۹۳۰ بسیاری از کلیساهای بنیادگرا از سوی کلیساهای بنیادگرای مستقل آمریکا نمایندگی شده اند.
کمربند انجیلی
خدایی مسیحی یک ایدئولوژی است که با دجود رد کردن وجود خدای مسیحی، از آموزه های مسیح، پیروی می کند.
بر اساس نظر پاول ون بورن یکی از متخصصان الهیات نظریهٔ خدا مرده است کلمهٔ خدا"بی معنی یا گمراه کننده است" او ادعا می کند این غیرممکن است که بتوانیم در مورد خدا فکر کنیم. ون بارن می گوید: " ما نمی توانیم چیزی را شناسایی کنیم که گزارهٔ وجود خدا را اثبات یا رد کند."
بیش تر خدا ناباوران مسیحی اعتقاد دارند که خدا هیچ وقت وجود نداشته است. اما تعداد کمی هم هستند که به مرگ خدا به معنای واقعی اعتقاد دارند. توماس جی. جی آلتیزر از سرشناسان این دسته است. او به مرگ خدا، به عنوان یک اتفاق رستگاری بخش باور دارد.
او در کتابش، انجیل مسیحیان بی خدا می نویسند:
دکترین تثلیث که دکترین اصلی مسیحیت است به تدریج و در گذر زمان ایجاد شد تا اینکه در اولین شورای نیقیه رسمیت یافت. بیشترین ادله برای این دکترین در انجیل یوحنا یافت می شود و اناجیل دیگر به دین یهودیت نزدیکتر هستند.
در ابتدا تفاوت زیادی بین یهودیت و مسیحیت وجود نداشت. عیسی خود یهودی زاده بود و تمامی حواریون وی نیز یهودی بودند و از قوانین یهودی نظیر کشروت و شبات تبعیت می کردند. تنها تفاوت این گروه با بقیه یهودیان قبول کردن عیسی به عنوان مسیح موعود بود. مسیحیان اولیه کتاب مجزایی نداشتند و تنخ را قبول داشتند. نوشتارهای حواریون به تدریج و در گذر زمان جمع گردید تا تبدیل به کتاب مقدس امروزی شد. اولین دست نوشته های حواریون در بین مسیحیان اولیه به صورت دست به دست منتقل می شد. در حدود قرن اول میلادی نوشتارهای پولس در بین مسیحیان یافت می شد. جاستین مارتیر در حدود سال ۲۰۰ میلادی در مورد خاطرات حواریون صحبت کرده است. ایرنئوس در سال ۱۶۰ میلادی در مورد اینکه کتاب اعمال رسولان نیز باید در کتاب مقدس گنجانده شود زیرا نویسنده آن با نویسنده انجیل لوقا یکی است صحبت کرده است. در سال ۲۰۰ میلادی اوریگن از ۲۷ کتاب به عنوان کتاب مقدس یاد کرده است. در سال ۳۶۷ میلادی آتاناسیوس لیستی از کتاب مقدس ارائه می دهد که با کتاب مقدس امروزی در بین مسیحیان یونانی یکسان است.
شورای اورشلیم در جدایی مسیحیت از یهودیت نقش مهمی داشت. در این زمان مسیحیت دارای گروندگان غیریهودی زیادی شده بود و سئوال اصلی این بود که آیا این گروندگان که بر خلاف پیروان اولیه یهودی زاده نبودند نیاز دارند از قوانین یهودی تبعیت کنند یا خیر. در نهایت تصمیم گرفته شد که غیریهودیان مسیحی شده که خداترس نامیده می شدند نیازمند این نیستند که از قوانین یهودی نظیر ختنه تبعیت کنند. از این زمان مسیحیت به طور کامل از یهودیت جدا شد و تبدیل به دین مجزایی گردید.
الهیات اولیه مسیحی بر پایه روش زندگی برای پیروی از مسیح ساخته شده است. این دستورها از تعالیم اولیه مسیحیت نظیر خطبه کوه، شورای اورشلیم و نوشتارهای پولس گرفته شده است. با گسترش مسیحیت بسیاری دانشمندان یونانی که تحصیلات بالایی داشتند به آن گرویدند. بسیاری از این دانشمندان یونانی کشیش شدند و در گسترش مسیحیت نقش به سزائی داشتند. از آن جمله می توان به جاستین مارتیر، ایرنئوس، ترتولیان، کلمنت اسکندریه و اوریگن اشاره کرد. دکترینهای اصلی مسیحیت در این زمان به تدریج شکل گرفت. بیشتر نوشتارها در این زمان به زبان یونانی بود و از این زمان مسیحیت ارتدوکس پایه ریزی شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مسیحی

مسیحی در جدول کلمات

مسیحی
نصرانی
از مشهورترین فرمانروایان مسیحی یمن
ابرهه
ساخته واروژ کریم مسیحی با بازی ترانه علیدوستی | بهرام رادان و حامد کمیلی
تردید
ساخته واروژ کریم مسیحی با بازی بهرام رادان | ترانه علیدوستی | حامد کمیلی و محمدن مطیع
تردید
ساخته واروژ کریم مسیحی با حضور داریوش ارجمند | فریماه فرجامی | سعید پور صمیمی | جمشید هاشم پور و ماهایا پطروسیان
پرده اخر
فیلمی از واروژ کریم مسیحی با حضور فریماه فرجامی | داریوش ارجمند | جمشید هاشم پور و ماهایا پطروسیان
پرده اخر
فیلمی ساخته واروژ کریم مسیحی با بازی بهرام رادان | ترانه علیدوستی و حامد کمیلی |
تردید

معنی مسیحی به انگلیسی

christian (صفت)
مسیحی

معنی کلمه مسیحی به عربی

مسیحی
مسيحي
يناير/کانون الثاني
ايقونة
مسيحية
وثني
يونيو/حزيران
سبتمبر/ايلول
الإرسالية التبشيرية ، الإرسالية التنصيرية ، البعثة التبشيرية

مسیحی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• مسیحی در جدول   • معنی مسیحی   • قوانین دین مسیحیت   • آشنایی با دین مسیحیت   • مسیحیت در ایران   • دین مسیحیت چیست   • احکام دین مسیحیت   • اعتقادات مسیحیت   • مفهوم مسیحی   • تعریف مسیحی   • معرفی مسیحی   • مسیحی چیست   • مسیحی یعنی چی   • مسیحی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مسیحی
کلمه : مسیحی
اشتباه تایپی : lsdpd
آوا : masihi
نقش : اسم
عکس مسیحی : در گوگل


آیا معنی مسیحی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )