انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1089 100 1

مشهد السقط

مشهد السقط در دانشنامه اسلامی

مشهد السقط
مَشهَدالسِّقْطْ یا مشهد مُحْسن بن الحُسَین از اماکن زیارتی شیعیان در حلب. این بنا در ۳۰۰ متری مشهدالنقطه قرار دارد و نخستین بار در سال ۳۵۱ق به دستور سیف الدوله حمدانی ساخته شده است. این مرقد به فرزندی از امام حسین(ع) به نام محسن منسوب است که مادرش او را در این مکان سقط کرده است. ولی در منابع تاریخی فرزندی به این نام به امام حسین(ع) نسبت داده نشده است.
این بنا به محسن بن حسین(ع) منسوب است. به گفته یکی از تاریخ نویسان (یاقوت)، در هنگام استراحت کاروان اسیران کربلا در این مکان، فرزند یکی از همسران امام حسین(ع) سقط شده یا فرزند همراه آنان که در حلب از دنیا رفته را در همین مکان دفن کرده اند. که محسن السقط نام گرفته است. ابن عدیم گفته است کودک سقط شده را محسن بن حسین (ع) نامیدند ولی این نامگذای منبع تاریخی ندارد و منابع تاریخی فرزندی با نام محسن به امام حسین (ع) نسبت نداده اند.
این مکان در اصل چوب بستی بود که سیف الدوله حمدانی در آنجا می نشست و مسابقه اسب دوانی تماشا می کرد و آن را مشهدالدکّه و مشهدالطرح می گفتند. غزی از تاریخ ابن ابی طی نقل می کند:

مشهد السقط را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مشهد السقط   • مفهوم مشهد السقط   • تعریف مشهد السقط   • معرفی مشهد السقط   • مشهد السقط چیست   • مشهد السقط یعنی چی   • مشهد السقط یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مشهد السقط
کلمه : مشهد السقط
اشتباه تایپی : lain hgsrx
عکس مشهد السقط : در گوگل


آیا معنی مشهد السقط مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )