انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1060 100 1

معقل (غلام ابن زیاد)

معقل (غلام ابن زیاد) در دانشنامه اسلامی

معقل (غلام ابن زیاد)
مَعّقِل غلام عبیدالله بن زیاد بود که به دستور او، خود را در کوفه، شیعه و طرفدار حسین بن علی(ع) جلوه داد و توانست به وسیله مسلم بن عوسجه محل اختفای مسلم بن عقیل را پیدا کند. گزارش های او منجر به شهادت هانی بن عروه و مسلم بن عقیل شد.
مَعقِل، از غلامان عبیدالله زیاد در کوفه بود. ابن زیاد به او دستور داد، خود را در کوفه شیعه و طرفدار حسین بن علی (ع) جلوه دهد و از این طریق به محل اختفای مسلم بن عقیل دست یابد. او سه هزار درهم به معقل داد و به او گفت:
معقل در مسجد کوفه با مسلم بن عوسجه ارتباط برقرار کرد و از طریق او با مسلم بن عقیل و هانی بن عروه آشنا شد. او به مسلم گفت: من از مردم شامم، که خدا نعمت دوستی این خاندان را به من داده است، اینک سه هزار درهم آورده ام تا یکی از آنها را که به کوفه آمده و برای پسر دختر پیامبر بیعت می گیرد ببینم... پیش تو آمده ام که این مال را بگیری و مرا پیش یار خود ببری که با او بیعت کنم...؟»

ارتباط محتوایی با معقل (غلام ابن زیاد)

معقل (غلام ابن زیاد) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سعید ترابی > break up
هادی > اراد
گل پری > گل پری
محمدرضا > Amenagement
Mn > guantily
محمد علی یزدانی فر > settling basin
09166128817 > چید
B/love/S > defend

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی معقل (غلام ابن زیاد)   • مفهوم معقل (غلام ابن زیاد)   • تعریف معقل (غلام ابن زیاد)   • معرفی معقل (غلام ابن زیاد)   • معقل (غلام ابن زیاد) چیست   • معقل (غلام ابن زیاد) یعنی چی   • معقل (غلام ابن زیاد) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی معقل غلام ابن زیاد
کلمه : معقل (غلام ابن زیاد)
اشتباه تایپی : lurg (yghl hfk cdhn)
عکس معقل (غلام ابن زیاد) : در گوگل


آیا معنی معقل (غلام ابن زیاد) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )