برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1289 100 1

مقررات ملی ساختمان

مقررات ملی ساختمان در دانشنامه ویکی پدیا

مقررات ملی ساختمان
مقررات ملی ساختمان مجموعه ای است از ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی لازم الارعایه در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی اعم از تخریب، نوسازی، توسعه بنا، تعمیر و مرمت اساسی، تغییر کاربری و بهره برداری از ساختمان که به منظور تأمین ایمنی، بهره دهی مناسب، آسایش، بهداشت و صرفه اقتصادی فرد و جامعه وضع می گردد.
وزارت مسکن و شهرسازی طبق ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان وظیفه تدوین مقررات ملی ساختمان را به عهده دارد. این وزارتخانه با تشکیل شورایی تحت عنوان «شورای تدوین مقررات ملی ساختمان» با عضویت استادان و صاحبنظران برجسته کشور به منظور نظارت بر تهیه و هماهنگی بین مباحث از حیث شکل، ادبیات، واژه پردازی، حدود و دامنهٔ کاربرد و همچنین با تشکیل دادن «کمیته های تخصصی» شرایط لازم برای تدوین این مقررات را به وجود آورده است.
پس از تهیه پیش نویس مقدماتی مبحث مورد نظر، کمیته های تخصصی مربوط به هر مبحث پیش نویس مذکور را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داده و با انجام نظرخواهی از مراجع ذیصلاح آخرین اصلاحات و تغییرات لازم را اعمال می کنند. متن نهایی پس از تأیید شورای تدوین مقررات ملی ساختمان برای تصویب به وزیر مسکن و شهرسازی پیشنهاد می شود.
مقررات ملی ساختمان در قالب بیست و دو جلد کتاب که هر جلد مربوط به یک مبحث خاص می باشد منتشر شده است. مباحث عبارتند از:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مقررات ملی ساختمان

مقررات ملی ساختمان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مقررات ملی ساختمان   • مفهوم مقررات ملی ساختمان   • تعریف مقررات ملی ساختمان   • معرفی مقررات ملی ساختمان   • مقررات ملی ساختمان چیست   • مقررات ملی ساختمان یعنی چی   • مقررات ملی ساختمان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مقررات ملی ساختمان
کلمه : مقررات ملی ساختمان
اشتباه تایپی : lrvvhj lgd shojlhk
عکس مقررات ملی ساختمان : در گوگل

آیا معنی مقررات ملی ساختمان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )