انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1038 100 1

ملیلیه

ملیلیه در دانشنامه ویکی پدیا

ملیلیه
ویکی پدیای انگلیسی
مِلیلیه (به زبان بربر: Mrič)(به زبان اسپانیایی: Melilla، مِلیّا) یکی از شهرهای خودمختار اسپانیا است که در سواحل شمالی قاره آفریقا قرار دارد. این شهر یک برون بوم (محصورهٔ برون سرزمینی) اسپانیایی است که در کرانه های مدیترانه ای کشور مراکش واقع است.
شهر ملیلیه را اسپانیایی ها در سال ۱۴۹۷ پس از خروج دودمان نصریان از امیرنشین گرانادا تصرف کردند. این شهر به همراه شهر سئوتا، دو شهر اسپانیایی هستند که در سرزمین اصلی قاره آفریقا واقع هستند. این دو شهر تا ۱۴ مارس ۱۹۹۵ میلادی، بخشی از استان مالاگا بودند، ولی پس از آن تاریخ به عنوان دو شهر خودمختار به رسمیت شناخته شدند.
بیشتر مردم آن مسیحی و مسلمان هستند. اقلیتی از سفاردی ها و هندوها نیز در آن زندگی می کنند. زبان رسمی مردم این شهر اسپانیایی است. مرکز این استان، شهر ملیله است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۱ میلادی بیش از ۷۸ هزار نفر اعلام شد. مساحت این شهر ۱۲٫۳ کیلومتر مربع است.
عکس ملیلیه
ملیلیه ایرلاینز (به انگلیسی: Melilla Airlines) یک شرکت هواپیمایی است که در ۲۰۱۳ میلادی تأسیس شده و در ۰۲۰۱۳-۰۴-۲۹ ۲۹ آوریل ۲۰۱۳ فعالیتش را آغاز کرده است. دفتر مرکزی ملیلیه ایرلاینز در ملیلیه، اسپانیا واقع شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ملیلیه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ملیلیه   • مفهوم ملیلیه   • تعریف ملیلیه   • معرفی ملیلیه   • ملیلیه چیست   • ملیلیه یعنی چی   • ملیلیه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ملیلیه
کلمه : ملیلیه
اشتباه تایپی : lgdgdi
عکس ملیلیه : در گوگل


آیا معنی ملیلیه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )