برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1291 100 1

منطقه حفاظت شده ورجین

منطقه حفاظت شده ورجین در دانشنامه ویکی پدیا

منطقه حفاظت شده ورجین
مختصات: ۳۵°۵۵′۳۱″شمالی ۵۱°۳۶′۴۱″شرقی / ۳۵٫۹۲۵۲°شمالی ۵۱٫۶۱۱۵°شرقی / 35.9252; 51.6115 منطقه حفاظت شده ورجین به موجب مصوبه شماره ۸۹ شورای عالی حفاظت محیط زیست در تاریخ ۲۱/۶/۱۳۶۱ به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام گردیده و از نظر تقسیمات کشوری در استان تهران و بخش لواسانات شهرستان شمیرانات قرار گرفته است.
زون حفاظت
زون طبیعت گردی گسترده
زون طبیعت گردی متمرکز
زون بازسازی
زون استفاده ویژه- اداری
زون سپر بازدارنده
زون سایر استفاده ها
این منطقه در شمال شرقی شهر تهران واقع شده است و طبق آخرین بررسی های انجام شده ۲۲/۲۷۴۳۶ هکتار وسعت دارد.
این منطقه به واسطه خصوصیات خاص خود و نزدیکی به تهران از راه های دسترسی مناسبی برخوردار است. راه ارتباطی اصلی منطقه از شرق تهران (از طرف تهرانپارس) پس از عبور از گردنه قوچک می باشد. این جاده، پس از گردنه قوچک، در منطقه لواسانات، ضمن عبور از حاشیه منطقه حفاظت شده ورجین، به سمت شرق، به شهر لواسان و به سمت غرب به اوشان، فشم، میگون (و نهایتاً به گرمابدر) می رسد.
ورود به منطقه از دو طریق یکی از داخل شهر لواسان (جاده کند و بوجان) و دیگری در مجاور شهر فشم (جاده امامه) میسر می شود. مسیرهای یاد شده فوق همگی آسفالت می باشند. علاوه بر این، از مسیر گرمابدر نیز جاده ای به داخل منطقه وجود دارد که در ابتدا به صورت آسفالت و پس از آن به صورت خاکی و شن ریزی شده وجود دارد. این جاده بسیار کم تردد است و عمدتاً توسط عشایر مورد استفاده قرار می گیرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با منطقه حفاظت شده ورجین

منطقه حفاظت شده ورجین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی منطقه حفاظت شده ورجین   • مفهوم منطقه حفاظت شده ورجین   • تعریف منطقه حفاظت شده ورجین   • معرفی منطقه حفاظت شده ورجین   • منطقه حفاظت شده ورجین چیست   • منطقه حفاظت شده ورجین یعنی چی   • منطقه حفاظت شده ورجین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی منطقه حفاظت شده ورجین
کلمه : منطقه حفاظت شده ورجین
اشتباه تایپی : lkxri pthzj ani ,v[dk
عکس منطقه حفاظت شده ورجین : در گوگل

آیا معنی منطقه حفاظت شده ورجین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )