انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1005 100 1

منطق جدایی

منطق جدایی در دانشنامه ویکی پدیا

منطق جدایی
منطق جدایی (به انگلیسی: Separation Logic) تعمیمی از منطق هور (Hoare logic) است که هدف اصلی ابداع آن، بررسی و وارسی ریاضی برنامه هایی است که داده ها را در حافظه تغییر می دهند و خانه های مختلف از حافظه هستند که در معرض تحول هستند. این منطق توسط جان سی رینولدز, Peter O'Hearn, Samin Ishtiaq و Hongseok Yang معرفی شده است.
گزارهٔ e m p {\displaystyle \mathbf {e} \mathbf {m} \mathbf {p} }   یک پشتهٔ خالی را نشان می دهد. یعنی پشته ای که هیچ خانهٔ آن، به متغیری اختصاص داده نشده باشد.
عملگر دوتایی ↦ {\displaystyle \mapsto }   نشان دهندهٔ یک اشاره گر است. یعنی متغیری به خانه ای از حافظه اشاره می کند.
عملگر دوتایی ∗ {\displaystyle \ast }   نشان دهندهٔ درستی دو عبارت در دو قسمت مجزای حافظه است.
عملگر دوتایی − ∗ {\displaystyle -\!\!\ast }   به این معنا است که اگر بتوانیم حافظه را طوری گسترش دهیم که عملگر اول برقرار باشد، عملگر دوم نیز ناگزیر برقرار است.
در برنامه هایی که از اشاره گر بهره می برند، استفاده از منطق های پیشین نظیر منطق هور ممکن نیست. علت آن است که در این جا، هر خانه از حافظه اهمیت دارد و باید زبان منطق مورد نظر، توانایی اشاره به قسمت های مختلف از حافظهٔ رایانه را داشته باشد. به این دلیل، نیاز به تعریف عملگری جدید حس شد. این احساس نیاز، منجر به تعریف عملگر ∗ {\displaystyle \ast }   شد که به صورت شهودی یعنی دو عملوند آن، در قسمت های مجزا از حافظهٔ پشته هستند؛ لذا، با شکل گیری این منطق و ابزارهای آن، وارسی الگوریتم ها و برنامه های موازی امکان پذیر شده است.
منظور ما در این جا از حالت، وضعیت مقادیر موجود در حافظهٔ تصادفی و همچنین حافظهٔ پشته است. اعلان P {\displaystyle P}   در منطق جدایی، تعدادی حالت را مشخص می کند که در آن ها P {\displaystyle P}   درست است. با تعریف استقرایی ساختار لغوی منطق جدایی، عبارت P ∗ Q {\displaystyle P\ast Q}   حالاتی را مشخص می کند که P {\displaystyle P}   در یک قسمت از ساختار حافظهٔ تصادفی/پشته و Q {\displaystyle Q}   در قسمتی کاملاً مجزا از آن درست باشد. پس تعریف استقرایی زبان منطق به این صورت است:
حال می توان این عملگرها را در مفاهیم منطق مرتبهٔ اول به کار برد و با آن عباراتی در مورد تأثیر یک برنامه بر حافظه گفت یا در بیان مشخصات حافظه استفاده کرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

منطق جدایی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی منطق جدایینام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی منطق جدایی   • مفهوم منطق جدایی   • تعریف منطق جدایی   • معرفی منطق جدایی   • منطق جدایی چیست   • منطق جدایی یعنی چی   • منطق جدایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی منطق جدایی
کلمه : منطق جدایی
اشتباه تایپی : lkxr [nhdd
عکس منطق جدایی : در گوگل


آیا معنی منطق جدایی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )