انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 988 100 1

مهاجر

/mohAjer/

مترادف مهاجر: رحیل، کوچنده، کوچ کننده، کوچ گر، هجرت کننده، مسافر ، خشونت طلب

متضاد مهاجر: مقیمصفت اشغالگر، حمله ور، متهاجم، یورشگر، مدافع

برابر پارسی: دور از میهن، خانه رها، بوم رها

معنی مهاجر در لغت نامه دهخدا

مهاجر. [ م َ ج ِ ] (ع اِ) ج ِ هجر. (ناظم الاطباء). مواضع و جایگاههای هجرت. (از اقرب الموارد). || فحش و سخنهای زشت. (ناظم الاطباء).

مهاجر. [ م ُ ج َ ] (ع اِ) موضع هجرت. (ناظم الاطباء).

مهاجر. [ م ُ ج ِ ] (ع ص ) کسی که از جایی به جایی رود و از زمینی به زمینی رود و هجرت کند. ج ، مهاجرون. (ناظم الاطباء).مفارقت کننده از خانه و اقربا یعنی مسافر. (غیاث اللغات ) (آنندراج ). آنکه از وطن خود هجرت کند و آن را ترک گوید و در جایی دیگر مسکن گیرد. (ناظم الاطباء).
- مهاجرنشین ؛ سرزمین معمولاً غیرمتمدن که گروهی از متمدنان بالاخص اروپائیان در آن اقامت گزیده و به آبادی آن پرداخته باشند.
|| کسی که با حضرت محمد(ص ) از مکه به سوی مدینه هجرت کرده باشد. (ناظم الاطباء). مسلمانانی که در عصر رسول (ص ) از مکه به مدینه رفتند و در این شهر سکونت کردند :
رسول کو و مهاجر کجا و کو انصار
کجا صحابه ٔ اخیار و تابع اخیر.
ناصرخسرو.
و رجوع به مهاجرین شود.
- مهاجر و انصار ؛ مکیان که با حضرت پیغمبر(ص ) از مکه به مدینه آمدند و مقیم شدند و مدنیان که در مدینه به حضرت پیوستند.

مهاجر. [ م ُ ج ِ ] (اِخ ) ابن ابی المثنی تجیبی ، از بنی تجیب (درگذشته به سال 91 هَ. ق.). رئیس شراة بود در اسکندریه. (از اعلام زرکلی ج 3 ص 1077).

مهاجر. [ م ُ ج ِ ] (اِخ ) ابن ابی امیه. او به روزگار رسول (ص ) و ابوبکر والی صنعا بود. (از یادداشتهای مؤلف ).

مهاجر. [ م ُ ج ِ ] (اِخ ) ابن عبداﷲ. والی یمامه بود در روزگار ابوبکر. (از عیون الاخبار ج 1 ص 177).

مهاجر. [ م ُ ج ِ ] (اِخ ) لقب رجالی محمدبن ابراهیم است. (ریحانة الادب ). رجوع به محمدبن ابراهیم شود.

معنی مهاجر به فارسی

مهاجر
هجرت کننده، کسی که ازشهریاوطن خودبه شهریاکشوردیگربرودودر آنجاسکنی گزیند
( اسم ) ۱ - کسی که از موطن خود بجایی نقل مکان کرده باشد. ۲ - کسی که از مکه همراه پیغمبر بمدینه هجرت کرده جمع : مهاجرین .
لقب رجالی محمد ابن ابراهیم است
محدث است
یکی از زنان صحابی بود و او را ام سلمه نیز گویند .
نام دروازه قلعه دربند

معنی مهاجر در فرهنگ معین

مهاجر
(مُ جِ) [ ع . ] (اِفا.) هجرت کننده آن که از وطن خود هجرت کرده در جایی دیگر مسکن گیرد.

معنی مهاجر در فرهنگ فارسی عمید

مهاجر
کسی که از شهر یا وطن خود به شهر یا کشور دیگر برود و در آنجا سکنی گزیند، هجرت کننده.

مهاجر در دانشنامه اسلامی

مهاجر
معنی مُهَاجِرٌ: هجرت کننده
ریشه کلمه:
هجر (۳۱ بار)
برخی زائدة بن مُهاجِر را یکی از شهدای کربلا می دانند.
در زیارت رجبیه بر وی به عنوان شهید کربلا چنین درود فرستاده شده است: «السَّلامُ عَلی زَائدَةِ بْنِ مُهاجِرٍ». ولی دیگر منابع، نامی از او نبرده اند. تنها برخی نویسندگان معاصر با توجّه به آنچه در زیارت رجبیه آمده است، احتمال داده اند که او همان یزید بن زیاد بن مهاجر -مظاهر، مصاهر-، معروف به ابوشعثای کندی باشد.
برخی زائدة بن مُهاجِر را یکی از شهدای کربلا می دانند.
در زیارت رجبیه بر وی به عنوان شهید کربلا چنین درود فرستاده شده است: «السَّلامُ عَلی زَائدَةِ بْنِ مُهاجِرٍ». ولی دیگر منابع، نامی از او نبرده اند. تنها برخی نویسندگان معاصر با توجّه به آنچه در زیارت رجبیه آمده است، احتمال داده اند که او همان یزید بن زیاد بن مهاجر -مظاهر، مصاهر-، معروف به ابوشعثای کندی باشد.
عبّاد بن مهاجر یکی از شهدای کربلا است.
نام پدر او را مهاجر و ابی مهاجر گفته اند. برخی نام جدّ او را ابی مهاجر گفته اند.
گفتار فضیل بن زبیر در مورد عباد
فضل بن زبیر کوفی، از راویان قرن دوم هجری درباره او می گوید: «عبّاد، فرزند ابی مهاجر جُهَنی و از شهیدان قبیله جُهَیْنِه در کربلا است.»
حضور در کربلا
به گفته سیره نویسان متأخر وی از شیفتگان خاندان عصمت و طهارت و از شجاعان عرب بود. هنگامی که امام حسین علیه السلام از مکه به سوی عراق حرکت کرد، عبّاد و چند تن دیگر در سرآب های جُهَیْنِه به کاروان حسینی پیوستند. چون در منزل زباله خبر شهادت حضرت مسلم علیه السلام و هانی منتشر شد همه آنان از اطراف امام علیه السلام پراکنده شدند.ولی عباد باقی ماند و در روز عاشورا در نبرد نخست به فیض شهادت نایل گشت.
مادر محمد بن مهاجر، (محدث، فاضل، متوفی قرن 2 هـ.ق) از ثقاف اصحاب امام صادق علیه السلام است. زنی فاضله علامه از روات احادیث حضرت صادق علیه السلام است و مثل ابن ابی عمیر از او روایت دارد از آن جمله شیخ صدوق در علل الشرایع به اسناد خود از ابن ابی عمیر از محمد بن مهاجر از مادرش ام سلمه روایت کرده است.
مامقانی در رجال خود شهادت به ثقه بودن این زن داده است.
معاونت پژوهش مرکز حوزه های علمیه خواهران, بانوان عالمه و آثار آن هامهاجر در دانشنامه ویکی پدیا

مهاجر
مهاجر کسی است که مهاجرت می کند و ممکن است به یکی از موارد زیر نیز اشاره داشته باشد:
مهاجر (فیلم ۱۳۶۸)، فیلم ابراهیم حاتمی کیا
مهاجر (فیلم ۱۹۱۷)، فیلم چارلی چاپلین
مهاجر (فیلم ۲۰۱۳)، فیلم جیمز گری
مهاجر کسی است که مهاجرت می کند و ممکن است به یکی از موارد زیر نیز اشاره داشته باشد:
مهاجر (فیلم ۱۳۶۸)، فیلم ابراهیم حاتمی کیا
مهاجر (فیلم ۱۹۱۷)، فیلم چارلی چاپلین
مهاجر (فیلم ۲۰۱۳)، فیلم جیمز گری
مهاجر فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی کیا ساخته سال ۱۳۶۸ است.
برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم در هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر - ۱۳۶۸
برنده سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه (اصغر پورهاجریان) در هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر - ۱۳۶۸
برنده سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری (محسن روشن) در هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر - ۱۳۶۸
برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن (کریم گوگردچی) در هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر - ۱۳۶۸
برنده سیمرغ بلورین بهترین پوستر (اعلان دیواری) (مرتضی ممیز) در نهمین دوره جشنواره فیلم فجر - ۱۳۶۹
برنده دیپلم افتخار بهترین فیلم نامه (ابراهیم حاتمی کیا) در هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر - ۱۳۶۸
برنده تندیس بهترین کارگردانی (ابراهیم حاتمی کیا) در سومین دوره جشنواره دفاع مقدس - ۱۳۶۹
برنده دیپلم افتخار ویژه هیأت داوران بهترین تهیه کنندگی (حوزه هنری، سازمان تبلیغات اسلامی) در سومین دوره جشنواره دفاع مقدس - ۱۳۶۹
برنده تندیس بهترین فیلمبرداری (محمدتقی پاکسیما) در سومین دوره جشنواره دفاع مقدس - ۱۳۶۹
برنده تندیس بهترین جلوه های ویژه (اصغر پورهاجریان) در سومین دوره جشنواره دفاع مقدس - ۱۳۶۹
این فیلم در تاریخ ۶ تیر ۱۳۶۹ در سینماهای ایران اکران شده است.
هواپیماهای بدون سرنشین مهاجر که از روی زمین کنترل می شود جهت انجام عملیاتی شناسایی در پشت خطوط دشمن به کار گرفته می شوند. به دلیل برد محدود دستگاه کنترل، خلبانان در دو ایستگاه مقابل، رودرروی هم و در خطوط دشمن مستقر می شوند. خلبانی که به خطوط دشمن نفوذ کرده، در حالی که با دشمن درگیر می شود، با مهارت عملیات شناسایی را انجام می دهد و هواپیما را در هوا تحویل خلبان دوم می دهد. در حالی که خود در آخرین لحظات کشته می شود.
مهاجر (به انگلیسی: The Immigrant) فیلمی کوتاه و صامت، به کارگردانی چارلی چاپلین با بازی چارلی چاپلین، ادنا پرویانس، اریک کمپبل و تولید سال ۱۹۱۷ می باشد.
چارلی چاپلین
ادنا پرویانس (مهاجران)
اریک کمپبل (گارسون رستوران)
آلبرت آوستین (مرد داخل رستوران)
هنری برگمن (آرتیست)
تاینی سندفورد
فیلم از دو لوکیشن اصلی تشکیل شده: کشتی و رستوران.
داستان فیلم به ولگرد کوچولو (با بازی چاپلین) می پردازد؛ که در کشتی ای که مقصدش آمریکا است، عاشق دختری می شود. کشتی به مقصد می رسد و یکی از بهترین پلان های چاپلینی پدید می آید: مسافران باید به نوبت از کشتی بیرون بروند. مجسمه عدالت را می بینیم که نشانه عدالت افراد آمریکا است؛ ولی مأمورین کشتی با خشونت مسافران را هل می دهند و جلوی آن ها طناب کلفتی می کشند. چارلی سکه ای پیدا می کند و به رستوران می رود. اتفاقاً همان دختر را در آنجا می بیند و اتفاقات جالبی پدید می آید.
مهاجر (عربی: المهاجر‎) یک فیلم به کارگردانی یوسف شاهین است که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به خالد النوابی و میشل پیکولی اشاره کرد.
سوئیس, اوت ۱۹۹۴ (جشنواره فیلم لوکارنو)Premiere: France, ۸ مارس ۱۹۹۵
مهاجر (انگلیسی: The Immigrant) فیلمی درام به کارگردانی جیمز گری است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به ماریون کوتیار، واکین فینیکس، جرمی رنر و آنجلا سارافیان اشاره کرد.
۲۴ مه ۲۰۱۳ (۲۰۱۳-05-۲۴) (کن)
۱۶ مه ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-05-۱۶) (ایالات متحده)
مهاجر، اثر شان تَن، رمان تصویری بی کلامی است که انتشارات Hodder در سال ۲۰۰۶ آن را منتشر کرده است. این کتاب ۱۲۸ صفحه و مشتمل بر شش فصل است.
شان تن (متولد ۱۹۷۴) نویسنده و تصویرگری استرالیایی است. او تحصیلات رسمی در زمینه ی تصویرگری ندارد و مهارتش را از راه آزمون و خطا کسب کرده است. شاید همین امر باعث شده قصه های درخشانی خلق کند و با ذهنی باز سراغ کتاب های مصور برود. شان تن در رشته ی هنر، تاریخ و ادبیات تحصیل کرد و این نکته در کتاب هایش هویداست.
این اثر فاخر دربارهٔ مهاجرت است و دردها و رنج هایش. در این اثر هیچ کلمه ای به کار نرفته و تمام قصه با تصاویری هنرمندانه و به سبک رئالیسم جادویی روایت می شود. تولید این کتاب ۵ سال به طول انجامید.
موضوع این اثر مهاجرت یک نفر به دنیایی خیالی است که گاهی به دنیای ما هم بی شباهت نیست. شان تَن بدون استفاده از دیالوگ یا متن، تجربیات پدری را به تصویر می کشد که به سرزمینی بیگانه مهاجرت می کند. شان تَن گفته است که می خواسته کتابش حس همدلی و نوع دوستی را در مخاطبان برانگیزد: «در استرالیا، مردم هیچ وقت به این فکر نمی کنند که چه بلایی سر بعضی از این پناهنده ها می آید. مردم استرالیا فقط به دید مزاحم به آن ها نگاه می کنند، بدون اینکه تصویر بزرگ تر را در نظر بگیرند. قصدم این نبوده که کتابم نظر کسی را عوض کند، اما اگر دست کم برخی افراد را به تأمل وادارد، حس موفقیت به من دست خواهد داد.»
مهاجر اقتصادی (انگلیسی: Economic migrant) کسی است که از منطقه ای به منطقه دیگر مهاجرت می کند و به دنبال بهبود وضعیت زندگی است زیرا شرایط زندگی یا فرصت های شغلی در منطقه فرد مهاجر کافی نیست. سازمان ملل از اصطلاح کارگران مهاجر استفاده می کند. اصطلاح «مهاجر اقتصادی» اغلب با اصطلاح پناهنده اشتباه گرفته می شود، اما مهاجران اقتصادی کشور خود را به دلیل شرایط بد اقتصادی، نه به دلیل ترس از آزار و اذیت بر اساس نژاد، مذهب یا قومیت ترک می کنند. مهاجران اقتصادی آزادانه درخواست پناهندگی کرده و در نتیجه از موقعیت پناهندگی در کشوری که مهاجرت کرده اند برخوردار می شوند. با این حال به این افراد در صورتی پناهندگی داده می شود، که اثبات شود وضعیت اقتصادی در کشور فرد متقاضی پناهندگی باعث خشونت عمومی شده یا نظم عمومی را کاملاً تحت تأثیر قرار دهد.
فقر
بحران مهاجرتی اروپا
پناهجو
نابرابری اقتصادی
فرار مغزها
افرادی که قصد دارند در کشور دیگری کار کنند می توانند مجوز این کار را دریافت کنند؛ بعضی از مهاجران ممکن است تحت دستاویزهای اشتباه مانند گردشگری قرار بگیرند یا به طور غیرقانونی از مرز عبور کنند (مهاجر غیرقانونی). افرادی که به طور قانونی در یک کشور دیگر کار می کنند اغلب به عنوان مهاجران یا جلای وطن کنندگان توصیف می شوند.
بسیاری از کشورها محدودیت هایی برای کار کردن دارند و افراد در صورتی می توانند کار کنند که ویزای اجازه کار کردن را دریافت کنند. افرادی که با هدف کار کردن وارد کشور دیگری می شوند ممکن است از ورودشان ممانعت به عمل آید. مهاجران غیرقانونی و افرادی که پس از ورود به کشور بدون اجازه قانونی مشغول کار می شوند، ممکن است اخراج شوند.
بر اساس برآورد بانک جهانی در سال ۲۰۰۹، مبلغ ارسال پول توسط کارگران خارجی به کشور متبوعشان ۴۲۰ میلیارد دلار بوده که ۳۱۷ میلیارد دلار به کشورهای در حال توسعه رسیده است.
مهاجر بن ابی امیه از مهاجرین و کارگزار سرزمین برکنده و صنعا در اواخر عمر محمد پیامبر اسلام و ابوبکر بود. در جنگ های رده در یمن و حضرموت مهاجر بن ابی امیه نقش مهمی را در به پایان رساندن و خوابانیدن جنگ ایفا کرد.
islamwebpedia.com
islamwebpedia.com
Catopsila crocale
مهاجر لیمویی (نام علمی: Catopsilia pomona) در سرده پروانه های مهاجر و تیره کاهی بالان قرار دارد.
این گونه در سال ۱۷۷۵ میلادی توصیف علمی شد. این گونه در مناطقی از آسیا و استرالیا دیده شده است.
افخم مهاجر (۱۹۳۱م) خوانندهٔ ایرانی در دهه ۱۹۷۰ بود. از ۱۵ سالگی با تلویزیون ملی ایران فعالیت موسیقایی خود را آغاز کرد؛ با عماد رام و حسن لشگری در برنامه های موسیقی تلویزیون ایران همکاری داشت. اولین بار در ۴ آبان ۱۳۴۲ طی مراسمی از طریق وزارت فرهنگ و هنر رسماً از خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی معرفی شد.
برنامه های سرمایه گذاری مهاجر (انگلیسی: Immigrant investor programs) برنامه ای است به منظور جذب سرمایه خارجی و اهالی کسب و کار که با ارائه مشوقهایی از جمله اعطای حق اقامت و شهروندی، برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری هستند.
ویزای ای بی-۵
بسیاری از کشورها از۲۰۰۶ برنامه هایی مشابه با برنامه ویزای ای بی-۵ ایالات متحده اجرا می کنند که به سرمایه گذاران خارجی اقامت اعطا می نماید. هدف این برنامه ها، افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هر کشور با ارائه مشوق هایی برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای هستند. الزامات این برنامه های سرمایه گذاری مهاجر در کشورهای مختلف متفاوت است. وضعیت اقامتی که به سرمایه گذاران داده می شود نیز در کشورهای مختلف متفاوت است. برخی از کشورها به سرمایه گذاران اقامت دائم کامل اعطا می کنند در حالی که برخی دیگر تنها اقامت مشروط اعطا می نمایند.
سرمایه گذاران خارجی می توانند اقامت کانادایی را از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجر فدرال به دست آورند. بر خلاف برنامه های سرمایه گذار مهاجر بسیاری از کشورهای دیگر، سرمایه گذاران به محض اتمام برنامه سرمایه گذار مهاجر فدرال اقامت دائم دریافت می کنند.سرمایه گذاران باید مبلغ۸۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا را سرمایه گذاری کنند تا واجد شرایط برنامه سرمایه گذار مهاجر شوند. این سرمایه گذاری توسط اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) مدیریت شده و به منظور تسهیل رشد اقتصادی در استان های کانادا مورد استفاده قرار می گیرد. سرمایه گذاران باید حداقل ارزش خالص ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا داشته باشند تا در این برنامه شرکت کنند. طول مدت سرمایه گذاری ۵ سال و ۲ ماه است. کل مبلغ سرمایه گذاری، بدون بهره، در پایان این دوره به سرمایه گذار برگردانده می شود. در ۲۰۱۵ دولت کبک اعلام کرد حداکثر ۱۷۵۰ درخواست برای برنامه سرمایه گذاری مهاجر طی ۵ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۰۵ پذیرفته است. در حال حاضر یک سقف ۷۰۰ متقاضی برای برنامه سرمایه گذار مهاجر فدرال وجود دارد. در حال حاضر آنقدر تعداد درخواست ها برای برنامه سرمایه گذار مهاجر فدرال زیاد شده است که یک صف انتظار حدود ۱۲ ساله را برای پردازش درخواست های جدید به وجود آورده است.
سرمایه گذاران مهاجر می توانند اقامت دائم مالت را از طریق روادید سرمایه گذار به دست آورند. الزامات بسیاری وجود دارد که باید برای صدور روادید سرمایه گذار برآورده شود. متقاضی باید یک سرمایه گذاری به مبلغ ۸۷۰٫۰۰۰ دلار با سهم غیرقابل استرداد ۷۰۰٫۰۰۰ را در یک کسب و کار جدید مالت انجام دهد. علاوه بر این، برنامه های کاربردی از کشورهایی که تحریم بین المللی به آن ها اعمال می شود. پذیرفته نیست و با تصمیم سیاست دولتی برنامه های کاربردی یک کشور خاص می تواند حذف شود.
بهزاد مهاجر یکی از افرادی است که در جریان راهپیمایی روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در اعتراض به نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در نزدیک میدان آزادی با شلیک گلوله نیروهای نظامی به قتل رسید. جسد وی پس از پنجاه روز به خانواده اش تحویل داده شد. وی دائی نیما نامداری روزنامه نگار و فعال دانشجویی سابق بود.
بهزاد مهاجر نیما نامداری، جنبش راه سبز
اصرار بر مختومه خواندن پرونده قتل یکی از قربانیان کهریزک، ۸ تیر ۱۳۸۹
در ابتدا بازرس ۷ امورجنایی با مختومه کردن پرونده قتل بهزاد مهاجر با این استدلال که قاتلان شناسایی نمی شوند از وکلای خانواده مهاجر خواست که موکلانشان را ترغیب به دریافت دیه کنند که با مخالفت برادر و خواهر مهاجر و اصرار آنان بر شناسایی قاتلان مواجه شد.
حشره خوار مهاجر (نام علمی: Sorex vagrans) نام یک گونه از سرده حشره خوارهای دم دراز است.
دانشکده فنی شهید مهاجر یکی از مراکز آموزش عالی شهر اصفهان است. این دانشکده تحت مدیریت دانشگاه فنی و حرفه ای و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
شروین مهاجر (زادهٔ ۱۳۵۸ در تهران) آهنگساز و نوازندهٔ کمانچه و کمانچه آلتو است.
همکاری و همفکری در سیر تکامل ساختاری کمانچه آلتو و معرفی این ساز برای اولین بار در سال ۱۳۸۰ به همت ابراهیم قنبری مهر، برادران محمدی و حمید پور افضل. تحقیق و مطالعه در زمینه ساخت، رگلاژ و ابزار تخصصی سازهای زهی آرشه ای
همکاری با آهنگسازان بنامی از جمله: احمد پژمان، فریدون شهبازیان، هوشنگ کامکار، اردوان کامکار، ارسلان کامکار، فردین خلعتبری، ناصر چشم آذر، وارطان ساهاکیان، مسعود شعاری، مجید درخشانی، حمیدرضا دیبازر، علی قمصری، کارن همایونفر، آریا عظیمی نژاد، محمدمهدی گورنگی امین هنرمند، tord Gustavsen، پیمان یزدانیان، بهزاد عبدی، آرش گوران، بردیا کیارس، کیوان ساکت، داود آزاد
همکاری با گروه مولوی به خوانندگی شهرام ناظری از سال ۱۳۷۹
همکاری با گروه عارف به سرپرستی پرویز مشکاتیان
همکاری با گروه کامکارها
همکاری با گروه همنوازان حصار و کنسرت های عبور به سرپرستی علی قمصری و خوانندگی محمد معتمدی، علیرضا قربانی، حسین علیشاپور
همکاری با سیما بینا و مهسا وحدت
همکاری با گروه همساز به سرپرستی مسعود شعاری
همکاری با ارکستر زهی ایرانی به سرپرستی اردشیر کامکار و خوانندگی همایون شجریان
همکاری با گروه آفتاب (سیامک آقایی)
همکاری با گروه ایرانی (پژمان طاهری)
همکاری با گروه راز و نیاز به خوانندگی سالار عقیلی
همکاری با گروه اشتیاق به خوانندگی علیرضا قربانی
همکاری با ارکستر مجلسی تهران (به رهبری بردیا کیارس)
همکاری با گروه دارکوب (همایون نصیری)
همکاری با گروه اینک (حامد فکوری)
همکاری با گروه داود آزاد
همکاری در کوارتت مهرزاد با مصباح قمصری
شروین مهاجر در سال ۱۳۵۸ در تهران متولد شد. از سن ۱۰ سالگی با سازهای پیانو، ویولن و تمبک آشنا شد. وی که فارغ التحصیل هنرستان موسیقی سوره می باشد، فراگیری کمانچه را از سال ۱۳۷۳ نزد اردشیر کامکار و درویش رضا منظمی آغاز کرد و تکمیل دوره های آموزشی را نزد اساتیدی چون احمد پژمان، وارطان ساهاکیان، محسن الهامیان، حمیدرضا دیبازر به انجام رساند.
آغاز فعالیت های هنری شروین مهاجر با «گروه فراق» به سرپرستی «پژمان اختیاری» بوده است. او برنده جایزه نخستین جشنواره موسیقی مردمی تلفیقی سال ۱۳۷۷ به همراه ارکستر فوژان به رهبری حمیدرضا دیبازر می باشد. وی اجرای کنسرت های بسیاری را در فستیوال های داخلی و خارجی در کارنامه هنری خود دارد.
اجرا در فستیوال womad, FEZ تئاتر دولاویل فرانسه (سالن شهرداری پاریس) اجرا در آ لمان Bochum symphony orchestra ، کنسرت در کاخ سلطنتی نروژ (Norway king castle)، اجرا در سیزدهین جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۷۵ کسب رتبه اول نوازندگی کمانچه، از جمله فعالیت های هنری اوست.
غاز مهاجر فیلمی به کارگردانی سیروس حسن پور و نویسندگی مجید مجیدی ساختهٔ سال ۱۳۷۸ است.
موسی نیک سیرت
محمد نیک سیرت
فریبا داوودی مهاجر فعال حقوق زنان و روزنامه نگار ایرانی است. او سردبیر انجمن روزنامه نگاران جوان، عضو مرکزی کمیته سازمان مدافعان آزادی مطبوعات ایران، همچنین عضو شورای عالی سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار دفتر تحکیم وحدت) است.
او دانش آموخته رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد تهران است. وی برای نشریات اصلاح طلبی از جمله «کنشگران» مطلب نوشته است. او از نوشتن برای نشریات مستقل منع شده بود و مطالب و نوشته های وی در نشریاتی همچون «روز آنلاین»، «اعتماد»، «یاس نو»، و «گویا نیوز» منتشر می گردید.
همچنین در دوران اصلاحات به عنوان مشاور رئیس جمهور در مرکز مطالعات و تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری,مشاور وزیر علوم و مشاور وزیر ارشاد اسلامی مشغول به کار بوده است.
داوودی در ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۸۶، به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز تجمع ۲۲ خرداد ۱۳۸۵، به چهار سال زندان محکوم شد. اتهامات وی اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، مصاحبه با رسانه های خارجی، و نشر اکاذیب بود.
طبق قوانین بین المللی مهاجر کسی هست که خارج از کشور و محل تولد خود زندگی کند و به علت ترس از امکان مجازات یا برخورد با او به علت مذهب یا ملیت یا عضویت در گروه خاص یا گروه های اجتماعی نتواند به کشور خود بازگردد. در زیر فهرست کشورها را بر اساس پناهندگان مشاهده می کنید:
کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان
« «فهرست زیر بر اساس حروف الفبای انگلیسی چیدمان شده است»»
فیروزه مهاجر (۱۳۲۶) مترجم، مؤلف، استاد دانشگاه، نویسندهٔ مقاله های اجتماعی و نقد هنری بوده و از فعالان مرکز فرهنگی زنان است.
۱۳۸۱ - فلسطین، بهار ۱۳۸۱ به روایت اینترنت (فیروزه مهاجر و سحر سجادی)
۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ - فصلنامهٔ فصل زنان، مجموعهٔ آراء و دیدگاه های فمینیستی (با همکاری پروین اردلان و نوشین احمدی خراسانی)
فیروزه مهاجر در سال ۱۳۲۶ زاده شد و در رشتهٔ تاریخ وارد دانشگاه ملی (دانشگاه شهید بهشتی کنونی) شد. سپس برای ادامه تحصیل در رشته های هنر و عکاسی تبلیغاتی به ایتالیا رفت. او با وقوع انقلاب ۱۳۵۷ به ایران بازگشت و از سال ۱۳۶۳ به کار ترجمه پرداخت. او که به زبان های انگلیسی و ایتالیایی تسلط دارد اولین ترجمه هایش کتاب الفبای خانواده از ناتالیا گینزبورگ و کتاب زبان تصویر از جئورگی کیپس بودند. مهاجر پس از آن کتاب های بسیاری را به فارسی برگرداند.
فیروزه مهاجر از سال ۱۳۶۳ در مطبوعات به نوشتن و ترجمه مقاله و نقد هنر می پردازد و از سال ۱۳۶۵ به تدریس ادبیات ایتالیایی در دانشگاه تهران مشغول است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مهاجر

مهاجر در جدول کلمات

پادشاه عادل حبشه که مسلمانان مهاجر را پناه داد

معنی مهاجر به انگلیسی

expatriate (اسم)
مهاجر
fugitive (اسم)
فراری ، فرار ، مهاجر ، پناهنده
colonist (اسم)
مهاجر ، مستعمره نشین ، مهاجر نشین
refugee (اسم)
فراری ، مهاجر ، پناهنده سیاسی
emigrant (اسم)
مهاجر ، کوچ کننده
emigre (اسم)
مهاجر
evacuee (اسم)
مهاجر
out-migrant (اسم)
مهاجر
remittance man (اسم)
مهاجر

معنی کلمه مهاجر به عربی

مهاجر
حاج , دخل , مهاجر
مستعمرة
مهاجر

مهاجر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی مهاجر

شهریار آریابد ١٠:٤٠ - ١٣٩٨/٠٢/١٧
در پهلوی " فاتورا ، فروایشگر " در نسک : فرهنگ برابرهای پارسی واژگان بیگانه از ابوالقاسم پرتو.
فاتورایان ، فروایشگران = مهاجران
فاتوراپذیری = مهاجرپذیری
|

پیشنهاد شما درباره معنی مهاجرنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

صادق > برسلان
Dokhtare koli > Ladder
محمد قلی پور > it's not as if
> Ski poles
مصطفی لطفی > تولوا
مهیار تفوق > bioflocculation
DASY > caption
محمد ثابتی > boyka

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• دانشگاه دخترانه مهاجر اصفهان   • آدرس دانشگاه مهاجر اصفهان   • رشته های دانشگاه مهاجر اصفهان   • فروشگاه مهاجر   • ثبت نام دانشگاه مهاجر اصفهان   • خانم مهاجر   • مهاجر فیلم   • دانشگاه سروش اصفهان   • معنی مهاجر   • مفهوم مهاجر   • تعریف مهاجر   • معرفی مهاجر   • مهاجر چیست   • مهاجر یعنی چی   • مهاجر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مهاجر
کلمه : مهاجر
اشتباه تایپی : lih[v
آوا : mohAjer
نقش : اسم
عکس مهاجر : در گوگل


آیا معنی مهاجر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )