برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1150 100 1

موراویا

موراویا در دانشنامه ویکی پدیا

موراویا
موراوی یا موراویا (به چکی:Morava، به آلمانی: Mähren، به سیلزیایی:Morawijo، به لهستانی: Morawy) یک منطقه تاریخی در مرکز اروپا است. این منطقه در شرق جمهوری چک جای دارد و از سرزمین های چک پیشین است. نام موراوی از نام رود موراوی که از شمال غربی منطقه سرچشمه می گیرد، گرفته شده است.
بوهم
سیلزیای چک
عکس موراویا
موراویا (به انگلیسی: Moravia) شهری در ایالت آیووا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۶۶۵ نفر بوده است.
فهرست شهرهای آیووا
آلبرتو موراویا (به ایتالیایی: Alberto Moravia) (نام اصلی آلبرتو پینکِرْلِه) (زاده ۲۸ نوامبر ۱۹۰۷ - درگذشته ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۰) یکی از رمان نویسان برجسته ایتالیا در سدهٔ بیستم بود. موضوعات آثار او جنسیت، بیگانگی و وجودگرایی بود. معروف ترین اثر او رمان ضد فاشیستی دنباله رو است.
بی تفاوت ها(۱۹۲۹)
دنباله رو (۱۹۴۷) ترجمه شهریار بهترین نشر روزنه کار
سرکشی (۱۹۴۷)
زن رمی (۱۹۴۷)
داستان های رومی (۱۹۵۴)
تحقیر (۱۹۵۴) ترجمه پرویز شهدی تحت عنوان امیلی و پنلوپه نشر دشتستان.
دو زن (۱۹۵۷) ترجمه شیوا رویگران
دلتنگی (۱۹۶۰) ترجمه فرامرز ویسی انتشارات افراز
عشق و زناشویی لیدا
اروتیسم در ادبیات
یک چیز فقط یک چیز است
دستفروش
داستان های ماقبل تاریخ، ترجمه مرضیه خانی و اعظم نساجیان، نیلوفر، ۱۳۹۵
آلبرتو موراویا که نام اصلی اش آلبرتو پینکرله بود در ۲۸ نوامبر ۱۹۰۷ در رم به دنیا آمد. پدرش مهندس معمار بود و زندگی نسبتاً راحتی داشتند. در کودکی به بیماری سل استخوانی مبتلا شد، این بیماری که تا ۲۰ سالگی همراه او بود وی را بسترنشین و تنها کرد. به همین خاطر تحصیلات منظمی نداشت ولی در عوض در بستر استراحت و بیماری بیشتر کتاب می خواند. او در سال ۱۹۴۱ با الزا مورانته ازدواج کرد که در سال ۱۹۶۲ از هم جدا شدند.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

موراویا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی موراویا   • مفهوم موراویا   • تعریف موراویا   • معرفی موراویا   • موراویا چیست   • موراویا یعنی چی   • موراویا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی موراویا
کلمه : موراویا
اشتباه تایپی : l,vh,dh
عکس موراویا : در گوگل

آیا معنی موراویا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )