برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1178 100 1

مورمون ها

مورمون ها در دانشنامه ویکی پدیا

مورمون ها
مورمون ها با تلفظ صحیح مورمِن گروه مذهبی و فرهنگی مرتبط با شاخهٔ اصلی جنبش قدیسان آخرالزمان مسیحیت احیاگر هستند که با جوزف اسمیت در بالاایالت نیو یورک در دههٔ ۱۸۲۰ شروع شد.
مورمون ها آیین خود را «جنبشی احیاگر» می دانند و بر این باورند که تعالیم، آداب و رسوم و سازمان کلیسا که بر اثر نافرمانی بشر در قرون اولیه میلادی به ورطهٔ نابودی سپرده شده بود، از طریق وحی الهی به جوزف اسمیت احیا شده است.
امروز بیشتر مورمون ها عضو عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان">کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان هستند. بعضی از مورمون ها نیز یا مستقلند یا مقید نیستند. مرکز اثرگذاری فرهنگی مورمون ها در یوتا است، و آمریکای شمالی بیش از هر قارهٔ دیگری مورمون دارد، گرچه اکثریت مورمون ها خارج از ایالات متحده زندگی می کنند.
مورمون ها دچار حس قوی تعلق به جماعت شان شده اند که ریشه در آموزه ها و تاریخ شان دارد. طی قرن بیستم، نوکیشان مورمون گرایش داشتند گرد یک نقطه جغرافیایی جمع شوند و بین سال های ۱۸۵۲ تا ۱۸۹۰ اقلیتی از مورمون ها آشکارا چندهمسری می کردند. مورمون ها زمان و منابع بسیاری را وقف خدمت در کلیسایشان می کنند و بسیاری از جوانان مورمون داوطلبانه مدتی را به طور تمام وقت به در تلاش برای گرواندن دیگران به میسیونری می پردازند. مورمون ها احکام سلامتی دارند که استفاده از نوشیدنی های الکلی، چای، تنباکو، قهوه و دیگر مواد اعتیادآور را نهی می کند. آنان بسیار خانواده محورند و بین نسل ها و فامیل دور خود ارتباطاتی قوی دارند، که بازتابی از اعتقاد آن ها به این است که خانواده را می توان پس از مرگ حفظ کرد. مورمون ها همچنین قانون سرسختی در خصوص عفت دارند، و خودداری از روابط جنسی بیرون از ازدواج با جنس مخالف و وفاداری در ازدواج را لازم می دارند.
عکس مورمون ها


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مورمون ها

مورمون ها را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مورمون ها   • مفهوم مورمون ها   • تعریف مورمون ها   • معرفی مورمون ها   • مورمون ها چیست   • مورمون ها یعنی چی   • مورمون ها یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مورمون ها
کلمه : مورمون ها
اشتباه تایپی : l,vl,k ih
عکس مورمون ها : در گوگل

آیا معنی مورمون ها مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )