برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1261 100 1

موسیقی کودکان

موسیقی کودکان در دانشنامه ویکی پدیا

موسیقی کودکان
موسیقی کودکان سبکی از موسیقی است با سازبندی خاص و ملودی های ساده و شیرین که توسط آهنگسازان بزرگسال برای کودکان ساخته می شود و مخاطبانی تا سطح نوجوانان را در بر می گیرد. هدف اصلی از ساخت موسیقی برای کودکان، تفریحی و آموزشی است که در تعلیم و تربیت کودک برای: رفتار، آگاه سازی، یادگیری، مهارت ها، بازی ها، رقص و آشنایی با فرهنگ بومی نقش مهمی ایفا می کند.
تک آهنگ " تولدت مبارک " با صدای عهدیه و آهنگسازی انوشیروان روحانی
تک آهنگ «لالایی» با صدای پری زنگنه (فولکلور)
تک آهنگ " شب بخیر کوچولو " (گنجشک لالا) با آهنگسازی محمود منتظم صدیقی
تک آهنگ " علی کوچولو " با شعری از م. آزاد و آهنگسازی بابک بیات
موسیقی و بازی از مواردی هستند که در درمان بعضی از اختلالات روحی و روانی کودکان مؤثر است. موسیقی درمانی در کودکان باعث تغییردر خلق و خو می گردد و زمینه بهبود رفتارهای فردی، اجتماعی، اعتماد به نفس، درمان لکنت زبان و افزایش هوش آنان خواهد شد. امروزه با همکاری پزشکان، روانشناسان کودک و مربیان موسیقی در درمان بیماری هایی همچون اوتیسم، بی قراری و بیش فعالی از موسیقی درمانی به عنوان یکی از راه های مؤثر برای درمان استفاده می شود. بر این اساس از موسیقی هایی که در مهد کودک ها اجرا یا پخش می شود برای نشان دادن و تحریک موفقیت، حس کامیابی و پیروزی در کودکان طراحی می شود.
از ابتدای قرن بیستم، نیاز به شیوه های مدون در آموزش موسیقی به کودکان توسط موسیقی دانان مطرح شده است. شیوه های مهم آموزش موسیقی به کودکان عبارتند از:
۱. روش «مونته سوری» :
عکس موسیقی کودکان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با موسیقی کودکان

موسیقی کودکان در جدول کلمات

موسیقی کودکان را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی موسیقی کودکان   • مفهوم موسیقی کودکان   • تعریف موسیقی کودکان   • معرفی موسیقی کودکان   • موسیقی کودکان چیست   • موسیقی کودکان یعنی چی   • موسیقی کودکان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی موسیقی کودکان
کلمه : موسیقی کودکان
اشتباه تایپی : l,sdrd ;,n;hk
عکس موسیقی کودکان : در گوگل

آیا معنی موسیقی کودکان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )