انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 922 100 1

معنی مونتانا در لغت نامه دهخدا

مونتانا. [ مُن ْ ] (اِخ ) یکی از ایالات ممالک متحده ٔ امریکای شمالی که در دامنه ٔ جبال روشوز واقع است و 702000تن سکنه و معادن مس دارد و مرکز آن شهر هلنا است.

معنی مونتانا به فارسی

مونتانا
چهل و یکمین ایالت از ایالات متحده امریکا واقع در شمال غربی آن کشور . مساحتش ۳۸۱٠۸۶ کیلومتر مربع است و ۶۹۴٠٠٠ تن سکنه دارد . مرکز آن هلنا نام دارد . معادن مس نقره طلا روی سرب منگنز گازطبیعی نفت و زغال سنگ دارد . از محصولات کشاورزیش گندم سیب زمینی ذرت میوه و چغندر قند معروف است .
یکی از ایالات ممالک متحده امریکای شمالی .

مونتانا در دانشنامه ویکی پدیا

مونتانا
مختصات: ۴۷° شمالی ۱۱۰° غربی / ۴۷° شمالی ۱۱۰° غربی / 47; -110
Denny Rehberg (R)
مونتانا (به انگلیسی: Montana) ایالتی است در ایالت های غرب آمریکا و چهل و یکمین ایالتی است که به آن کشور پیوست. پایتخت و شهرهای مهم آن هلنا و بیلینگز است.
مونتانا سرشار از منابع طبیعی و دارای کمترین چگالی ساکنین در میان ایالات متحده می باشد.
این ایالت جمعیت قابل توجهی اسب موستانگ دارد.
مونتانا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
«مونتانا» (انگلیسی: Montana (1950 film)) یک فیلم به کارگردانی ری انرایت است که در سال ۱۹۵۰ منتشر شد.
«مونتانا» (انگلیسی: Montana (1998 film)) یک فیلم در سبک کمدی-درام، کمدی، جنایی، و درام است که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد.
سیارک ۷۹۷ (به انگلیسی: 797 Montana، نامگذاری:1914VR) هفتصد و نود و هفتمین سیارک کشف شده است که در ۱۷ نوامبر ۱۹۱۴ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰٫۳۴ است.
مونتانا بل (انگلیسی: Montana Belle) یک فیلم در سبک وسترن به کارگردانی آلن دوان است که در سال ۱۹۵۲ منتشر شد.
مونتانا شهری در استان مونتانا کشور بلغارستان است که جمعیت آن در سال ۲۰۰۱ میلادی ۴۹٬۳۶۸ نفر بوده است.
آبساروکی (به انگلیسی: Absarokee) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱٬۱۵۰ نفر بوده است.
آرلی (به انگلیسی: Arlee) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۶۳۶ نفر بوده است.
آسویگو (به انگلیسی: Oswego) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان ولی، مونتانا واقع شده است.
آگاستا (به انگلیسی: Augusta) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۳۰۹ نفر بوده است.
آلبرتون (به انگلیسی: Alberton) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۴۲۰ نفر بوده است.
آلدر (به انگلیسی: Alder) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۰۳ نفر بوده است.
آلهامبرا، مونتانا (به انگلیسی: Alhambra, Montana) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در ایالت مونتانا واقع شده است.
آمستردام (به انگلیسی: Amsterdam) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در مونتانا واقع شده است. آمستردام ۷٫۰۵۶ کیلومتر مربع مساحت و ۱۸۰ نفر جمعیت دارد.
آمستردم (به انگلیسی: Amsterdam) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۸۰ نفر بوده است.
آنتلوپ (به انگلیسی: Antelope) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۵۱ نفر بوده است.
آنونا مونتانا (نام علمی: Annona montana) نام یک گونه از سرده آنونا است.
آویشن ماهی قطبی مونتانا (نام علمی: Thymallus arcticus montanus) نام یک زیرگونه از گونه آویشن ماهی قطبی است.
آکاکیا مونتانا (نام علمی: Acacia montana) نام یک گونه از سرده آکاسیا است.
آکاکیا مونتانا (نام علمی: Acacia montana) نام یک گونه از سرده آکاسیا است.
ادگر (به انگلیسی: Edgar) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۱۴ نفر بوده است.
اژر (به انگلیسی: Azure) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۲۸۶ نفر بوده است.
اسپرینگدیل (به انگلیسی: Springdale) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۴۲ نفر بوده است.
اسپرینگهیل (به انگلیسی: Springhill) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۳۰ نفر بوده است.
اسپووکن کریک (به انگلیسی: Spokane Creek) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۳۵۵ نفر بوده است.
استار اسکول (به انگلیسی: Starr School) شهری در ایالت مونتانا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۲۵۲ نفر بوده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مونتانا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی مونتانانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

فرهاد سليمان‌نژاد > unfalsifable
زهرايعقوبيان > Stay away
رویا لطفی > Exposure therapy
ب. الف. بزرگمهر > ابلاغ
Reza > طهارت گرفتن
مهدی > take down
مظاهر هستم از لرستان > قزات
مهسا > مهسا

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• سیگار مونتانا   • مونتانا رودخانه برفی   • دانشگاه مونتانا   • مونتانا قرمز   • شهر مونتانا   • دانشگاه ایالتی مونتانا   • سیگار مونتانا طلایی   • پارک ملی گلیشر   • معنی مونتانا   • مفهوم مونتانا   • تعریف مونتانا   • معرفی مونتانا   • مونتانا چیست   • مونتانا یعنی چی   • مونتانا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مونتانا
کلمه : مونتانا
اشتباه تایپی : l,kjhkh
عکس مونتانا : در گوگل


آیا معنی مونتانا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )