انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 950 100 1

مونتاژ

/montAZ/

مترادف مونتاژ: سوار کردن، نصب کردن قطعات مختلف یک دستگاه رادیو، تلویزیون، کامپیوتر، کنار هم چسباندن فیلم

معنی مونتاژ در لغت نامه دهخدا

مونتاژ. [ مُن ْ ] (فرانسوی ، اِ) (اصطلاح عکاسی و سینمایی ) ترکیب عکس و فیلم و به وجود آوردن صحنه های مصنوعی و عکسهای غیرحقیقی ، و آن در روزنامه ها و مجلات وسینما به کار می رود. || (اصطلاح مکانیک ) به هم پیوستن قطعات مختلف یک ماشین و سوار کردن آن.

معنی مونتاژ به فارسی

مونتاژ
جفت وجورکردن وسوارکردن ، بالابردن ارتفاع، اوج، رفعت، صعود، بالا رفتگی
( اسم ) ۱ - ترکیب عکس و فیلم و بوجود آوردن صحنه های مصنوعی و عکسهای غیر حقیقی و آن در روزنامه ها و مجلات و سینما بکار میرود . ۲ - بهم پیوستن قطعات مختلف یک ماشین و سوار کردن آن . یا دایره مونتاژ ماشین . دایره ایست از اداره اردنانس ارتش .

معنی مونتاژ در فرهنگ معین

مونتاژ
(مُ) [ فر. ] (اِ.) ۱ - در کنار هم گذاشتن و به هم چسباندن فیلم ها یا عکس ها و... برای بوجود آوردن یک مجموعه . ۲ - سوار کردن و به هم بستن قطعات یک دستگاه یا ماشین .

معنی مونتاژ در فرهنگ فارسی عمید

مونتاژ
۱. در کنار هم قرار دادن و روی هم سوار کردن اجزای یک ماشین یا دستگاه.
۲. (سینما) = تدوین

مونتاژ در دانشنامه ویکی پدیا

مونتاژ
مونتاژ واژه ای است که از زبان فرانسه به فارسی وارد شده است و در معنی های زیر بکار می رود:
خط مونتاژ به معنی سرهم کردن یا وصل کردن قطعات صنعتی پیش ساخته مانند قطعات خودرو
مونتاژ (فیلم سازی) به معنی قطع کردن و وصل کردن سکانس هایی از فیلم
مونتاژ (موسیقی)
مونتاژ (فیلم ۲۰۱۳)
جنبش مونتاژ شوروی
فتومونتاژ
مونتاژ (مجموعه تلویزیونی)
مونتاژ، تکنیکی در ایجاد فیلم است که یک سری تصاویر به صورت یک قطعه زمانی، مکانی، اطلاعاتی مرتب و فشرده می سازد. این عمل اکثراً برای این صورت می گیرد تا گذر زمان در فیلم به ذهن خطور کند، البته در موارد خاصی مثل نظریه مونتاژ شوروی از مونتاژ برای تولید اشاره های معنایی و تداعی معنا استفاده می شود. از دهه ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰، مونتاژ سکانس بندی شده به صورت موزیک و یک سری از جلوه های مجازی خاص نشان داده می شد (مثل محو کردن، دیزالو، دو نیم کردن پرده، نمایش دوگانه یا سه گانه). این کار اکثراً در آن دوره توسط فردی غیر از کارگردان یا تدوینگر فیلم انجام می شد.
مونتاژ (به انگلیسی: Montague) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان مونتاگ، تگزاس واقع شده است. مونتاژ ۳۰۴ نفر جمعیت دارد و ۳۲۷٫۰۵ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
خط مونتاژ یا فرایند مونتاژ فرایندی در ساخت محصولات صنعتی در کارخانجات می باشد. از ابتدای ورود قطعات مجزا به خط مونتاژ، به مرور با افزودن قطعات مکمل در طی فرایند مونتاژ، در پایان محصول پایانی از آن خارج می شود. امروزه خطوط موناژ توسط نیروی انسانی و یا ربات به تولید می پردازند. در پایان نیز در خلال مرحله کنترل کیفیت، محصول مونتاژ شده ارزیابی کیفی می شود.
مبلمان آماده مونتاژ (RTA)، همچنین به عنوان مبلمان مجزا (KD) و یا مبلمان بسته صاف شناخته شده است، یک شکل از مبلمان است که نیاز به مونتاژ مشتری دارد. اجزای مبلمان در یک کارتن است که همراه دستورالعمل مونتاژ و ابزار لازم برای خریدار که به منظور ساخت آیتم مبلمان به آن نیاز دارد.
مبلمان آماده مونتاژ در میان مصرف کنندگان که مایل به صرفه جویی درهزینه خرید مبلمان خود هستند محبوبیت دارد که با مونتاژ محصول در محل مصرف هزینه حمل و نقل و انبارداری کمتری را پرداخت می کنند. علاوه بر صرفه جویی در پول مصرف کننده، مبلمان بسته صاف است به طور کلی مونتاژ ساده ای دارد که با حداقل ابزار انجام می شود به این ترتیب، مونتاژ آن ممکن هم سرگرم کننده باشد و حس خلاقیت و موفقیت را در افراد ایجاد کند.
علاوه بر این فروشندگان به دلیل پایینتر بودن قیمت و نیاز به محل کوچکتر جهت انبار داری تمایل به فروش این محصولات دارند مبلمان آماده به مونتاژ به طور معمول در یک فرم کیت با قطعات بسته بندی در یک یا جعبه های متعدد بسته بندی هستند. مصرف کنندگان می توانند از خدمات مونتاژ کاری برای آمدن به خانه خود مونتاژ مبلمان استفاده کند.
مبلمان آماده به مونتاژ برای اولین بار در اواخر 1940s و 1950s ساخته شده است. در سال ۱۹۴۹، طراح سوئدی Folke Ohlsson موفق به ثبت اولین صندلی با قطعات مجزا شد او بعدها به ایالات متحده نقل مکان کرد و شرکت خود DUX را که متخصص در مبلمان با قطعات مجزا بود تاسیس کرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مونتاژ در جدول کلمات

نام فارسی برای خودرو رامبلر آمریکایی بود که در ایران مونتاژ و تولید می شد
اریا

مونتاژ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی مونتاژ

شهریار آریابد ٠٩:٣٣ - ١٣٩٧/١٢/٢١
در پارسی " همبندی ئ" ، نسک : فرهنگ برابرهای پارسی واژگان بیگانه از ابوالقاسم پرتو .
|

پیشنهاد شما درباره معنی مونتاژنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• مونتاژ یعنی چی؟   • مونتاژ قطعات چیست؟   • مونتاژ قطعات الکترونیکی   • مونتاژ چیست   • مونتاژ خودرو   • د مونتاژ   • خط مونتاژ   • مونتاژ عکس   • معنی مونتاژ   • مفهوم مونتاژ   • تعریف مونتاژ   • معرفی مونتاژ   • مونتاژ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مونتاژ
کلمه : مونتاژ
اشتباه تایپی : l,kjhC
آوا : montAZ
نقش : اسم
عکس مونتاژ : در گوگل


آیا معنی مونتاژ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )