برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1160 100 1

مونتسرات کابایه

مونتسرات کابایه در دانشنامه ویکی پدیا

مونتسرات کابایه
مونتسرات کابایه (اسپانیایی: Montserrat Caballé؛ زادهٔ ۱۲ آوریل ۱۹۳۳- درگذشته ۶ اکتبر ۲۰۱۸) یک خواننده برجستهٔ اپرا اهل اسپانیا است.
https://ir.voanews.com/a/music/4605999.html
صدای او سوپرانو است و یک بل کانتو توانمندِ رپرتوارهایِ گوناگون از جمله آثار جواکینو روسینی، وینچنتزو بلینی، گائتانو دونیزتی و جوزپه وردی محسوب می شود.
دامنهٔ شهرت او در سال ۱۹۸۷ میلادی و با اجرای ترانهٔ دو صدایی «بارسلونا» به همراه فردی مرکوری گسترش یافت. این ترانه که از شهر زادگاه او الهام می گیرد، بعدها ترانهٔ رسمی بازی های المپیک تابستانی ۱۹۹۲ در شهر بارسلون اسپانیا شد.
نام اصلی او «ماریا دِ مونتسِرات بی بی یانا کونسپسیون کابایه ئی فولک» است و در شهر بارسلون به دنیا آمد. او در رشته موسیقی و تکنیک های آوازی در «هنرستان موسیقی لیسِئو» و تحت نظر «ناپولئونه آنوواتزی»، «اوگنیا کِمِنی» و «کونچیتا بادیا» تحصیل کرد و در سال ۱۹۵۴ با درجهٔ ممتاز (مدال زرین) فارغ التحصیل شد. سپس به شهر بازل سوئیس نقل مکان کرد و در همان جا بود که نخستین اجرای حرفه ای اش را در سال ۱۹۵۶ میلادی در اپرای لا بوهم اثرِ جاکومو پوچینی به نمایش گذاشت. وی مدتی در «اپرای بازل» مشغول به کار بود و در اپراهای مهمی همچون «فلوت سحرآمیز» (ولفگانگ آمادئوس موتسارت) و «سالومه» (ریشارد اشتراوس) هنرنمایی کرد که تا آن هنگام، برای خوانندگانِ اسپانیولی زبان، غیرمعمول بود؛ اما همین موضوع باعث شد تا از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۲ میلادی در «اپرای برمن» مشغول به کار شود. او در سال ۱۹۶۲ به بارسلون بازگشت و در «سالن نمایش لیسِئو» در نقشِ اصلیِ اپرای «آرابلّا» (ریشارد اشتراوس) ظاهر شد. وی از پائیز ۱۹۶۲ تا بهار ۱۹۶۳، به مکزیک رفت و در برنامه های گوناگونی ایفای نقش کرد؛ از جمله در نقشِ اصلیِ اپرایِ «مَـنون» (ژول ماسنه) در «کاخ هنرهای زیبا» در شهر مکزیکو سیتی.
عکس مونتسرات کابایه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مونتسرات کابایه

مونتسرات کابایه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مونتسرات کابایه   • مفهوم مونتسرات کابایه   • تعریف مونتسرات کابایه   • معرفی مونتسرات کابایه   • مونتسرات کابایه چیست   • مونتسرات کابایه یعنی چی   • مونتسرات کابایه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مونتسرات کابایه
کلمه : مونتسرات کابایه
اشتباه تایپی : l,kjsvhj ;hfhdi
عکس مونتسرات کابایه : در گوگل

آیا معنی مونتسرات کابایه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )