انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1043 100 1

میکائیل

/mikA'il/

معنی اسم میکائیل

اسم: میکائیل
نوع: پسرانه
ریشه اسم: عبری
معنی: (تلفظ: mikāeil) (عبری) (= میکال) به معنی 'کیست مثل یهوه '، نام فرشته ی روزی، فرشته ی روزی ها، (در اعلام) نام یکی از چهار مَلَک مقرب - معرب از عبری به معنای کیست که شبیه خدا باشد؟، یکی از فرشتگان مقرب خداوند که معروف است روزی زمینیان را می رساند

معنی میکائیل در لغت نامه دهخدا

میکائیل. (اِخ ) میکال. نام فرشته ٔ روزی. (از منتهی الارب ، ماده ٔ م ک ل ). فرشته ای که روزی مخلوق را می رساند و به فارسی بشتر و تشتر نیز گویند. (ناظم الاطباء). فرشته ٔ روزی. (دهار). میکائین. (منتهی الارب ). فرشته ٔ روزیها. نام یکی از چهار ملک مقرب. (یادداشت مؤلف ). فرشته ٔ روزیها. (السامی فی الاسامی ). رئیس الملائکة. یهودا. پیشوای عساکر فرشتگان. (قاموس کتاب مقدس ) :
توهم هست عزرائیل و فضلت هست میکائیل
چو اسرافیل شد منطق خرد جبریل با طیران.
ناصرخسرو.
چون سرافیل قناعت تا ابد جاندار تست
گو مکن دیوان میکائیل روزی را ضمان.
خاقانی.
میکائیلت نشانده بر پر
آورده به خواجه تاش دیگر.
نظامی.
وقتی چنین بود که با جبرئیل و میکائیل نپرداختی. (گلستان ).

میکائیل. (اِخ ) پسر سلجوق جد سلاجقه. پدر طغرل بیک و جغری بیک. رجوع به سلجوقیان و سلاجقه شود.

معنی میکائیل به فارسی

میکائیل
درگاه الهی است ( جبرائیل اسرافیل عزرائیل میکائیل ) . شکلهای دیگر این اسم میکائین میکاییل و میکال است و در قر آن بشکل میکال آمده است . میکائیلیان نژادشان از عجم است و مسکنشان نشابور . بروزگار آل عباس در
پسر سلجوق جد سلاجقه
دهی است از دهستان گیوی بخش سنجبد شهرستان خلخال
دهی از دهستان طرهان بخش طرهان شهرستان خرم آباد

میکائیل در دانشنامه اسلامی

میکائیل
حضرت میکائیل (علیه السلام) یکی از فرشتگان مقرب درگاه الهی است. هریک از فرشتگان مأموریت خاصی دارند. با توجه به روایات مشخص می شود که حضرت میکائیل (علیه السلام) یک وظیفه خاص دارد که عبارت است از ریاست ملائکه ای که مسئول رساندن رزق و روزی به مخلوقات هستند..
در مورد مأموریت حضرت میکائیل (علیه السلام) در روایات آمده است:پیامبر خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) می فرمایند: ... أَمَّا مِیکَائِیلُ فَصَاحِبُ کُلِّ قَطْرَةٍ تَسْقُطُ وَ کُلِّ وَرَقَةٍ تَنْبُتُ وَ کُلِّ وَرَقَةٍ تَسْقُط...صاحب هر قطره بارانی که می بارد، هر برگ درختی که رشد می کند و هر برگی که فرو می افتد، میکائیل است. لذا می توان گفت که وظیفه اصلی حضرت میکائیل (علیه السلام) نظارت بر باران و گیاهان و در واقع مسئول رزق و روزی موجودات است.اما گاهی حضرت میکائیل (علیه السلام) با دیگر فرشتگان نیز همکاری دارد، به عنوان نمونه امام صادق (علیه السلام) فرمودند: إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَی بَعَثَ أَرْبَعَةَ أَمْلَاکٍ فِی إِهْلَاکِ قَوْمِ لُوطٍ جَبْرَئِیلَ وَ مِیکَائِیلَ وَ إِسْرَافِیلَ وَ کَرُوبِیل . خداوند تبارک و تعالی، به چهار فرشته جبرئیل، میکائیل، اسرافیل، کروبیل) مأموریت داد که قوم لوط را هلاک کنند.
میکائیل
میکائیل، فرشته مامور رِزق و از ملائکه مقرب درگاه الهی است که در قرآن از او با نام «میکال» یاد شده است. بر اساس روایات، فرشته رحمت و از حاملان عرش الهی و از نخستین فرشتگانی است که بر آدم سجده کرد. میکائیل وظایف دیگری را نیز بر عهده داشته است، از جمله؛ مشارکت در هلاکت قوم لوط(ع) و فرعون، شرح صدر دادن به پیامبر(ص)، محافظت از او در لیلةالمبیت، یاری مسلمانان در جنگ بدر و آوردن براق برای معراج پیامبر(ص). کتاب مقدس از این فرشته با عنوان رئیس ملائکه یاد کرده است.
میکائیل یکی از فرشتگان برگزیده و مقرب خداوند است که در قرآن کریم از او با نام «میکال» یاد شده است. روایات بسیاری میکائیل را فرشته مامور رزق معرفی کرده و پس از جبرئیل، از او به عنوان دومین فرشته مقرب الهی یاد می کنند. بسیاری از مفسران اهل سنت و عده ای از شیعیان، با استناد به روایات، او را فرشته رحمت دانسته اند. همچنین بر پایه برخی روایات، لوح محفوظ، چهار رکن دارد و میکائیل مظهر رکن اراده در آن است. به علاوه اینکه میکائیل مظهر اسم «رب» و یکی از حاملان عرش الهی است.
میکائیل در کنار جبرئیل، اسرافیل و عزرائیل، چهار فرشته مقرب درگاه الهی هستند که از آنها به «رؤوس ملائکه» تعبیر می شود. قرآن کریم در آیه۹۸ سوره بقره درباره او چنین می فرماید: «هر که دشمن خدا و فرشتگان و فرستادگان او و جبرئیل و میکائیل است خدا یقینا دشمن کافران است». در روایات آمده میکائیل و جبرئیل، اولین فرشتگانی بودند که بر آدم سجده کردند. همچنین شرح صدر پیامبر(ص) به وسیله این دو فرشته انجام می گرفت.

میکائیل در دانشنامه ویکی پدیا

میکائیل
میکائیل (انگلیسی: Michael; به عبری:מיכאל) نام فرشتهٔ بلند مرتبه ای است که در ادیان ابراهیمی از آن سخن به میان آمده است. او بیشتر در نقش رهبر نیروهای آسمانی خداوند ظاهر می شود. میکائیل به معنای کسی که شبیه به خدا باشد است. گونه های مختلفی از تلفظ نام او در زبان های مختلف وجود دارد. از آن جمله می توان از میشل، میخاییل، مایکل، میگل و میکال نام برد. از میکاییل در ادیان مختلف به عنوان فرشتهٔ روزی رسان نام برده شده است و در فارسی آن را تشتر می نامند.نقاشی میکائیل که شیطان را شکست داده است.
در اسلام نیز همانند دیگر ادیان ابراهیمی، میکاییل از مقام بالایی برخوردار است. نام او در سورهٔ بقره همراه با مقرب ترین فرشتهٔ خداوند جبرییل آمده است و دشمنی با او همانند دشمنی با خدا دانسته شده است.
نقاشی میکائیل که شیطان را شکست داده است.
Wikipedia contributors, "Michael (archangel)," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Michael_(archangel)&oldid=205384348
عکس میکائیل
میکائیل نام مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سیروس مقدم با مشارکت ناجی هنر است که در فروردین سال ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد.
میکائیل (کامبیز دیرباز): میکائیل پلیسی است که به لحاظ تفکر و نگاه، تفاوت هایی با سایر پلیس ها دارد که تاکنون دیده ایم. او معتقد است هر کجا که حقی ناحق می شود باید از مظلوم دفاع کند. هرچند که او در حال انجام مأموریت نباشد. دیدگاه میکائیل این است که هر قانون و تبصره ای که وجود دارد، عمومی است. او معتقد است در منطقه ای که درصد خشونت بالاست و اشرار حضور دارند پلیس ما باید با ماهیتی وارد عمل شود که بتواند اشرار را بر سر جایشان بنشاند. دیگر شاید لحن مودبانه او جواب ندهد. میکائیل یک پلیس شجاع و با اراده و عاشق است…
یاس (بهنوش طباطبایی): یاس زن مستقلی است که روی پای خود ایستاده است که زمانی همسر خوبی داشته است. در واقع همسر او به اشتباه کشته می شود و یاس سعی می کند با تدبیر ضمن احقاق حق خود از این اتفاق پایه های آرامش زندگی اش را در آینده فراهم کند. یاس کاراکتری جذاب و دوست داشتنی است و…
رشید (کامران تفتی): او نسبت فامیلی با میکائیل دارد و شوهر خواهر اوست، اما عقده هایی از میکائیل در دل دارد که کم کم به سمت مخالف پلیس قصه ما و در جبهه شر قصه قرار می گیرد. او تا آخرین لحظه سعی می کند خودش را در این جبهه نگه دارد، اما…
آقاخان (علیرضا خمسه): آقاخان مردی با ظاهر موجه و دست به خیر است ولی در پشت سر صفاتی شیطانی دارد. آقاخان بسیار کاراکتر خطرناکی است که همه باید از او دوری کنند…
این مجموعه تلویزیونی توانست تندیس برتر و دیپلم افتخار بهترین سریال جشنواره فیلم و سریال های پلیسی مسکو را از آنِ خود کند.
رسول دوست عزیز و رفیق میکائیل، به اشتباه قربانی توطئه اشرار می شود. میکائیل (کامبیز دیرباز)که پلیس سختکوش و پرتلاشی است، برای استقرار نظم و آرامش بیشتر، عزم خود را جزم می کند و با تکیه بر حمایت های مردم، دل به دریا می زند و…
میکائیل آباد یک منطقهٔ مسکونی در ایران است که در دهستان سنجبد جنوبی واقع شده است. میکائیل آباد ۷۰ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایران
میکائیل آگریکولا (تلفظ فنلاندی: [ˈmikɑel ˈɑɡrikolɑ] )؛ (انگلیسی: Mikael Agricola; حدود ۱۵۱۰ – ۹ آوریل ۱۵۵۷(1557-04-09)) یک زبان شناس، کشیش، مترجم، متخصص الهیات، نویسنده، شاعر، و روحانی مسیحی اهل فنلاند بود. او یک لوتر روحانی بود که در عمل بنیانگذار ادبی فنلاندی شد و طرفدار برجسته اصلاحات پروتستان در سوئد، از جمله فنلاند بشمار می رفت که در آن زمان بخشی از خاک سوئد بود.
از او اغلب به نام «پدر ادبیات فنلاندی» نام برده می شود.
میکائیل استاسینوپولوس (یونانی: Μιχαήλ Στασινόπουλος؛ ۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۰۳ – ۳۱ اکتبر ۲۰۰۲(2002-10-31)) یک سیاست مدار اهل یونان بود.
میکائیل استون براکر (به لاتین: Michael Stonebraker) یک دانشمند رایانه متخصص در زمینه پایگاه داده است.
از طریق ارائه نمونه های اولیه دانشگاهی و محصولاتی از طریق شرکت های نوپا، تحقیقات ایشان به طور محوری در بسیاری از سیستم های پایگاه داده رابطه ای به کار گرفته می شود. ایشان همچنین بنیان گذار چندین شرکت نوپا در زمینه پایگاه داده است و پیش تر مدیر ارشد فناوری کمپانی Informix Corporation بود که در سال ۲۰۰۵ توسط کمپانی IBM تصاحب شد.
ایشان برنده جوایز متعددی شده اند از جمله در سال ۲۰۰۵ مدال جان فون نویمان از مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک (en) و در سال ۲۰۱۴ جایزه تورینگ را بابت دستاوردهای خود در زمینه پایگاه داده به دست آوردند.
ایشان در دانشگاه برکلی کالیفرنیا به مدت ۲۹ سال استاد علوم رایانه بود و طی این مدت سیستم های پایگاه داده Ingres و پستگرس کیوال را توسعه داد.
ایشان در حال حاضر استادیار (استاد کمکی) در MIT هستند و در آنجا مشغول توسعه پروژه ها و سیستم های مرتبط با پایگاه داده هستند.
میکائیل انتونسون (به سوئدی: Mikael Antonsson) (زادهٔ ۲۱ آوریل ۱۹۸۳) بازیکن فوتبال اهل سوئد است.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ 16 May 2012.
وی برای تیم ملی فوتبال سوئد ۶ بازی انجام داده و ۰ گل به ثمر رسانده است. پست تخصصی این بازیکن نیز، دفاع است.
میکائیل گرگوری انتونیو (انگلیسی: Michail Gregory Antonio؛ زادهٔ ۲۸ مارس ۱۹۹۰) بازیکن فوتبال اهل انگلستان است.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ ۲۰:۳۶, ۲۵ فوریه ۲۰۱۷ (UTC).
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به توتینگ و میتچام یونایتد، ریدینگ، چلتنهام تاون، ساوت همپتون، و کولچستر یونایتد، شفیلد ونزدی، ناتینگهام فارست و وستهام یونایتد اشاره کرد.
میکائیل اکرفلت (به سوئدی: Mikael Åkerfeldt) (تلفظ سوئدی: [ˈo:kərfɛlt]) موسیقیدان سوئدی است. او بیشتر به عنوان خواننده و آهنگساز گروه موسیقی اپث شناخته می شود و پیش از پیوستن به اپث در سن ۱۴ سالگی به عنوان خواننده گروه دث متال Eruption که خودش تشکیل داده بود فعالیت می کرد.
اپث
وی علاوه بر اپث که عمده شهرتش را از آن بدست آورد، خوانندگی گروه دث متال بلودبث را نیز تا سال ۲۰۱۲ عهده دار بود، همچنین در گروه Sörskogen به عنوان گیتاریست و خواننده و در گروه Steel نیز به عنوان گیتاریست حضور داشت. وی یک پروژه مشترک نیز با استیون ویلسون، خواننده و آهنگساز گروه پورکیوپاین تری، با نام Storm Corrosion دارد.
اکرفلت به دلیل نوع ترانه سرایی آهنگهایش که عمدتاً تحت تأثیر پراگرسیو راک قرار دارند نیز شناخته می شود و در خواندن ترانه ها از هر دو نوع خوانندگی معمولی و خوانندگی دث متال استفاده می کند. او گاهی در کنسرت ها بمانند استندآپ کمدین حضار را می خنداند و در فواصل اجرای آهنگ ها؛ حکایتهای طنزآمیز نیز می گوید.
او در کتاب صد گیتاریست بزرگ متال جایگاه نهم را دارد، همچنین مجله Guitar World وی را در جایگاه ۴۲اُم در میان صد گیتارست برتر هوی متال گنجاند.
میکائیل بیگ (میکائیل بن سلجوق) یکی از پسران سلجوق و از سرکرده های ایل ترک قِنِق بود. میکائیل در سده یازدهم میلادی زندگی می کرد و پدر او سلجوق بنیانگذار دودمان سلجوقی است. هرچند پسران سلجوق پس از مرگ او به پادشاهی رسیدند، اما سلجوق خود تنها رهبر یک ایل به نام قنق بود.
طغرل بیگ
چغری بیگ
قنق یکی از قبایل اتحادیه ترکان اغوز بود و خانواده سلجوق نیز مانند بقیه اغوزها در ابتدا مسلمان نبودند. سلجوق و پسرانش پس از گرویدن به اسلام آغاز به نبرد با غیر مسلمانان کردند و میکائیل در یکی از این نبردها کشته شد. هرچند تاریخ دقیق مرگ او مشخص نیست اما باید در اوایل سده یازدهم بوده باشد.
میکائیل دو پسر داشت به نام های چَغری و طُغرُل که امپراتوری سلجوقی به دست آن دو بنیان نهاده شد.
نام چهار پسر سلجوق، یعنی میکائیل، اسرائیل (ارسلان)، موسی، یونس و یوسف نشانگر آشنایی قبلی قنق ها با قبیله یهودی خزرها یا مسیحیان نسطوری منطقه است. بر پایه برخی منابع، سلجوق در آغاز از سرکرده های سپاه خزرها بود.
میکائیل ایمن تراج (زاده ۱۷ شهریور ۱۳۷۳) بازیکن فوتبال اهل سیمین شهر واقع در بندر ترکمن است که در پست دروازه بان در تیم باشگاهی کارون اروند خرمشهر بازی می کند. ایمن تراج از ارکان اصلی خونه به خونه در پیروزی این تیم برابر نساجی در دربی مازندران در سال ۱۳۹۵ بود. وی با درخشش خود در جام حذفی به خصوص در بازی با سیاه جامگان زمینه ساز صعود تاریخی خونه به خونه به مرحله نیمه نهایی جام حذفی شد.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶.
در دیدار گل گهر و خونه به خونه در سال ۱۳۹۶، علی گوینی مسئول ورزشگاه امام علی سیرجان با ریختن ادرار در درون دروازه خونه به خونه این باشگاه مازندرانی را متهم به جادوگری کرد که با مدارک ارائه شده توسط باشگاه خونه به خونه این تیم از تمامی اتهامات تبرئه شد. در بازی خونه به خونه و راه آهن میکائیل ایمن تراج پس از پایان بازی حوله خود را به نشانه طنز و تمسخر اتهام جادوگری نسبت به وی در مقابل دوربین ها تکان داد.
http://www.ffiri.ir/league/102/club/10155/خونه-به-خونه/میکائیل-ایمن%20تراج/742fd28a-8d08-4b6a-b280-694d02a45e29/player/
امامزاده میر مطهرین میرمیکائیل مربوط به سده های متاخر دوران های تاریخی پس از اسلام - دوره صفوی است و در شهرستان دامغان، بخش امیرآباد، دهستان تویه دروار، روستای دشت بو، جاده اصلی، جنب مخابرات دشت بو، واقع در گورستان دشت بو واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۰۹۵ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
بازیلیکا سنت میکائیل (انگلیسی: St. Michael's Basilica, Miramichi) یک کلیسا بازیلیکا در میرامیچی، نیوبرانزویک، کانادا است.
10 Howard Street
این کلیسا که در سال ۱۹۲۱ تأسیس شده دارای ۱۲۰۰ نفر برای مراسم های مذهبی است.
باغ میکاییل یا پارک ملت مهاباد یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است که در کنار دریاچه سد مهاباد و در سمت پایین آن قرار دارد. همچنین رودخانه مهاباد نیز از داخل آن می گذرد.
برابر اظهارات روان شاد آقای صالح میکائیلی که از افراد مطلع و تیزذهن مهابادی بودند، این باغ به جد اعلای خاندان آنان، حاجی میکائیل تعلق داشت که فرزند ارشد حاجی میکائیل، به نام ارغوان، آن را به بهای هجده تومان فروخته بود. در یادداشت های مرحوم ملا قادر مدرسی آمده است: این باغ در گذشته های دور ملک طایفهٔ «کائیلی» یا «کائیلیان» بوده، بعد از تبعید این طایفه در عصر صفوی، باغ به تملک دیگران درآمده است. در سال ۱۳۳۲ خورشیدی در همین باغ بود که میتینگ حزب توده جریان داشت و در حین تیراندازی هوایی نیروهای نظامی برای متفرق کردن میتینگ بود که حسن رمضانی در بالای درخت مورد هدف قرار گرفت و کشته شد. امروزه قسمت هایی از آن برجای مانده و «پارک ملت» نام گرفته است.
عید فرشته میکائیل (انگلیسی: Michaelmas) و یا جشن فرشته میکائیل، یک فستیوال و جشنواره کوچک مسیحی است که در برخی از آیین های نیایش سرایی در ۲۹ سپتامبر اجرا می گردد. این روز در عین حال، روز گرامی داشتن فصل پاییز و درو محصول است. در انگلستان روز خاتمه قراردادهای کرایهٔ خانه و یا سر رسید اجاره است. در این روز همچنین مراسمی با غذای سنتی خوراک غاز سرخ کرده برگزار می گردد.
ستاره ای
فرودگاه میکائیل (به انگلیسی: St. Michael Airport) یک فرودگاه همگانی با کد یاتا SMK است که یک باند فرود شن دارد و طول باند آن ۱۲۲۰ متر است. این فرودگاه در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در ارتفاع ۳۰ متری از سطح دریا واقع شده است.
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های ایالات متحده آمریکا
قبرستان پیر میکائیل مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان اسلام آباد غرب، بخش مرکزی، دهستان حومه شمالی، ۵۰۰ متری شمال شرقی روستای مله امیرخان واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۶۷۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

معنی میکائیل به انگلیسی

michael (اسم)
میکائیل ، میخائیل ، فرشته اعظم

میکائیل را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

علی ١٠:٣٩ - ١٣٩٦/٠٥/١١
فرشته ی خدا
|

کمیل قیصری ٢٢:١٢ - ١٣٩٦/٠٦/٢٢
فرشته ی روزی رسان - فرشته ی برکت و باران و یکی از چهار فرشته ی مقرب درگاه ربوبیت
|

پریا ١٣:٢٨ - ١٣٩٦/٠٨/٠٨
کسی که شبیه به خداست .وفرشته روزی رسان انسانها
|

امپرور ١٥:٠١ - ١٣٩٦/٠٩/٠٨
فکر کنم به لاتین بشه میکائلا
|

بنفشه ١٤:٠٦ - ١٣٩٦/١١/٢٠
تو زبان روسی میخائیل تلفظ میشه
|

سید میکائیل ٠١:٥٩ - ١٣٩٧/٠٢/١٢
فرشته مقرب درگاه الهی،فرشته روزی،صاحب عرش،یا صاحب و نگهدارنده آسمانها و...
|

میکائیل ٠٧:٤٨ - ١٣٩٧/٠٣/٣١
اسم خودم میکائیل و میکائیل به معنی فرشته مقرب درگاه خدا و جزء چهار فرشته اعظم است.
|

مهدیه ٠٢:٤٨ - ١٣٩٧/٠٥/٢٤
فرشته روزی رسان،خیلی تک وخاصه
|

محسن ٠١:٢٢ - ١٣٩٧/٠٦/٠٧
سلام ۲۹ مرداد نود و هفت پسرم اقا میکائیل به دنیا امد به معنی کسی که شبیه به خداست .فرشته روزی رسان.نام عجمی .خاص.
|

فرزاد ١٣:١٨ - ١٣٩٧/٠٦/١٣
یکی از زیباترین نامها که تاکنون شنیدم و گستردگی و استفاده از آن به تمام دنیا رسیده است و فقط تلفظ آن بعلت لهجه مختلف در کشورها فرق دارد
|

مونس ٢٢:٥٠ - ١٣٩٧/٠٧/١٠
اسم پسرم میکائیل است و من بهش افتخار میکنم.نوزدهم بهمن هزار و سیصد هشتادو هشت به دنیا اومده
|

مونس ٢٢:٥٣ - ١٣٩٧/٠٧/١٠
میکائیل فرشته ی روزی رسان
|

نازنین ٢٣:٤٨ - ١٣٩٧/٠٧/١٦
یکی ازچهار۴رشته ی مقرب خداست که روزی رسان مخلوقات است
|

محدثه مامان میکائیل ١٠:٠٧ - ١٣٩٧/٠٨/٠٦
فرشته روزی رسان.اسم پسر منم میکائیل هست
|

حامد ٠٨:٠٤ - ١٣٩٧/٠٩/١٠
منم میخام اسم پسرمو که تازه به دنیا اومده میکائیل بزارم چون قشنگه دوسش دارم ولی اکثرا مخالفن موندم چکار کنم؟؟؟
|

المیرا ٠٢:٠٤ - ١٣٩٧/٠٩/١٦
بسیار اسم زیبابیه به معنی فرشته رزق وروزی .اسم پسر منم میکاییل است
|

عبدالله ٠٨:٤٩ - ١٣٩٧/٠٩/٢٥
انشالله پسر منم كه به دنبا اوند اسمشو ميزارم ميكائيل من عاشق اين اسمم وقعا فوق العاده زيباست وعاليه بسيار تك و خاصه
|

میکائیل ٠٣:٢٠ - ١٣٩٧/١٠/١٧
معنی میکائیل در واقع جمله ای پرسشی از زبان خود خداوند بعد از خلق این ملک مقرب است یعنی= کیست که شبیه خدا باشد
تلفظ های دیگر= مایکل ، میگوئل ، میخائیل ، میشایِل،میکل،
|

ميکائیل ١٥:٣٨ - ١٣٩٨/٠١/٢٦
اسم خودم میکائیل هست و من مسلمان هستم الحمدلله
و طبق تحقیقات پژوهشگران و محققان اسلامی گذاشتن اسم میکائیل مکروه هست و کراهیت دارد وهمچنین جبرئیل وعزرائیل واسرافیل........اسم خودم رو عوض کردم به عبدالرحمان
|

إلما ٠٢:١٠ - ١٣٩٨/٠١/٢٨
در انجیل اسم می کا ئیل به فرشته ی جنگ آور معنا شده است
|

بیتا ٠٣:٣٥ - ١٣٩٨/٠٦/٢٠
مثل خدا_فرشته ی خدا
|

میکل ١١:٢٤ - ١٣٩٨/٠٧/٢٣
اسم میکاییل تارانات رو هم بنویس بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان بود و میکل آنژه هم نقاش بود
|

نینا ١٧:٠٤ - ١٣٩٨/٠٧/٢٦
فرشته روزی دهنده_ من عاشق اسمه میکائیل هستم خیلی خوشگله
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

.. > Catterpillar
ارینا😍😍😍 > آرینا
Erfan_Z_A_D > مینیاتور
فاطمه > moha
Erfan_Z_A_D > Remains
Suzan > آرتمیس
عبدالخلیل قوطوری > cavil
عبدالخلیل قوطوری > caviar

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• فرشته میکائیل   • اسم میکائیل   • داستان حضرت میکائیل   • میکائیل قسمت اخر   • میکائیل سریال   • میکائیل مهابادی   • میکائیل خواننده کرد   • میکائیل رحمانی   • معنی میکائیل   • مفهوم میکائیل   • تعریف میکائیل   • معرفی میکائیل   • میکائیل چیست   • میکائیل یعنی چی   • میکائیل یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی میکائیل
کلمه : میکائیل
اشتباه تایپی : ld;hmdg
آوا : mikA'il
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس میکائیل : در گوگل


آیا معنی میکائیل مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )