انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 714 100 1

میکائیل

/mikA'il/

معنی اسم میکائیل

اسم: میکائیل
نوع: پسرانه
ریشه اسم: عبری
معنی: (تلفظ: mikāeil) (عبری) (= میکال) به معنی 'کیست مثل یهوه '، نام فرشته ی روزی، فرشته ی روزی ها، (در اعلام) نام یکی از چهار مَلَک مقرب - معرب از عبری به معنای کیست که شبیه خدا باشد؟، یکی از فرشتگان مقرب خداوند که معروف است روزی زمینیان را می رساند

معنی میکائیل در لغت نامه دهخدا

میکائیل. (اِخ ) میکال. نام فرشته ٔ روزی. (از منتهی الارب ، ماده ٔ م ک ل ). فرشته ای که روزی مخلوق را می رساند و به فارسی بشتر و تشتر نیز گویند. (ناظم الاطباء). فرشته ٔ روزی. (دهار). میکائین. (منتهی الارب ). فرشته ٔ روزیها. نام یکی از چهار ملک مقرب. (یادداشت مؤلف ). فرشته ٔ روزیها. (السامی فی الاسامی ). رئیس الملائکة. یهودا. پیشوای عساکر فرشتگان. (قاموس کتاب مقدس ) :
توهم هست عزرائیل و فضلت هست میکائیل
چو اسرافیل شد منطق خرد جبریل با طیران.
ناصرخسرو.
چون سرافیل قناعت تا ابد جاندار تست
گو مکن دیوان میکائیل روزی را ضمان.
خاقانی.
میکائیلت نشانده بر پر
آورده به خواجه تاش دیگر.
نظامی.
وقتی چنین بود که با جبرئیل و میکائیل نپرداختی. (گلستان ).

میکائیل. (اِخ ) پسر سلجوق جد سلاجقه. پدر طغرل بیک و جغری بیک. رجوع به سلجوقیان و سلاجقه شود.

معنی میکائیل به فارسی

میکائیل
درگاه الهی است ( جبرائیل اسرافیل عزرائیل میکائیل ) . شکلهای دیگر این اسم میکائین میکاییل و میکال است و در قر آن بشکل میکال آمده است . میکائیلیان نژادشان از عجم است و مسکنشان نشابور . بروزگار آل عباس در
پسر سلجوق جد سلاجقه
دهی است از دهستان گیوی بخش سنجبد شهرستان خلخال
دهی از دهستان طرهان بخش طرهان شهرستان خرم آباد

میکائیل در دانشنامه اسلامی

میکائیل
حضرت میکائیل (علیه السلام) یکی از فرشتگان مقرب درگاه الهی است. هریک از فرشتگان مأموریت خاصی دارند. با توجه به روایات مشخص می شود که حضرت میکائیل (علیه السلام) یک وظیفه خاص دارد که عبارت است از ریاست ملائکه ای که مسئول رساندن رزق و روزی به مخلوقات هستند..
در مورد مأموریت حضرت میکائیل (علیه السلام) در روایات آمده است:پیامبر خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) می فرمایند: ... أَمَّا مِیکَائِیلُ فَصَاحِبُ کُلِّ قَطْرَةٍ تَسْقُطُ وَ کُلِّ وَرَقَةٍ تَنْبُتُ وَ کُلِّ وَرَقَةٍ تَسْقُط...صاحب هر قطره بارانی که می بارد، هر برگ درختی که رشد می کند و هر برگی که فرو می افتد، میکائیل است. لذا می توان گفت که وظیفه اصلی حضرت میکائیل (علیه السلام) نظارت بر باران و گیاهان و در واقع مسئول رزق و روزی موجودات است.اما گاهی حضرت میکائیل (علیه السلام) با دیگر فرشتگان نیز همکاری دارد، به عنوان نمونه امام صادق (علیه السلام) فرمودند: إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَی بَعَثَ أَرْبَعَةَ أَمْلَاکٍ فِی إِهْلَاکِ قَوْمِ لُوطٍ جَبْرَئِیلَ وَ مِیکَائِیلَ وَ إِسْرَافِیلَ وَ کَرُوبِیل . خداوند تبارک و تعالی، به چهار فرشته جبرئیل، میکائیل، اسرافیل، کروبیل) مأموریت داد که قوم لوط را هلاک کنند.
میکائیل
میکائیل، فرشته مامور رِزق و از ملائکه مقرب درگاه الهی است که در قرآن از او با نام «میکال» یاد شده است. بر اساس روایات، فرشته رحمت و از حاملان عرش الهی و از نخستین فرشتگانی است که بر آدم سجده کرد. میکائیل وظایف دیگری را نیز بر عهده داشته است، از جمله؛ مشارکت در هلاکت قوم لوط(ع) و فرعون، شرح صدر دادن به پیامبر(ص)، محافظت از او در لیلةالمبیت، یاری مسلمانان در جنگ بدر و آوردن براق برای معراج پیامبر(ص). کتاب مقدس از این فرشته با عنوان رئیس ملائکه یاد کرده است.
میکائیل یکی از فرشتگان برگزیده و مقرب خداوند است که در قرآن کریم از او با نام «میکال» یاد شده است. روایات بسیاری میکائیل را فرشته مامور رزق معرفی کرده و پس از جبرئیل، از او به عنوان دومین فرشته مقرب الهی یاد می کنند. بسیاری از مفسران اهل سنت و عده ای از شیعیان، با استناد به روایات، او را فرشته رحمت دانسته اند. همچنین بر پایه برخی روایات، لوح محفوظ، چهار رکن دارد و میکائیل مظهر رکن اراده در آن است. به علاوه اینکه میکائیل مظهر اسم «رب» و یکی از حاملان عرش الهی است.
میکائیل در کنار جبرئیل، اسرافیل و عزرائیل، چهار فرشته مقرب درگاه الهی هستند که از آنها به «رؤوس ملائکه» تعبیر می شود. قرآن کریم در آیه۹۸ سوره بقره درباره او چنین می فرماید: «هر که دشمن خدا و فرشتگان و فرستادگان او و جبرئیل و میکائیل است خدا یقینا دشمن کافران است». در روایات آمده میکائیل و جبرئیل، اولین فرشتگانی بودند که بر آدم سجده کردند. همچنین شرح صدر پیامبر(ص) به وسیله این دو فرشته انجام می گرفت.

میکائیل در دانشنامه ویکی پدیا

میکائیل
میکائیل (انگلیسی: Michael; به عبری:מיכאל) نام فرشتهٔ بلند مرتبتی است که در ادیان ابراهیمی از آن سخن به میان آمده است. او بیشتر در نقش رهبر نیروهای آسمانی خداوند ظاهر می شود. میکائیل به معنای کسی که شبیه به خدا باشد است. گونه های مختلفی از تلفظ نام او در زبان های مختلف وجود دارد. از آن جمله می توان از میشل، میخاییل، مایکل، میگل و میکال نام برد.
از میکاییل در ادیان مختلف به عنوان فرشتهٔ روزی رسان نام برده شده است و در فارسی آن را بشتر و یا تشتر می گویند.
میکائیل نام مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سیروس مقدم با مشارکت ناجی هنر است که در فروردین سال ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد. این مجموعه تلویزیونی توانست تندیس برتر و دیپلم افتخار بهترین فیلم جشنواره فیلم و سریال های پلیسی مسکو را از آنِ خود کند.
میکائیل آگریکولا (تلفظ فنلاندی: [ˈmikɑel ˈɑɡrikolɑ] )؛ (انگلیسی: Mikael Agricola; حدود ۱۵۱۰ – ۹ آوریل ۱۵۵۷(1557-04-09)) یک زبان شناس، کشیش، مترجم، متخصص الهیات، نویسنده، شاعر، و روحانی مسیحی اهل فنلاند بود. او یک لوتر روحانی بود که در عمل بنیانگذار ادبی فنلاندی شد و طرفدار برجسته اصلاحات پروتستان در سوئد، از جمله فنلاند بشمار می رفت که در آن زمان بخشی از خاک سوئد بود.
از او اغلب به نام «پدر ادبیات فنلاندی» نام برده می شود.
میکائیل استاسینوپولوس (یونانی: Μιχαήλ Στασινόπουλος؛ ۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۰۳(1903-07-27) – ۳۱ اکتبر ۲۰۰۲(2002-10-31)) یک سیاست مدار اهل یونان بود.
میکائیل استون براکر (به لاتین: Michael Stonebraker) یک دانشمند رایانه متخصص در زمینه پایگاه داده است.
از طریق ارائه نمونه های اولیه دانشگاهی و محصولاتی از طریق شرکت های نوپا، تحقیقات ایشان به طور محوری در بسیاری از سیستم های پایگاه داده رابطه ای به کار گرفته می شود. ایشان همچنین بنیان گذار چندین شرکت نوپا در زمینه پایگاه داده است و پیش تر مدیر ارشد فناوری کمپانی Informix Corporation بود که در سال ۲۰۰۵ توسط کمپانی IBM تصاحب شد.
ایشان برنده جوایز متعددی شده اند از جمله در سال ۲۰۰۵ مدال جان فون نویمان از مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک (en) و در سال ۲۰۱۴ جایزه تورینگ را بابت دستاوردهای خود در زمینه پایگاه داده به دست آوردند.
ایشان در دانشگاه برکلی کالیفرنیا به مدت ۲۹ سال استاد علوم رایانه بود و طی این مدت سیستم های پایگاه داده Ingres و پستگرس کیوال را توسعه داد.
ایشان در حال حاضر استادیار (استاد کمکی) در MIT هستند و در آنجا مشغول توسعه پروژه ها و سیستم های مرتبط با پایگاه داده هستند.
میکائیل انتونسون (به سوئدی: Mikael Antonsson) (زادهٔ ۲۱ آوریل ۱۹۸۳(۱۹۸۳-04-۲۱)) بازیکن فوتبال اهل کشور سوئد است.
وی برای تیم ملی سوئد ۶ بازی انجام داده و ۰ گل به ثمر رسانده است. پست تخصصی این بازیکن نیز، دفاع است.
میکائیل انتونیو (انگلیسی: Michail Antonio؛ زادهٔ ۲۸ مارس ۱۹۹۰(1990-03-28)) یک فوتبالیست اهل بریتانیا است.
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به باشگاه فوتبال ناتینگهام فارست، باشگاه فوتبال چلتنهام تاون، باشگاه فوتبال کولچستر یونایتد، باشگاه فوتبال شفیلد ونزدی، و باشگاه فوتبال توتینگ و میتچام یونایتد، باشگاه فوتبال ریدینگ، باشگاه فوتبال ساوت همپتون و باشگاه فوتبال وستهام یونایتد اشاره کرد.
میکائیل اکرفلت (به سوئدی: Mikael Åkerfeldt) (تلفظ سوئدی: [ˈo:kərfɛlt]) موسیقیدان سوئدی است. او بیشتر به عنوان خواننده و آهنگساز گروه موسیقی اپث شناخته می شود و پیش از پیوستن به اپث در سن ۱۴ سالگی به عنوان خواننده گروه دث متال Eruption که خودش تشکیل داده بود فعالیت می کرد.
وی علاوه بر اپث که عمده شهرتش را از آن بدست آورد، خوانندگی گروه دث متال بلودبث را نیز تا سال ۲۰۱۲ عهده دار بود، همچنین در گروه Sörskogen به عنوان گیتاریست و خواننده و در گروه Steel نیز به عنوان گیتاریست حضور داشت. وی یک پروژه مشترک نیز با استیون ویلسون، خواننده و اهنگساز گروه پورکیوپاین تری، با نام Storm Corrosion دارد.
اکرفلت به دلیل نوع ترانه سرایی آهنگهایش که عمدتاً تحت تاثیر پراگرسیو راک قرار دارند نیز شناخته می شود و در خواندن ترانه ها از هر دو نوع خوانندگی معمولی و خوانندگی دث متال استفاده می کند. او گاهی در کنسرت ها بمانند استندآپ کمدین حضار را می خنداند و در فواصل اجرای آهنگ ها؛ حکایتهای طنزآمیز نیز می گوید.
او در کتاب صد گیتاریست بزرگ متال جایگاه نهم را دارد، همچنین مجله Guitar World وی را در جایگاه ۴۲اُم در میان صد گیتارست برتر هوی متال گنجاند.
میکائیل پسر سلجوق و از سرکرده های ایل ترک قِنِق بود. میکائیل در سده یازدهم میلادی زندگی می کرد و پدر او سلجوق بنیانگذار دودمان سلجوقی است. هرچند پسران سلجوق پس از مرگ او به پادشاهی رسیدند اما سلجوق خود تنها رهبر ایلی بود به نام قنق.
قنق یکی از قبایل اتحادیه ترکان اغوز بود و خانواده سلجوق نیز مانند بقیه اغوزها در ابتدا مسلمان نبودند. سلجوق و پسرانش پس از گرویدن به اسلام آغاز به نبرد با غیر مسلمانان کردند و میکائیل در یکی از این نبردها کشته شد. هرچند تاریخ دقیق مرگ او مشخص نیست اما باید در اوایل سده یازدهم بوده باشد.
میکائیل دو پسر داشت به نام های چَغری و طُغرُل که امپراتوری سلجوقی به دست آن دو بنیان نهاده شد.
نام چهار پسر سلجوق، یعنی میکائیل، اسرائیل (ارسلان)، موسی و یونس نشانگر آشنایی قبلی قنق ها با قبیله یهودی خزرها یا مسیحیان نسطوری منطقه است. بر پایه برخی منابع، سلجوق در آغاز از سرکرده های سپاه خزرها بود.
میکائیل ایمن تراج (زاده ۱۷ شهریور ۱۳۷۳) بازیکن فوتبال اهل سیمین شهر واقع در بندر ترکمن است که در پست دروازه بان در تیم باشگاهی خونه به خونه بازی می کند. ایمن تراج از ارکان اصلی خونه به خونه در پیروزی این تیم برابر نساجی در دربی مازندران در سال ۱۳۹۵ بود. وی با درخشش خود در جام حذفی به خصوص در بازی با سیاه جامگان زمینه ساز صعود تاریخی خونه به خونه به مرحله نیمه نهایی جام حذفی شد.
میکائیل بلومکویست (به انگلیسی: Mikael Blomkvist) یک شخصیت ساختگی در سری رمان سه گانه هزاره که توسط نویسنده سوئدی استیگ لارسن نوشته شده است. او به عنوان شخصیت اصلی این سری در کنار لیزبث سلندر حضور دارد.
در یک مصاحبه نادر، استیگ لارسن نویسنده کتاب بیان داشت; همانند لیزبث سلندر، شخصیت میکائیل بلومکویست هم از نویسنده سوئدی آسترید لیندگرن الهام گرفته شده است. بیل برگسون در ترجمه های انگلیسی، با نام اصلی کال بلومکویست یک پسر جوان کارآگاه در سه داستان که توسط لیندگرن خلق شده است.
میکائیل بوغوسیان (ارمنی: Միքայել Պողոսյան؛ زادهٔ ۳۱ مهٔ ۱۹۵۴(1954-05-31)) یک هنرپیشه فیلم و تئاتر و چهره تلویزیونی اهل ارمنستان است. وی از سال ۱۹۷۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است. بوغوسیان یکی از دوران نسخه ارمنستانی پاپ آیدل می باشد
میکائیل پزشک سلطان سلیم نام رمانی است که توسط میکا والتاری، نویسندهٔ اهل فنلاند نوشته شده است.
میکائیل تاجر زاده ۱۳۶۳ در شهرستان گنبد کاووس والیبالیست ایرانی است.
میکائیل تاریوردیف (به ارمنی: Միքայել Թարիվերդիև) (به روسی: Микаэл Таривердиев) آهنگساز برجسته اتحاد شوروی با تبار ارمنی بود.
میکائیل دره سی یک روستا در ایران است که در دهستان پائین برزند واقع شده است. میکائیل دره سی ۹۰ نفر جمعیت دارد.
میکائیل «مایکل» دمیورگوس (به انگلیسی: Michael Demiurgos) یک شخصیت خیالی در کتاب های کمیک آمریکایی منتشر شده توسط دی سی کامیکس است. این شخصیت توسط مایک کری، بر اساس فرشته مقرب، میکائیل خلق شده است که برای اولین بار در مجموعه لوسیفر (آوریل ۲۰۰۱) حضور پیدا کرد. میکائیل دمیورگوس پسر پرزنس (یَهُوَه) و برادر لوسیفر مورنینگ استار (سمائیل) است. او همراه با برادرش، یکی از دو شخصیت معتبری محسوب می شود که با خلق فرضیه چندجهانی دی سی در ارتباط است. او اغلب به عنوان دومین موجود نیرومند در بین تمام مخلوقات خدا توصیف می شود.
میکائیل دولاتیان (ارمنی: Միքայել Դովլաթյան؛ انگلیسی: Mikael Dovlatyan; ۲۳ ژوئیهٔ ۱۹۵۸(1958-07-23) –) یک هنرپیشه و کارگردان اهل ارمنستان بود. وی بین سال های ۱۹۲۵ تا ۱۹۴۴ میلادی فعالیت می کرد.
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به خون، حیاط ما
میکائیل شهرستانی (زاده ۱ اسفند سال ۱۳۴۱ در تهران) بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر است.
میکائیل گالوستیان (روسی: Михаи́л Серге́евич Галустя́н؛ زادهٔ ۲۵ اکتبر ۱۹۷۹(1979-10-25)) شومن، فکاهی نویس، کمدین، فیلم نامه نویس، تهیه کننده اهل ارمنستان است.
میکائیل لاندرو (فرانسوی: Mickaël Landreau؛ زادهٔ ۱۴ مهٔ ۱۹۷۹(1979-05-14)) یک بازیکن فوتبال اهل فرانسه است.
وی همچنین در تیم ملی فوتبال فرانسه بازی کرده است.
امامزاده میر مطهرین میرمیکائیل مربوط به سده های متاخر دوران های تاریخی پس از اسلام - دوره صفوی است و در شهرستان دامغان، بخش امیرآباد، دهستان تویه دروار، روستای دشت بو، جاده اصلی، جنب مخابرات دشت بو، واقع در گورستان دشت بو واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۰۹۵ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
باغ میکاییل یا پارک ملت مهاباد یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است که در کنار دریاچه سد مهاباد و در سمت پایین آن قرار دارد. همچنین رودخانه مهاباد نیز از داخل آن می گذرد.
برابر اظهارات روان شاد آقای صالح میکائیلی که از افراد مطلع و تیزذهن مهابادی بودند، این باغ به جد اعلای خاندان آنان، حاجی میکائیل تعلق داشت که فرزند ارشد حاجی میکائیل، به نام ارغوان، آن را به بهای هجده تومان فروخته بود. در یادداشت های مرحوم ملا قادر مدرسی آمده است: این باغ در گذشته های دور ملک طایفه ی «کائیلی» یا «کائیلیان» بوده، بعد از تبعید این طایفه در عصر صفوی، باغ به تملک دیگران در آمده است. در سال ١٣٣٢ خورشیدی در همین باغ بود که میتینگ حزب توده جریان داشت و در حین تیراندازی هوایی نیروهای نظامی برای متفرق کردن میتینگ بود که حسن رمضانی در بالای درخت مورد هدف قرار گرفت و کشته شد. امروزه قسمت هایی از آن برجای مانده و «پارک ملت» نام گرفته است.
عید فرشته میکائیل (انگلیسی: Michaelmas) و یا جشن فرشته میکائیل، یک فستیوال و جشنواره کوچک مسیحی است که در برخی از آیین های نیایش سرایی در ۲۹ سپتامبر اجرا می گردد. این روز در عین حال، روز گرامی داشتن فصل پاییز و درو محصول است. در انگلستان روز خاتمه قراردادهای کرایهٔ خانه و یا سر رسید اجاره است. در این روز همچنین مراسمی با غذای سنتی خوراک غاز سرخ کرده برگزار می گردد.
فرودگاه میکائیل (به انگلیسی: St. Michael Airport) یک فرودگاه همگانی با کد یاتا SMK است که یک باند فرود شن دارد و طول باند آن ۱۲۲۰ متر است. این فرودگاه در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در ارتفاع ۳۰ متری از سطح دریا واقع شده است.
قبرستان پیر میکائیل مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان اسلام آباد غرب، بخش مرکزی، دهستان حومه شمالی، ۵۰۰ متری شمال شرقی روستای مله امیرخان واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۶۷۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با میکائیل

معنی میکائیل به انگلیسی

michael (اسم)
میکائیل ، میخائیل ، فرشته اعظم

میکائیل را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی میکائیل

علی ١٠:٣٩ - ١٣٩٦/٠٥/١١
فرشته ی خدا
|

کمیل قیصری ٢٢:١٢ - ١٣٩٦/٠٦/٢٢
فرشته ی روزی رسان - فرشته ی برکت و باران و یکی از چهار فرشته ی مقرب درگاه ربوبیت
|

پریا ١٣:٢٨ - ١٣٩٦/٠٨/٠٨
کسی که شبیه به خداست .وفرشته روزی رسان انسانها
|

امپرور ١٥:٠١ - ١٣٩٦/٠٩/٠٨
فکر کنم به لاتین بشه میکائلا
|

بنفشه ١٤:٠٦ - ١٣٩٦/١١/٢٠
تو زبان روسی میخائیل تلفظ میشه
|

سید میکائیل ٠١:٥٩ - ١٣٩٧/٠٢/١٢
فرشته مقرب درگاه الهی،فرشته روزی،صاحب عرش،یا صاحب و نگهدارنده آسمانها و...
|

میکائیل ٠٧:٤٨ - ١٣٩٧/٠٣/٣١
اسم خودم میکائیل و میکائیل به معنی فرشته مقرب درگاه خدا و جزء چهار فرشته اعظم است.
|

مهدیه ٠٢:٤٨ - ١٣٩٧/٠٥/٢٤
فرشته روزی رسان،خیلی تک وخاصه
|

محسن ٠١:٢٢ - ١٣٩٧/٠٦/٠٧
سلام ۲۹ مرداد نود و هفت پسرم اقا میکائیل به دنیا امد به معنی کسی که شبیه به خداست .فرشته روزی رسان.نام عجمی .خاص.
|

فرزاد ١٣:١٨ - ١٣٩٧/٠٦/١٣
یکی از زیباترین نامها که تاکنون شنیدم و گستردگی و استفاده از آن به تمام دنیا رسیده است و فقط تلفظ آن بعلت لهجه مختلف در کشورها فرق دارد
|

مونس ٢٢:٥٠ - ١٣٩٧/٠٧/١٠
اسم پسرم میکائیل است و من بهش افتخار میکنم.نوزدهم بهمن هزار و سیصد هشتادو هشت به دنیا اومده
|

مونس ٢٢:٥٣ - ١٣٩٧/٠٧/١٠
میکائیل فرشته ی روزی رسان
|

نازنین ٢٣:٤٨ - ١٣٩٧/٠٧/١٦
یکی ازچهار۴رشته ی مقرب خداست که روزی رسان مخلوقات است
|

محدثه مامان میکائیل ١٠:٠٧ - ١٣٩٧/٠٨/٠٦
فرشته روزی رسان.اسم پسر منم میکائیل هست
|

حامد ٠٨:٠٤ - ١٣٩٧/٠٩/١٠
منم میخام اسم پسرمو که تازه به دنیا اومده میکائیل بزارم چون قشنگه دوسش دارم ولی اکثرا مخالفن موندم چکار کنم؟؟؟
|

المیرا ٠٢:٠٤ - ١٣٩٧/٠٩/١٦
بسیار اسم زیبابیه به معنی فرشته رزق وروزی .اسم پسر منم میکاییل است
|

پیشنهاد شما درباره معنی میکائیلنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• فرشته میکائیل   • اسم میکائیل   • داستان حضرت میکائیل   • میکائیل قسمت اخر   • میکائیل سریال   • میکائیل مهابادی   • میکائیل خواننده کرد   • میکائیل رحمانی   • معنی میکائیل   • مفهوم میکائیل   • تعریف میکائیل   • معرفی میکائیل   • میکائیل چیست   • میکائیل یعنی چی   • میکائیل یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی میکائیل
کلمه : میکائیل
اشتباه تایپی : ld;hmdg
آوا : mikA'il
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس میکائیل : در گوگل


آیا معنی میکائیل مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )