انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1057 100 1

نام های خدا

نام های خدا در دانشنامه ویکی پدیا

نام های خدا
در طول تاریخ نام های متعددی به خدا نسبت داده شده است. این نام ها برای وصف خدا در نزد مردم، یا برای خواندن خدا هنگام مناجات با او، به کار رفته اند.
Mbiti, John S. (1990). African religions & philosophy. London: Heinemann. pp. 34–36. ISBN 0-435-89591-5.
Edward Washburn Hopkins (1896). Morris Jastrow,, ed. THE RELIGIONS OF INDIA. Jr. Ginn & Co. pp. 571–572. ISBN 9781603031431.
Edward Washburn Hopkins (1918). History of Religions.
Brichto, Herbert Chanan (1998). The names of God: poetic readings in biblical beginnings. Oxford University Press. ISBN 0-19-510965-1.
Parrinder, Geoffrey (1975). Comparative religion. Westport, Conn: Greenwood Press. ISBN 0-8371-7301-9.
van der Toorn, Karel (1995). Dictionary of Deities and Demons in the Bible. New York: E.J. Brill. ISBN 0-80282-491-9.
این مقاله به نام های منسوب به خدا در تاریخ ایران، و نام های منسوب به خدا در منابع اسلامی می پردازد. برای کاربردهای دیگر، فهرست خدایان باستان، ایزدان و دیوها را ببینید.
== در تاریخ ایران ==
وجود . به مفهوم دارنده تمامی تضادها، تعادل دهنده میان هست و نیست . جاری کننده، معنا دهندهٔ هست و نیست، ایجادکننده، یگانه قدرت آفریننده، ایجادکننده کن فیکون ،
عکس نام های خدا
اسماء حُسنی یا نام های نیکوی خداوند نام هایی هستند که در اسلام برای الله به کار رفته است. غالباً شمار این نام ها را ۹۹ نام دانسته اند که بیشتر آن در قرآن آمده است، ولی برخی دیگر براین باورند شمار آن ها بیش ر است.
قرآن سوره طه - آیه ۸: الله لا اله الّا هو له الاسماء الحسنی
ترجمه: او خداییست که نیست جز او خدایی، همان که دارای نام های نیکوست
قرآن سوره اعراف - آیه ۱۸۰: و لله الاسماء الحسنی فدعوه بها
ترجمه: و او نام های نیکویی دارد، پس به آن ها بخوانیدش
نام های خدا در قرآن مجموعه ای از بیش از ۲۰۰ نام خداوند است که در قرآن ذکر شده اند و اصطلاحاً، ۹۹ تای آن «(به عربی: اسماء الحسنی)» یا نام های نیکوی خداوند خوانده می شوند. هر چند که تعداد نام های خدا، در قرآن و سنت از ۹۹ عدد خیلی بیشتر هستند، ولی مسلمانان اعتقاد دارند که گروه برگزیده ای از نام ها (نام های نیکو)، تعدادشان ۹۹ عدد است.
از میان این ۹۹ نام، ۸۵ تای آن مستقیماً در قرآن ذکر شده است. اما تعدادی از این نام ها مستقیماً در قرآن وجود ندارد یا مصدری از آن به کار گرفته شده باشد یا به شکل غیر مستقیم به صفتی اشاره شده باشد. بعضی از محققان با رجوع به احادیث تا ۲۰۰ مورد از این نام ها را یافته اند.
اسماء حُسنی را به ۳ گروه بخش کرده اند:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نام های خدا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نام های خدا   • مفهوم نام های خدا   • تعریف نام های خدا   • معرفی نام های خدا   • نام های خدا چیست   • نام های خدا یعنی چی   • نام های خدا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نام های خدا
کلمه : نام های خدا
اشتباه تایپی : khl ihd onh
عکس نام های خدا : در گوگل


آیا معنی نام های خدا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )