انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1090 100 1

نرئوس

نرئوس در دانشنامه ویکی پدیا

نرئوس
نرئوس (به یونانی: Νηρεύς) به معنی مرطوب، در اساطیر یونانی، ایزد دانا و مهربان دریا، بزرگترین پسر پونتوس و گایا بود و از همسرش دوریس دختر اوکئانوس، صاحب پنجاه حوری نرئیدها شد. نرئوس به عنوان مرد قدیمی دریا شناخته می شد و دارای موهبت پیشگویی بود و قادر بود ظاهر خود را به هر شکلی تغییر دهد. او هرگز دروغ نمی گفت و بر طبق افسانه ها فروپاشی تروا را برای پاریس پیشگویی کرده بود. او در قصری باشکوه در اعماق دریای اژه زندگی می کرد.
فهرست شخصیت ها، مکان ها و رویدادهای افسانه ای یونان باستان
آ ا ب پ ت ج چ خ د ر ز ژ سش ف ک گ ل م ن و ه ی
نرئوس کسی بود که هرکول را در خوان یازدهمش، بدست آوردن سیب های هسپریدس یاری نمود. هرکول که به جستجوی محل باغ هسپریدس می گشت، از نرئوس راه رسیدن به باغ را طلب کرد، اما او حاضر به کمک نشد. هرکول به سرعت او را گرفت و اسیر کرد، و با وجود تغییر شکل های ظاهری فراوان نتوانست از دستان قدرتمند هرکول بگریزد. بالاخره خسته گشت و مکان باغ را به پهلوان یونانی گفت.
نرئوس معمولاً بر روی نقاشی های گلدان یونان باستان به شکل پیرمردی قبا پوش، به همراه عصای چوبی بدست که دختران نرئیدش او همراهی می کنند به تصویر کشیده می شد و برخی مواقع به جای پا، دارای دمی مارپیچ وار ماهی بود.
عکس نرئوس
سیارک ۴۶۶۰ (به انگلیسی: 4660 Nereus، نامگذاری:1982DB) چهار هزار و ششصد و شصتمین سیارک کشف شده است که در ۲۸ فوریه ۱۹۸۲ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۸٫۲۰ است.
اچ ام ای اس نرئوس (به انگلیسی: HMAS Nereus) یک کشتی است که طول آن ۶۶ فوت (۲۰ متر) می باشد. این کشتی در سال ۱۹۳۹ ساخته شد.
یواس اس نرئوس (به انگلیسی: USS Nereus (AS-17)) یکی از کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بود که همراه با دو کشتی خواهر (یواس اس پروتئوس، و یواس اس اوریون) در ۲۷ اکتبر ۱۹۴۵ در مثلث برمودا ناپدید شدند.
ویکی پدیای انگلیسی. (بازبینی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نرئوس

نرئوس را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

علی سیریزی ٢٣:٢٨ - ١٣٩٨/٠٤/٢٨
ایزد مهربان و دانای دریا و بزرگترین پسر پونتوس و گایا است.
او از همسرش"دوریس" دختر اوکئانوس، صاحب پنجاه حوری"نرئیدها" شد.
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

رضا > کرتیلان
اجاقی > اجاقی
Mahdi > شربت (دارو)
Behnaz > guidelines
مهدی ورمزیار > ورمزیار
دینا حسین پناهی > بر می خیزد
ماد > ریناز
ناهید > establishing

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نرئوس   • مفهوم نرئوس   • تعریف نرئوس   • معرفی نرئوس   • نرئوس چیست   • نرئوس یعنی چی   • نرئوس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نرئوس
کلمه : نرئوس
اشتباه تایپی : kvm,s
عکس نرئوس : در گوگل


آیا معنی نرئوس مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )