برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1304 100 1

نزهت امیری

نزهت امیری در دانشنامه ویکی پدیا

نزهت امیری
نزهت امیری (زادهٔ ۲۲ آذر ۱۳۳۹ در اهواز)، رهبر ارکستر و از موسیقی دانان معاصر ایران است.
حسین دهلوی
پرویز منصوری
منوچهر صهبایی
از او به عنوان تنها رهبر ارکستر زن ایرانی ساکن ایران، و اولین بانوی ایرانی در زمینه رهبری ارکستر نام برده می شود. امیری همچنین نخستین زنی است، که به عنوان رهبر میهمان ارکستر ملی ایران، این ارکستر را در ۸ شهریور ۱۳۹۷ در تالار وحدت رهبری کرد.
نزهت امیری در ۲۲ آذر ۱۳۳۹ در اهواز متولد شد. در کودکی با ساز «ملودیکا» متعلق به برادر بزرگترش با موسیقی آشنا شد و پس از مدتی قطعات موسیقی را از طریق شنیدن با این ساز می نواخت. در ۱۳ سالگی به تهران آمد. اولین معلم موسیقی او، معلم پیانو «میری» بود. پس از آن به کلاس های «پرویز منصوری» راه یافت و سال ها از آموزش های او در زمینه تئوری موسیقی، هارمونی، کنترپوان و ارکستراسیون بهره برد. «محمدرضا درویشی» در زمینه فرم و آنالیز و «هوشنگ کامکار» در زمینه سلفژ از دیگر استادان او بودند.
پس از پایان تحصیلات متوسطه، با شروع انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه ها و مراکز موسیقی، از ادامه تحصیل بازماند. او از سال ۱۳۵۸ یادگیری ساز «سه تار» را نزد «فرخ مظهری» آغاز و پس از آن نزد «حسین علیزاده» پی گرفت و در سال ۱۳۶۸ به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت و دوره کارشناسی موسیقی را نزد استادان موسیقی از جمله «فرهاد فخرالدینی» به پایان رساند. امیری با پیشنهاد «شریف لطفی» تحصیلات عالی موسیقی خود را پی گرفت و در سال ۱۳۸۲ در مقطع کارشناسی ارشد رشته آهنگسازی از دانشگاه هنر فارغ التحصیل شد. سپس زیرنظر حسین دهلوی به تدریس دروس «تلفیق شعر و موسیقی» وی و همچنین «مبانی و اصول اجرا» و «آواز جمعی» در همان جا مشغول شد.
عکس نزهت امیری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نزهت امیری

نزهت امیری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نزهت امیری   • مفهوم نزهت امیری   • تعریف نزهت امیری   • معرفی نزهت امیری   • نزهت امیری چیست   • نزهت امیری یعنی چی   • نزهت امیری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نزهت امیری
کلمه : نزهت امیری
اشتباه تایپی : kcij hldvd
عکس نزهت امیری : در گوگل

آیا معنی نزهت امیری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )