انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1047 100 1

نفثة المصدور (کتاب)

نفثة المصدور (کتاب) در دانشنامه اسلامی

نفثة المصدور (کتاب)
نفثه المصدور، اثر شهاب الدین محمد خزندزی زیدری نسوی ۶۲۲ ه. ق، نامی است که بر کتاب نهاده شده است؛ اما درست دانسته نیست که آیا این نامگذاری از خود مؤلف است یا برگرفته از عبارت متن کتاب: «از نفثة المصدوری که مهجوری بدان راحتی تواند یافت چاره نیست» و «بیا تا به سر نفثه المصدور خویش شویم». موضوع کتاب شرح خاطرات رنج آمیز مؤلف است، از پایان سال ۶۲۷ تا آغاز سال ۶۲۹، است.
کتاب حاضر؛ شامل یک پیش گفتار و چند مقدمه از مصحح، عباس اقبال بر مقاله محمد قزوینی، مقاله از علامه قزوینی، مقاله ای از آقای علامه مینوی درباره مولف و نورالدین نیشابوری می باشد. سپس متن کتاب و در ادامه حواشی و تعلیقات سپس فرهنگ لغات و تعبیرات و کنایات، فائت لغات و تعبیرات و کنایات، فائت حواشی و تعلیقات، و در پایان کتاب فهارس کتاب، ذکر شده است.
نفثة المصدور (کتاب)
نَفْثَةُ المَصْدور فیما یَتَجَدَّدُ بِه حُزنُ الْعاشور (آه سوزان سینه پردرد، در یادآوری اندوه های روز عاشورا) رساله ای مختصر در باب مقتل سیدالشهداء تألیف شیخ عباس قمی. محدث قمی این کتاب را پس از تألیف نفس المهموم نوشته و به آن ضمیمه کرده است. کلیدی ترین قسمت کتاب، نصایح بیست گانه ای است که مؤلف در خاتمه و پس از اتمام فصول، برای ذاکرین و مداحان امام حسین (ع) بیان می کند.
عباس بن محمد رضا قمی (۱۲۹۴-۱۳۵۹ق) مشهور به شیخ عباس قمی و معروف به محدث قمی از علمای شیعه در قرن چهاردهم قمری در زمینه حدیث، تاریخ، وعظ و خطابه است. وی صاحب تألیفات بسیاری در حوزه های مختلف است که معروف ترین آن ها مفاتیح الجنان، سفینة البحار و منتهی الآمال است. محدث قمی در سال ۱۳۵۹ق در نجف درگذشت و در حرم علی بن ابیطالب (ع) دفن گردید.

ارتباط محتوایی با نفثة المصدور (کتاب)

نفثة المصدور (کتاب) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نفثة المصدور (کتاب)   • مفهوم نفثة المصدور (کتاب)   • تعریف نفثة المصدور (کتاب)   • معرفی نفثة المصدور (کتاب)   • نفثة المصدور (کتاب) چیست   • نفثة المصدور (کتاب) یعنی چی   • نفثة المصدور (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نفثة المصدور کتاب
کلمه : نفثة المصدور (کتاب)
اشتباه تایپی : kteة hglwn,v (;jhf)
عکس نفثة المصدور (کتاب) : در گوگل


آیا معنی نفثة المصدور (کتاب) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )