برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1131 100 1

نوشیدنی های الکلی

نوشیدنی های الکلی در دانشنامه ویکی پدیا

نوشیدنی های الکلی
نوشیدنی های الکلی یا مشروبات الکلی نوشیدنی هایی هستند که حاوی مقدار قابل توجهی اتانول (به صورت غیررسمی الکل) هستند، یک افسرده کننده که عوارض آن در دوزهای پایین شامل نشئگی، کاهش اضطراب و خوش مشربی و در دوزهای بالا شامل مستی، بهت و ناهشیاری است. استفاده ی طولانی-مدت می تواند منجر به سوءمصرف الکل، وابستگی فیزیکی و الکلیسم شود.
نوشیدن الکل نقش اجتماعی مهمی را در بسیاری از فرهنگ ها ایفا می کند. بیشتر کشورها قوانینی را برای تنظیم تولید، فروش و مصرف آن ها را دارند.
این نوشیدنی ها به سه گروه اصلیِ آبجوها، شرابها و نوشیدنی های تقطیری تقسیم می شوند.
با توجه به قوانین اسلام، نوشیدن، تولید و مبادله هر گونه نوشیدنی های الکلی در ایران ممنوع است و به همین دلیل واردات نوشیدنی های الکلی به ایران غیرقانونی است.به جای آن، نوشیدنی های بدون الکل در ایران رواج دارد.
ممنوعیت نوشیدنی های الکلی، فرصت خوبی برای تولیدکنندگان نوشیدنی های غیرالکلی ایجاد کرده است. دولت با اجرای برنامه های ضدقاچاق و واردات نوشیدنی های غیرالکلی به کشور، سعی در تشویق مردم به سمت این گونه نوشیدنی ها دارد. بیشتر جوانان ایرانی پس از آن که در رسانه ها از فواید زیاد آن ها صحبت شد، به سمت آبجوهای بدون الکل روی آورده اند. این تبلیغات بر روی منافع شرکت های تولیدکننده ماءالشعیر، تأثیر زیادی داشته است.
در دین اسلام، مصرف الکل به هر نحو حرام است. هم چنین مبادله نوشیدنی های الکلی و ظروف آن ها نیز ممنوع است. به همین دلیل واردات این گونه نوشیدنی ها به ایران غیرقانونی است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نوشیدنی های الکلی

نوشیدنی های الکلی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نوشیدنی های الکلی   • مفهوم نوشیدنی های الکلی   • تعریف نوشیدنی های الکلی   • معرفی نوشیدنی های الکلی   • نوشیدنی های الکلی چیست   • نوشیدنی های الکلی یعنی چی   • نوشیدنی های الکلی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نوشیدنی های الکلی
کلمه : نوشیدنی های الکلی
اشتباه تایپی : k,adnkd ihd hg;gd
عکس نوشیدنی های الکلی : در گوگل

آیا معنی نوشیدنی های الکلی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )