انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 878 100 1

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشنامه ویکی پدیا

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
نیروی دریایی سپاه با نام مستعار ندسا به پیشنهاد سرلشکر پاسدار محسن رضایی و فرمان سید روح الله خمینی و به فرماندهی حسین علایی در سال ۱۳۶۴ تشکیل شد.
این نیرو به سرعت با استراتژی قایقهای تندرو در عملیات های مختلف جنگ از جمله والفجر ۸ فتح اسکله الامیه درگیری با نیروی دریایی آمریکا توسط نادر مهدوی در مهر ۱۳۶۶ وهمچنین گشتهای پراکنده در خلیج فارس و تنگه هرمز به تجربه اندوزی پرداخت و آرام آرام به یک نیروی تاثیرگذار تبدیل گشت.
در سال ۶۹ علی شمخانی به فرماندهی مشترک نیروی دریایی ارتش و سپاه منصوب شد و برای بازسازی توان تحلیل رفته آنها تلاش کرد. در این زمان تسلیحاتی چون شناور تندرو هودونگ، موشکهای دریایی سی-۸۰۲ و c۷۰۱ و کرم ابریشمFL۱۰، قایق های تندرو تهاجمی و... به سازمان رزم نیروی دریایی پیوست.
در دوران فرماندهی سرلشکر صفوی بر سپاه و دریادار صفاری این نیرو بهتر شد
ستاد فرماندهی نیروی دریایی سپاه در سرخه حصار تهران می باشد.
لازم به ذکر است به دلیل شراط خاص جزیره ابوموسی و مشکلات موجود با امارات بر سر مالکیت آن حفاظت از آن توسط سپاه به شدت انجام می شود و اطراف آن به یک دژ موشکی هدایت شونده خودکار و پدافندی سنگین مجهز شده است.
این نیرو هم اکنور دارای بیش از ۱۰۰۰ قایق فوق سریع کلاس عاشورا، طارق، ذوالجناح می باشد. کنترل دریایی خزر و عمان نیز به ارتش واگذار شده است.
فرماندهی این نیرو هم اکنون بر عهده سردار دریادار پاسدار علی فدوی و فرمانده منطقه یکم بندرعباس که مجهزترین مقر آن است بر عهده دریادار تنگسیری می باشد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامینام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   • مفهوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   • تعریف نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   • معرفی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   • نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چیست   • نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی چی   • نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
کلمه : نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
اشتباه تایپی : kdv,d nvdhdd s~hi ~hsnhvhk hkrghf hsghld
عکس نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی : در گوگل


آیا معنی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )