برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1263 100 1

نیم کره جنوبی

نیم کره جنوبی در دانشنامه ویکی پدیا

نیم کره جنوبی
مختصات: ۴۵°۰′۰″ جنوبی ۰°۰′۰″ شرقی / ۴۵٫۰۰۰۰۰°جنوبی ۰٫۰۰۰۰۰°شرقی / -45.00000; 0.00000
آفریقای جنوبی
آنگولا
بوتسوانا
بوروندی
تانزانیا
رواندا
زامبیا
زیمبابوه
سوازیلند
سیشل
کومور
لسوتو
ماداگاسکار
مالاوی
موریس (جزیره)
موزامبیک
نامیبیا
نیم کره جنوبی نیمی از سطح هر سیاره است که از استوای سیاره در طرف جنوب قراردارد.
در نیم کره جنوبی زمین خشکی ها و جمعیت بسیار کمتر از نیم کره شمالی است.
Wikipedia contributors, "Southern Hemisphere," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Southern_Hemisphere&oldid=192801902 (accessed February 20, 2008).
عکس نیم کره جنوبی
نیم کرهٔ جنوبی آسمانی آسمان جنوب یا ستاره های آسمان جنوب (از دید بینندهٔ زمینی) (به انگلیسی: Southern Celestial Hemisphere)، بخشی از یک منطقهٔ نجومیِ در حال چرخش (از دیدگاه زمینی) در آسمان است. این بخش، در نیمکرهٔ جنوبیِ کره آسمانی قرار گرفته است. این نیم کره را می توان از قطب جنوب به صورت کامل مورد بررسی قرار داد. با دور شدن بیشتر از قطب به سوی شمال، بخش های کم تری از آسمان جنوب قابل مشاهده است.
نیم کره شمالی آسمانی
در زمینهٔ گفتگوهای اخترشناسی یا نوشتار در مورد نقشه برداری آسمانی، با به کارگیری این اصطلاح می توان به سادگی به آن منطقه به عنوان «نیمکره جنوبی» ارجاع داد.
ستاره شناسان در نقشه برداری های آسمانی، «آسمان» را به عنوان داخل یک کره در دو نیمه، تقسیم شده توسط استوای آسمانی در نظر می گیرند؛ بنابراین، نیمکرهٔ جنوبی آسمان یا آسمان جنوبی نیمی از کرهٔ آسمانی است که در جنوب خط استوای آسمانی قرار گرقته است.
با آنکه این نگارشِ خیالیِ نقشه یک طرح ایده آل از استوای زمینی بر روی یک کرهٔ خیالی آسمان است، باید توجه کرد که نیم کره های شمالی و جنوبی آسمانی با توصیفی که از نیمکرهٔ جنوبی زمینی در زمین داریم اشتباه گرفته نشود.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با نیم کره جنوبی

نیم کره جنوبی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نیم کره جنوبی   • مفهوم نیم کره جنوبی   • تعریف نیم کره جنوبی   • معرفی نیم کره جنوبی   • نیم کره جنوبی چیست   • نیم کره جنوبی یعنی چی   • نیم کره جنوبی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نیم کره جنوبی
کلمه : نیم کره جنوبی
اشتباه تایپی : kdl ;vi [k,fd
عکس نیم کره جنوبی : در گوگل

آیا معنی نیم کره جنوبی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )