برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1148 100 1

نیوجرسی

معنی نیوجرسی به فارسی

نیوجرسی
یکی از سیزده ایالت اصلی کشورهای متحده امریکا واقع در مشرق آن کشور در ساحل اقیانوس اطلس بین نیویورک و خلیج دلاوار . نیمه جنوبی آن دشت ساحلی و کم ارتفاع است اما گوشه شمال غربی آن کوهستانی میباشد . رودهای هودسن پاسائیک هاکنساک راریتان و دلاوار آنرا مشروب می کنند . در قسمت ساحلی تفرجگاههای متعدد دارد . شهرهای عمده اش : ترنتن ( که مرکز آن میباشد) جرسی سیتی نوارک و پاترسن است . محصولاتش فراورده های کشاورزی تولیدات صنعتی از قبیل مواد شیمیایی و ماشینهای الکتریکی و پارچه و کالای فلزی است . نخستین بار هلندیها در حدود ۱۶۲٠ در اینجا استقرار یافتند . در ۱۶۶۴ بریتانیائیها آنرا متصرف گشتند . در جنگ انقلاب آمریکا از مراکز مهم بود . سکنه آن ۷۱۶۸٠٠٠ تن است .

نیوجرسی در دانشنامه اسلامی

مسجد علی (ع) نیوجرسی (Masjid-e-Ali) یک مرکز اسلامی شیعی در نیوجرسی ایالات متحده آمریکاست که برای کمک به مسلمانان از همه مذاهب به خصوص شیعیان جعفری، تاسیس شده است.
مرکز اسلامی علی(ع) در سال ۱۹۸۰ توسط گروهی از شیعیان نیوجرسی تاسیس شد. اولین اساسنامه این سازمان در دهم دسامبر ۱۹۸۱ نوشته شد. پس از هفده سال اساسنامه دوباره بازخوانی شده و در ۲۸ ژوئن ۱۹۹۸ به تصویب هیئت مدیره مرکز رسید. با افزایش روزافزون جمعیت شیعیان اثنی عشری در نیوجرسی مرکزی، ساختمان بزرگی خریداری گردید و مسجد علی(ع) در نیمه شعبان ۱۴۲۷ق / ۹ سپتامبر ۲۰۰۶م ساخته شد.
ساختار سازمانی مرکز و مسجد علی(ع) نیوجرسی به شرح زیر است:

نیوجرسی در دانشنامه ویکی پدیا

نیوجرسی
مختصات: ۴۰°۰۰′شمالی ۷۴°۳۰′غربی / ۴۰°شمالی ۷۴٫۵°غربی / 40; -74.5پل بنجامین فرانکلین نیوجرزی را به شهر فیلادلفیا متصل می کند   محله میپلوود در نیوجرزی.
نیوجرسی یا نیوجرزی (‎i‎/nuː dʒɜːrzi/‎) (به انگلیسی: New Jersey) ایالتی است در شرق ایالات متحده آمریکا و یکی از ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا.
پایتخت آن ترنتون و شهرهای مهم آن نیوآرک و جرزی سیتی هستند.
نیوجرسی یک ایالت صنعتی است.
عکس نیوجرسی
آبرتاون (به انگلیسی: Abertown) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در سندیستون، نیوجرسی واقع شده است. آبرتاون ۲۴۵ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آبرن (به انگلیسی: Auburn) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در اولدمنز، نیوجرسی واقع شده است. آبرن ۲۴ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آپر استیوارتزویل (به انگلیسی: Upper Stewartsville) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در گرینویچ، نیوجرسی واقع شده است. آپر استیوارتزویل ۰٫۱۸۲ کیلومتر مربع مساحت و ۲۱۲ نفر جمعیت دارد و ۱۲۷ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آپر پوهتکانگ (به انگلیسی: Upper Pohatcong) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در فوهاتکونگ، نیوجرسی واقع شده است. آپر پوهتکانگ ۱٫۷۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۱٬۷۸۱ نفر جمعیت د ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نیوجرسی در دانشنامه آزاد پارسی

نیوجِرْسی (New Jersey)
نمایی از شهر ترنتون، (یا: نیوجرزی) ایالتی در شمال شرقی امریکا، با ۲۰,۲۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۸,۴۱۴,۴۰۰ نفر جمعیت (۲۰۰۰). ترنتون مرکز آن است. نیوجرسی با امضای قانون اساسی امریکا در ۱۷۸۷ سومین ایالت اتحادیه شد. نیوجرسی، پرجمعیت ترین ایالت امریکا، در مدار حومه های شهرهای نیویورک و فیلادلفیا واقع شده است. نیوجرسی ترنپایک، واقع در ناحیه ای بسیار توسعه یافته، پررفت و آمدترین بزرگراه کشور است. نیوجرسی از شمال به ایالت نیویورک محدود است. بخش عمدۀ این ایالت بین دو رود هودسُن در شرق و دلاوِر در غرب قرار دارد، و اقیانوس اطلس مرزهای جنوب شرقی و جنوبی آن را تشکیل می دهد. نیویورک مقابل این ایالت، آن سوی رود هودسُن، و پنسیلوانیا در غرب، آن سوی رود دلاوِر واقع شده اند، و در جنوب غربی، آن سوی مصب رود و خلیج دلاوِر، ایالت دلاوِر است. شهرهای مهم آن عبارت اند از نیوآرک، جرسی سیتی، پترسون و الیزابت.

نیوجرسی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• نیوجرسی بتنی   • نیوجرسی کجاست   • نیوجرسی چیست؟   • ماشین نیوجرسی   • نیوجرسی پلاستیکی   • دانشگاه نیوجرسی   • ابعاد نیوجرسی   • قیمت نیوجرسی بتنی   • معنی نیوجرسی   • مفهوم نیوجرسی   • تعریف نیوجرسی   • معرفی نیوجرسی   • نیوجرسی یعنی چی   • نیوجرسی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نیوجرسی
کلمه : نیوجرسی
اشتباه تایپی : kd,[vsd
عکس نیوجرسی : در گوگل

آیا معنی نیوجرسی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )