انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1062 100 1

نیوزیلند

نیوزیلند در دانشنامه اسلامی

نیوزیلند
نیوزیلند یا زلاندِ نو کشوری است که در حوزه جنوب غربی اقیانوس آرام و در ۱۷۵۰ کیلومتری جنوب شرقی استرالیا واقع شده است. این کشور شامل دو جزیره بزرگ و چند جزیره کوچک است که بیش از ۲۶۸ هزار کیلومتر وسعت دارد، وسعت آن با ژاپن و بریتانیا تقریبا برابر است. پایتخت آن شهر ولینگتن است و از دیگر شهرهای مهم آن می توان به آوکلند، هامیلتون، کریست چرچ و دونیدن اشاره کرد.
دین اکثریت مردم مسیحت است، اما پیروی از تمام ادیان و مذاهب در این کشور آزاد است. مسلمانان نیوزیلند حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند که بیشتر آنها اهل تسنن هستند.
نیوزیلند یا به زبان مائوری آئوتئاروا (به معنی سرزمین ابرهای کشیده) کشوری است در اقیانوسیه، واقع در آبهای جنوب غربی اقیانوس آرام و جنوب خاوری استرالیا. این کشور از دو جزیره اصلی شمالی و جنوبی و چند جزیره کوچک دیگر تشکیل شده است.
بنیاد ایمان نیوزیلند که به اختصار IMAN (انجمن ایرانیان مسلمان نیوزیلند) خوانده می شود، یک سازمان خیریه غیر انتفاعی شیعی در شهر اوکلند در کشور نیوزیلند است که فعالیت خود را با حمایت ایرانیان و دیگر مسلمانان ساکن نیوزیلند از سال ۱۹۹۵ میلادی آغاز نموده است.
بنیاد خیریه اسلامی ایمان، فعالیت خود را در نیوزیلند از سال ۱۹۹۵ میلادی آغاز نمود و در تاریخ ۷ مارس ۲۰۰۶ میلادی با حمایت مالی مسلمانان نیوزیلند، ایران و دیگر سازمان های خیریه اسلامی در سراسر جهان به ثبت رسید. این حمایت مالی و معنوی، منجر به خرید زمینی به وسعت ۱۷۷۱مترمربع برای ساخت مسجدی در اوکلند، به نام مسجد امام رضا شد.
بنا به گفته بانی مسجد امام رضا(ع)، این مسجد اولین و تنها مسجد شیعیان قاره اقیانوسیه است. وی می گوید:

نیوزیلند در دانشنامه ویکی پدیا

نیوزیلند
مختصات: ۴۲° جنوبی ۱۷۴° شرقی / ۴۲°جنوبی ۱۷۴°شرقی / -42; 174
۱۶ منطقه (استان)
۵۰ شهرستان
شهر
نیوزیلند (به انگلیسی: New Zealand) یا زلاندنو کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است، این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خودمختار نیووی، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می گیرد.
زلاندنو فاصله زیادی با دیگر خشکی های کره زمین دارد، به طوری که استرالیا نزدیکترین همسایه این سرزمین در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد، دریای میان این دو کشور به دریای تاسمان معروف است. نزدیکترین همسایگان این کشور از شمال جزایر تونگا، فیجی، نیوکالدونیا هستند.
زلاندنو بیش از ۸۰ میلیون سال از خشکی های دیگر زمین جدا بوده است و این موجب شده تا مجموعه منحصربه فردی از جانوران و گیاهان را در خود جای دهد. زلاندنو یکی از آخرین سرزمین هایی است که انسان پا به آن گذاشت. پولینزی ها در حدود سال های ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ میلادی نخستین انسان هایی بودند که وارد جزایر زلاندنو شدند و فرهنگ مائوری را شکل دادند. آبل تاسمان دریانورد هلندی نخستین اروپایی بود که در سال ۱۶۴۲ وارد زلاندنو شد. در سال ۱۸۴۰ بزرگان مائوری در قراردادی با پادشاهی بریتانیا این سرزمین را مستعمره بریتانیا اعلام کردند.
عکس نیوزیلند
نیوزیلند هرالد (به انگلیسی: The New Zealand Herald) یک روزنامه کثیرالانتشار و یکی از بزرگترین روزنامه ها در نیوزیلند است.
ازدواج همجنس گرایان از ۱۹ اوت ۲۰۱۳ در نیوزیلند قانونی شد. یک لایجه برای قانونی سازی ازدواج از مجلس نمایندگان نیوزلند در ۱۷ اوریل ۲۰۱۳ با ۷۷ رأی موافق در مقابل ۴۴ رأی مخالف تصویب شد. و امضای خوانده سلطنتی در ۱۹ آوریل ۲۰۱۳ به آن زده شد. وزارت کشور نیوزلند ۴ ماه بعد از این تاریخ این قانون را اجرایی کرد. نیوزلند اولین کشور در اقیانوسیه, دومین در قلمرو همسود (بعد از کانادا) است که اجازه ازدواج همجنس گرایان را می دهد.
آرژانتینآفریقای جنوبیآلمانآمریکااتریشاروگوئهاسپانیااسترالیاایرلندایسلندبرزیلبلژیکپرتغال
دانمارکسوئدفرانسهفنلاندکاناداکلمبیالوکزامبورگمالتنروژنیوزیلندهلند
مکزیک: مکزیکو سیتی، کواویلا، چیواوا، کینتانا روبریتانیا: انگلستان، ولز، اسکاتلند، جزایر پیت کرن
بر اساس نظر اکثریت، مسلمانان اولین بار در سال ۱۸۶۸ از چین و برای یافتن طلا به نیوزیلند آمدند و اولین بار در سرشماری سال ۱۸۷۴ آماری از مسلمانان ساکن این سرزمین پدیدار شد. موج بعدی ورود مسلمانان به این کشور در دهه ۱۹۱۰ اتفاق افتاد ولی جمعیت مسلمان این کشور از سال های ۱۹۵۰ به بعد شاهد رشد قابل توجه گردیده و مراکز اسلامی، مساجد و انجمنهای اسلامی در شهرهای مختلف تأسیس گردیدند، که اولین انجمن تحت نام انجمن مسلمانان نیوزیلند (NZAMA) در سال ۱۹۵۰ در بزرگترین شهر کشور یعنی آوکلند ایجاد شد. اولین مجمع اسلامی پایتخت (IMAN) نام داشت که در سال ۱۹۶۲ تأسیس شد. امروزه اغلب شهرهای کوچک و بزرگ کشور دارای چنین تشکیلات و مراکز مختلف برای عبادت و برگزاری مراسم می باشد. در حال حاضر نیز اکثر این مراکز در قالب سازمانی ثبت شده و فراگیر بنام فیانز (Federation of Islamic Association) تشکل داده شده و فعالیت می نمایند.در سال ۱۳۸۶ تشکل جدیدی بنام شورای اسلامی نیوزیلند متشکل از ۷ گروه شیعی فعال در شهرهای مختلف این کشور به ثبت رسیده و فعالیت خود را آغاز نموده است.
شیعیان هم رفته رفته حضور قابل توجه تری یافته و جمعیت آنان حدود ۱۰۰۰۰ نفر تخمین زده می شود. شیعیان در شهر آوکلند تشکیلات خود را بنا نهاده اند که از جمله می توان به مرکز شیعی هیئت خیریه فاطمه زهرا، مرکز اهل البیت، مرکز عربی المصطفی و مرکز ایمان اشاره کرد.
در مجموع امروزه جمعیت مسلمانان را بیش از ۳۰ هزار نفر برآورد می کنند که از ۳۵ کشور مختلف به این سرزمین آمده اند. (طبق سرشماری رسمی سال ۲۰۰۱ نیوزیلند، جمعیت مسلمانان ۲۳۴۱۵ نفر اعلام شده است) مسلمانان نیوزیلند عمدتاً از کشورهای فیجی، هندوستان، پاکستان، ایران، عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان، سومالی، اندونزی و مالزی به این سرزمین آمده و بیش از ۶۰٪ آنان در بزرگترین شهر کشور، آوکلند، زندگی می کنند. بیشترین تعداد مسلمانان نیز از فیجیائی های هندی تبار عنوان می شوند که بعد از کودتاهای دهه ۱۹۹۰ در فیجی به تعداد قابل توجه به نیوزیلند مهاجرت کردند و عمدتا از میان تحصیل کردگان آن کشور می باشند.
البری، نیوزیلند (به لاتین: Albury, New Zealand) یک منطقهٔ مسکونی در نیوزیلند است.
فهرست شهرهای نیوزیلند
الیکایی صخره ای نیوزیلند (نام علمی: Xenicus gilviventris) نام یک گونه از تیره الیکایی نیوزلندی است. این گونه بوم زاد جزیره جنوبی نیوزیلند در نیوزیلند است. این الیکایی صخره ای یک پرنده بسیار کوچک، با دمی تقریباً​ ناپبداست. مرزهای این ۱۶ گرم و ماده ها نیز ۲۰ گرم وزن دارند.
انجمن صنعت ضبط نیوزلند (به انگلیسی: Recording Industry Association of New Zealand) جدول رسمی تک آهنگ های نیوزیلند است.
فهرست ترانه های با رتبه یک در نیوزیلند (دهه ۲۰۱۰)
ایر نیوزیلند (به انگلیسی: Air New Zealand) یک شرکت هواپیمایی حامل پرچم در نیوزیلند است. ایر نیوزیلند بزرگ ترین شرکت هواپیمایی نیوزیلند به حساب می آید. مقر اصلی این شرکت فرودگاه آوکلنداست.
فرودگاه اوکلند
فرودگاه بین المللی ولینگتون
فرودگاه بین المللی کرایست چرچ
بر پایه برآوردی در نشریه «فوربس» شرکت ایر نیوزلند در مکان دوم بهترین خط هوایی سال ۲۰۱۹ قرار دارد. در سال ۲۰۱۶ هم این شرکت که چندان بزرگ نیست توانسته بود مقام بهترین خط هوایی جهان را کسب کند.
با اینکه ناوگان ایر نیوزیلند تنها ۵۶ هواپیما دارد که از بسیاری از خطوط هوایی معروف در جهان کم تر است اما کارایی بالا، این شرکت را از برترین خطوط هوایی جهان کرده است.
در مجموع رقم تقریبی ایرانیان که بعضاً نیوزیلندی ها هم بطور غیر رسمی به آن اشاره دارند، حدود ۸۰۰۰ نفر تخمین زده می شود که عمدتاً در بزرگترین شهر کشور یعنی آوکلند ساکن هستند. دیگر مراکز جمعیتی ایرانی شهرهای کرایست چرچ، دنیدن(جزیره جنوبی)، ولینگتون و همیلتون (جزیره شمالی) هستند.
۸٬۰۰۰ نفر
آمار سال ۲۰۰۰:
می توان گفت با بروز وقایع زیر موجی از ایرانیان را به نیوزیلند سرازیر شده اند:
جدول زیر تعداد ایرانیان مقیم به تفکیک استان های نیوزیلند می باشد. یعنی ایرانیانی که دارای کارت شهروندی نیستند شمارش نشده اند. بنابراین ایرانیانی که در کشورهای دیگر ( عمدتا خود نیوزیلند، استرالیا، ترکیه و ...) متولد شده باشند یا ایرانیانی که هنوز کارت شهروندی نگرفته اند در سرشماری محسوب نشده اند.
بلدرچین نیوزیلند (نام علمی: Coturnix novaezelandiae) نام یک گونه منقرض شده از تیره قرقاولیان است.
بورس نیوزیلند، (به انگلیسی: New Zealand Exchange) بازار بورس اوراق بهادار مستقر در ولینگتون، نیوزیلند است، که در سال ۲۰۰۲راه اندازی شد، ولی ریشه های تأسیس آن، به دهه ۱۸۷۰ میلادی باز می گردد.
بازار بورس نیوزیلند هم اکنون دارای ۲۳۳ شرکت عضو در فهرست خود می باشد و در سال ۲۰۰۹ ارزش بازار آن، معادل ۴۹٫۰۲ میلیارد دلار برآورد گردید.
پادشاهی نیوزیلند (انگلیسی: Monarchy of New Zealand) -که به آن تاج در حوزهٔ نیوزیلند، علیاحضرت در حوزهٔ نیوزیلند، یا ملکه در حوزهٔ نیوزیلند هم گفته می شود- نظام مشروطهٔ حکومتی است که یک پادشاه موروثی در آن حاکم و رئیس کشور نیوزیلند است، و اساس دمکراسی پارلمانی وستمینستر گونهٔ این کشور را تشکیل می دهد. بدین ترتیب تاج بنیان قوای اجرایی، تقنینی، قضایی حکومت نیوزیلند است.
قلمرو هم سودچنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نیوزیلند در دانشنامه آزاد پارسی

نیوزیلَنْد (New Zealand)
نمایی از شهر ولینگتون، موقعیت. کشور ـ جزیرۀ نیوزیلند در آب های جنوب غربی اقیانوس آرام و در دورابهای ۱۶۰۰کیلومتری جنوب شرقی استرالیا جا دارد. این کشور از شمال و شرق و جنوب به اقیانوس آرام و از غرب به دریای تاسمان محدود می شود. مساحت آن ۲۷۰,۶۹۰ کیلومتر مربع است و بندرـ شهر ولینگتون پایتخت آن است.سیمای طبیعی. کشور نیوزیلند که در حلقۀ آتش اقیانوس آرام واقع است، از دو جزیرۀ اصلی، نورت آیلند (جزیرۀ شمالی) و ساوت آیلند (جزیرۀ جنوبی) تشکیل شده و تنگۀ کوک آن ها را از هم جدا کرده است. درازای این کشور از شمال شرقی به جنوب غربی ۱,۶۰۰ کیلومتر و حداکثر پهنای آن از شرق به غرب ۴۵۰ کیلومتر است. جزیرۀ شمالی، با مساحت ۱۱۵,۷۷۷ کیلومتر مربع، در شمال تنگۀ کوک قرار دارد و از شبه جزیرۀ نسبتاً هموار نورتلند در شمال و یک ناحیه ای کوهستانی در جنوب تشکیل شده است. بخش کوهستانی این جزیره منشأ آتشفشانی دارد و مرتفع ترین نقطۀ آن آتشفشان رواپهو، با ارتفاع ۲,۷۹۷ متر، است. کوه های تاراناکی (اگمونت)، با ارتفاع ۲,۵۱۷ متر، اِنگوروهوئه (۲,۲۹۱ متر)، و نیز کوه تونگاریرو، (۱,۹۶۸ متر) از دیگر بلندی ها و دیدنی ترین نقاط این کشورند. جزیرۀ جنوبی کاملاً کوهستانی است و رشته کوه های آن، معروف به آلپ های جنوبی، با درازای تقریبی ۵۰۰ کیلومتر سراسر کرانه های غربی جزیره را دربر می گیرد و کوه کوک یا آئورانگی (با ارتفاع ۳,۷۵۴ متر) بلندترین کوه کشور نیوزیلند، در بخش مرکزی آن جا دارد. علاوه بر کوه کوک حدود هجده قلّۀ دیگر، با ارتفاع بیش از ۳هزار متر در آلپ های جنوبی وجود دارد. دامنه های غربی کوه های مزبور با شیب تند به نوار ساحلی باریکی منتهی می شود که پهنای آن از چند کیلومتر تجاوز نمی کند و دامنه های شرقی آن به زمین های حاصل خیز نسبتاً پهناوری، با نام جلگه های کنتربری ختم می شود. رودخانه های بسیاری که جلگه های کنتربری را مشروب می کنند از یخچال های فراوانی که شمارشان به حدود ۳۶۰ می رسد (مانند یخچال تاسمان) سرچشمه می گیرند. بخش جنوبی جلگه های کنتربری به فلات کوچک اوتاگو می پیوندد و دنبالۀ شمالی آلپ های جنوبی به چند رشته کوه موازی، مانند رشته کوه ریچموند، تقسیم می شوند که تا انتهای شمال شرقی جزیره پیش می رود. مهم ترین رودخانه های نیوزیلند که همگی کوتاه و پرشیب و خروشان اند عبارت اند از کلوتا، ۳۲۲ کیلومتر، رانگیتیکی، ۲۴۱ کیلومتر، وایتاکی، ۲۱۵ کیلومتر، بولر، ۱۷۷ کیلومتر، وایرائو، ۱۷۰ کیلومتر. دریاچه های متعددی در نیوزیلند وجود دارد که دریاچۀ تائوپو در جزیرۀ شمالی با مساحت ۶۰۶ کیلومتر مربع و ژرفای ۱۵۹ متر بزرگ ترین آن هاست. طول کرانه های نیوزیلند حدود ۱۵,۱۳۵ کیلومتر است و سواحل جزیرۀ شمالی از خلیج ها و خلیجکها و شاخابه های فراوان و شبه جزیره هایی چند تشکیل شده است که مهم ترین آن ها عبارت است از شبه جزیرۀ نورتلند، خلیج هائوراکی، و خلیج هاوک. کرانه های جزیرۀ جنوبی نسبتاً کم عارضه است و خلیج تاسمان و پگاسوس مهم ترین آن هاست. علاوه بر دو جزیرۀ اصلی شمالی و جنوبی، جزایر و جزیرکهای پراکندۀ بسیاری به این کشور تعلق دارند که جزیرۀ استوارت، در دوراب های ۳۰کیلومتری ساحل جنوبی ساوت آیلند با مساحت ۱,۷۴۸ کیلومتر مربع، بزرگ ترین و مهم ترین آن ها به حساب می آید. مهم ترین شهرهای نیوزلند عبارت اند از ولینگتون، اوکلند، کرایستچرچ، همیلتون، دانیدین، و هیستینگز. نیوزیلند در منطقۀ معتدلۀ نیم کرۀ جنوبی زمین قرار دارد و فصل های آن بر عکس فصل های نیم کرۀ شمالی است. گرم ترین ماه های نیوزیلند دی و بهمن و سردترین آن ها تیر و مرداد است. این کشور اقلیمی ملایم و مطبوع دارد و گرم ترین مکان آن شمالی ترین نواحی جزیرۀ شمالی و سردترین آن جنوبی ترین نواحی جزیرۀ جنوبی است. میانگین دمای شهر ولینگتون در دی ماه ۲۰.۳درجۀ سانتی گراد، در تیرماه۱۱.۳.درجۀ سانتی گراد، و میانگین بارندگی سالانۀ آن ۹۹۴ میلی متر است. تقریباً ۳۰ درصد از اراضی نیوزیلند، پوشیده از جنگل های مخروطی و سوزنی (کاج) است و حیات وحش آن از خفاش، که تنها پستاندار بومی نیوزیلند است، و آهو، خرگوش، بز کوهی، گراز، گرگ، و راسو تشکیل شده است.
اقتصاد. کشاورزی مهم ترین نقش را در اقتصاد نیوزیلند دارد و کشور مذکور از این لحاظ یکی از خودکفاترین کشورهای جهان محسوب می شود. پرورش گوسفند از مهم ترین فعالیت های اقتصادی این کشور است و گوشت، لبنیات، پشم، غلّات و سبزیجات، میوه، چوب و شیلات از فرآورده های ارزآور و اقتصادی آن محسوب می شود. تولید مواد غذایی، ماشین سازی، مواد شیمیایی، و وسایل موتوری فعالیت های صنعتی آن را تشکیل می دهند. نیروگاه های حرارتی نیوزیلند با زغال و گاز طبیعی کار می کنند و تولید الکتریسیتۀ آن به حدود ۱۰میلیون کیلووات می رسد.
حکومت و سیاست. نوع حکومت کشور نیوزیلند فرمانداری کل با یک مجلس قانون گذاری است. فرماندار کل نیوزیلند را ملکۀ انگلستان به طرز تشریفاتی منصوب می کند و ۱۲۰ عضو مجلس نمایندگان را مردم برای سه سال انتخاب می کنند و رهبر حزب حائز اکثریت در مجلس مسئولیت نخست وزیری و تشکیل هیئت دولت را برعهده دارد.
مردم و تاریخ. جمعیت نیوزیلند ۴,۴۱۶,۰۰۰ نفر است (۲۰۱۱) و تراکم نسبی آن به ۱۶.۳ نفر در کیلومتر مربع می رسد. رشد سالانۀ جمعیت این کشور ۱.۳درصد است و اروپایی ها ۸۸ درصد از جمعیت آن را تشکیل می دهند.۷۸.۵ درصد از مردم آن مسیحی اند و ۸۶ درصدشان در شهرها زندگی می کنند. زبان رسمی آنان انگلیسی و مائوری است. میانگین امید به زندگی در نیوزیلند ۷۷ سال است و ۹۹ درصد از بزرگسالان آن باسوادند. مائوری های پولینزیایی تبار نخستین اقوامی بودند که از ۸۰۰ تا ۱۰۰۰م در این سرزمین ساکن شدند و در نواحی گرم آن به زراعت پرداختند. آبِل یانسون تاسمان هلندی در حدود ۱۶۵۵ به این سرزمین وارد شد و درپی آن کاپیتان جیمز کوک انگلیسی در ۱۷۶۹ از آن جا دیدن کرد؛ سرزمین مزبور بعدها به اقامتگاه شکارچیان نهنگ و سوداگران استرالیایی مبدل شد. سپس نوبت به هیئت های مذهبی انگلیسی و فرانسوی رسید. در ۱۸۴۰ سرکردۀ مائوری ها حمایت از سرزمین خویش را به انگلیسی ها واگذار کرد و کوتاه زمانی بعد نیوزیلند به یکی از مستعمرات بریتانیا مبدل شد. کشف معدن طلا در دهۀ ۱۸۶۰ هزاران مهاجر را روانۀ نیوزیلند کرد و مقاومت مائوری ها در مقابل هجوم بیگانگان تازه وارد به جایی نرسید و در ۱۸۷۰ درهم شکسته شد. جنبش های کارگری و زمزمه های استقلال طلبی ساکنان نیوزیلند در ۱۹۰۷ به نتیجه رسید و ملکۀ انگلیس استقلال سرزمین مزبور را به رسمیت شناخت.

نقل قول های نیوزیلند

نیوزیلند کشوری جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس آرام است.
• «ریشه شناسی نام: کشور امروزی زلاندنو یا نیوزیلند در سال ۱۶۴۲م به وسیلهٔ آبل تاسمان کشف شد و به خاطر شباهتی که میان این سرزمین و زیلند در قسمتی از هلند وجود داشت، آن را نیو زیلند یا زلاند نو نامید که امروزه آن را با املاهای متفاوتی چون نیوزیلند، زیلند جدید، زلاند جدید، زلاندنو، نیوزلاند و زیلند نو در فارسی می نویسند. در گذشته آن را در منابع فارسی به صورت نوول زلاند می نوشته اند. صورت تحریری آن در زبان هلندی Neiuwzealand است. قبل از آنکه هلندی ها در قرن هفدهم به این سرزمین برسند در قرن چهاردم میلادی بومیانی از جزایر اطراف به آنجا مهاجرت کرده بودن. آنان این سرزمین را ابر سفید دراز نامگذاری کرده بودند. این نامگذاری به خاطر ابرهای عجیب الشکلی است که آسمان زلاندنو را می پوشاند.» در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م -> رسول خیراندیش

ارتباط محتوایی با نیوزیلند

نیوزیلند را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نیوزیلند   • مفهوم نیوزیلند   • تعریف نیوزیلند   • معرفی نیوزیلند   • نیوزیلند چیست   • نیوزیلند یعنی چی   • نیوزیلند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نیوزیلند
کلمه : نیوزیلند
اشتباه تایپی : kd,cdgkn
عکس نیوزیلند : در گوگل


آیا معنی نیوزیلند مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )