انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1083 100 1

نیومکزیکو

نیومکزیکو در دانشنامه ویکی پدیا

نیومکزیکو
مختصات: ۳۴° شمالی ۱۰۶° غربی / ۳۴°شمالی ۱۰۶°غربی / 34; -106
پارک ملی یادبود سنگ نگاره
جشنواره بین المللی بالن های آلباکرکی
اتاق بازرگانی شهر آلبوکرکی
دفتر گردشگری ایالت نیومکزیکو
پارک تاریخی-فرهنگی چاکو
گردهمایی سالیانه قبایل سرخ پوست منطقه در نیومکزیکو
نیومکزیکو (به انگلیسی: New Mexico) از ایالت های جنوب غربی آمریکا است. نیومکزیکو پنجمین ایالت بزرگ آمریکا از نظر مساحت است. مرکز آن شهر سنتافه و بزرک ترین شهر آن البوکرکی است. جمعیت این ایالت دو میلیون و صد هزار نفر است و بیشتر مردم آن در امتداد رودخانه ریو گرانده زندگی می کنند.
۶۸٫۴ درصد از مردم این ایالت سفیدپوست هستند. مردم سفیدپوست غیراسپانیایی تبار ۴۰٫۵ درصد از جمعیت ایالت را تشکیل می دهند. هیسپانیک ها (اسپانیایی تباران آمریکا) ۴۶٫۳ درصد از جمعیت نیومکزیکو هستند و ۹٫۴ درصد نیز سرخ پوست هستند. با این حال ۸۲ درصد از جمعیت ایالت، انگلیسی زبان هستند و تنها ۲۸ درصد از مردم ایالت در خانه به اسپانیایی و ۴ درصد به زبان سرخ پوستی ناواهو صحبت می کنند.
فرماندار این ایالت بیل ریچاردسون خود یک اسپانیایی زبان و وزیر پیشین نیرو در کابینه بیل کلینتون بود. یادبود ملی خرابه های آزتک در این ایالت قرار دارد.
عکس نیومکزیکو
«نیومکزیکو» (انگلیسی: New Mexico) فیلمی در ژانر وسترن به کارگردانی اروینگ ریس است که در سال ۱۹۵۱ منتشر شد.
لو آیرس
مریلین مکسول
اندی دیواین
ریموند بر
لوید کوریگان
ورنا فلتون
آبیکیو (به انگلیسی: Abiquiú) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در نیومکزیکو واقع شده است. آبیکیو ۲۳۱ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آپاچی کریک، نیومکزیکو (به انگلیسی: Apache Creek) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان کترون، نیومکزیکو واقع شده است. آپاچی کریک ۲۱٫۲۸ کیلومتر مربع مساحت و ۶۷ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آپر فرویتلاند(به انگلیسی: Upper Fruitland) شهری در ایالت نیومکزیکو کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱٬۶۶۲ نفر بوده است.
فهرست شهرهای نیومکزیکو
موقعیت جغرافیایی شهرها و مناطق اطراف به شرح زیر است:
آتوکا، نیومکزیکو (به انگلیسی: Atoka) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان ادی، نیومکزیکو واقع شده است. آتوکا ۱٬۰۷۷ نفر جمعیت دارد و ۱٬۰۲۹٫۰۲ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
ادلینو، نیو مکزیکو (به انگلیسی: Adelino, New Mexico) در ایالات متحده آمریکا است که در نیومکزیکو واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
ادلینو ۸۲۳ نفر جمعیت دارد و ۱٬۴۷۰٫۰۷ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
آراگون، نیومکزیکو (به انگلیسی: Aragon) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان کترون، نیومکزیکو واقع شده است. آراگون ۲۱٫۹ کیلومتر مربع مساحت و ۹۴ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آرتیژا (به انگلیسی: Artesia) شهری در ایالت نیومکزیکو کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۱٬۳۰۱ نفر بوده است.
فهرست شهرهای نیومکزیکو
آرناس ولی، نیومکزیکو (به انگلیسی: Arenas Valley) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان گرنت، نیومکزیکو واقع شده است. آرناس ولی ۱٬۵۲۲ نفر جمعیت دارد و ۱٬۸۷۰٫۸۹ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آرویو هوندو، نیومکزیکو (انگلیسی: Arroyo Hondo, New Mexico)یک حوزه سرشماریاست در شهرستان تائوس، نیومکزیکو در ایالت نیومکزیکو که در ایالات متحده آمریکا واقع است. به لحاظ تاریخی، این محل، مکان به قتل رساندن شش تا هشت نفر توسط سرخپوستان بومی آمریکایی در ماشین آسیاب کارخانه سیمون تورلی در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۸۴۷ واقع شد.این کشتار در هنگام شورش تائوس رخ داد و حاصل جنگ بین مکزیکیهای جدید و سرخپوستان بومی آمریکایی علیه رژیم منطقه ای ایالات متحده در طول جنگهای آمریکا و مکزیک است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
پل جان دان
جان پاتیستا رائل
آگوسته لاکوم
آری، نیومکزیکو (به انگلیسی: Arrey) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در نیومکزیکو واقع شده است. آری ۲۳۲ نفر جمعیت دارد و ۱٬۲۷۴٫۰۸ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکاچنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نیومکزیکو را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی نیومکزیکو   • مفهوم نیومکزیکو   • تعریف نیومکزیکو   • معرفی نیومکزیکو   • نیومکزیکو چیست   • نیومکزیکو یعنی چی   • نیومکزیکو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی نیومکزیکو
کلمه : نیومکزیکو
اشتباه تایپی : kd,l;cd;,
عکس نیومکزیکو : در گوگل


آیا معنی نیومکزیکو مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )