انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1068 100 1

هانا

معنی اسم هانا

اسم: هانا
نوع: دخترانه
ریشه اسم: کردی
معنی: (تلفظ: hānā) (کردی) زنهار، دادخواهی، امید، بینایی، خواهش - پناه، امید، نفس، فریاد

هانا در دانشنامه ویکی پدیا

هانا
هانا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
هانا (فیلم ۲۰۱۱)
هانا (فیلم ۲۰۰۶)
هانا (انگلیسی: Hana) فیلمی در ژانر کمدی-درام به کارگردانی هیروکازو کورئیدا است که در سال ۲۰۰۶ اکران شد.
جون ایچی اوکادا
ری میازاوا
تادانابو آسانو
سوسومو تراجیما
ترویوکی کاگاوا
جون کونیمورا
یک سامورایی جوان غمگین می خواهد انتقام مرگ پدرش را بگیرد ...
هانا (به انگلیسی: Hanna) یک فیلم اکشن مهیج اروپایی-آمریکایی محصول سال ۲۰۱۱ به کارگردانی جو رایت است. نقش اول فیلم سیرشا رونان می باشد و بازیگرانی همچون اریک بانا و کیت بلانشت در این فیلم ایفای نقش می کنند. هانا ۸ آوریل ۲۰۱۱ در آمریکا و ۶ مه ۲۰۱۱ در اروپا اکران شد.
۸ آوریل ۲۰۱۱ (۲۰۱۱-04-۰۸) (ایالات متحده)
داستان درباره یک دختر ۱۶ ساله به نام هانا است که توسط پدرش اریک هلر در فنلاند تمرین داده می شود تا تبدیل به یک آدمکش حرفه ای شود. هانا از دوسالگی توسط اریک که یک مامور سابق سازمان سیا بود تعلیم داده می شد. اریک با دانستن رازی که نمی توانست آن را فاش سازد، سازمان را ترک کرده و به مکانی نامعلوم در قطب شمال رفت. ماریسا وایگلر یک افسر سازمان سیا قصد کشتن اریک را داشت. اریک نیز به هانا برای کشتن ماریسا آموزش داده بود. هانا کتاب های متل زیادی می خواند و دانش فراوانی درباره رزم جنگ داشت و حتی به راحتی می توانست به چندین زبان مختلف صحبت کند. به دلیل تمریناتی که به دور از تمدن داشت، با فرهنگ و تکنولوژی روز برخورد نداشت.
در یکی از شبها هانا به اریک گفت که دیگر آماده است. اریک نیز فرستنده ای نزد او آورد که با زدن سوئیچ قادر بود دنیای خارج را از وجود آنها باخبر سازد. اریک نیز به هانا گفت اگر ماریسا او را پیدا کند دستبردار نیست تا یکی از آنها کشته شوند و این آزادی عمل را به هانا داد تا خود تصمیم بگیرد. بعد از گذشت مدتی هانا به آرامی سوئیچ را فشار داد و سیگنال محل زندگیشان را برای ماریسا فرستاد. ماریسا نیز تیمی را به آنجا فرستاد اما....
هانا (به انگلیسی: Hanna) یک فیلم اکشن مهیج اروپایی-آمریکایی محصول سال ۲۰۱۱ به کارگردانی جو رایت است. نقش اول فیلم سیرشا رونان می باشد و بازیگرانی همچون اریک بانا و کیت بلانشت در این فیلم ایفای نقش می کنند. هانا ۸ آوریل ۲۰۱۱ در آمریکا و ۶ مه ۲۰۱۱ در اروپا اکران شد.
سیارک ۱۶۶۸ (به انگلیسی: 1668 Hanna، نامگذاری:1933OK) هزار و ششصد و شصت و هشتمین سیارک کشف شده است که در ۲۴ ژوئیه ۱۹۳۳ و در هایدلبرگ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۲٫۲۰ است.
هانا آرترتون (به انگلیسی: Hannah Jane Arterton) (زاده ۲۶ ژانویه ۱۹۸۹) بازیگر و خواننده اهل انگلستان است.
قایم موشک (۲۰۱۴)
او خواهر جما آرترتون است.
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به آثار زیر اشاره کرد.
هانا آرِنْت (به آلمانی: Hannah Arendt) (زادهٔ ۱۴ اکتبر ۱۹۰۶ در لیندن–لیمر، هانوفر - درگذشتهٔ ۴ دسامبر ۱۹۷۵ در نیویورک، آمریکا)، فیلسوف (فلسفهٔ سیاسی) و تاریخ نگار زن آلمانی بود که تباری یهودی داشت. هانا آرنت یکی از مهم ترین متفکرانی بود که آرا و افکارش تأثیری ژرف در سدهٔ بیستم میلادی بر جای گذاشت.
پل آرنت
مارتا کوهن
او سال ها در دانشگاه های ایالات متحده در رشتهٔ تئوری سیاسی تدریس کرد و از چندین کشور، ده ها دکترای افتخاری گرفت، و جایزهٔ آلمانی زبان لِسینگ و فروید را نیز از آن خود کرد. او یکی از یهودیانی است که توانسته است از جریان هولوکاست جان سالم به در ببرد و به ایالات متحده مهاجرت کند. زمینهٔ فلسفه و آثار او حول موضوعاتی هم چون دموکراسی مستقیم یا اقتدارگرایی و تمامیت خواهی حکومت های استبدادی است.
هانا آرنت در تاریخ ۱۴ اکتبر ۱۹۰۶ در یک خانوادهٔ یهودی مذهب در شهر هانوفرِ آلمان چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و متوسطهٔ خود را در شهر زادگاهش و سپس در کونیگزبرگ (در پروس شرقی) به پایان رساند. بعدها تحصیلات عالی خود را نزد استادانی چون بولتمن و هایدگر در دانشگاه ماربورگ در رشته های فلسفه، تئولوژی و زبان یونانی دنبال کرد. در سال های میان ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۰ پیوند عشقی و عاطفی عمیقی با استاد خود مارتین هایدگر برقرار کرد؛ ولی متاهل بودن هایدگر، آیندهٔ چنین پیوندی را تیره می ساخت. این پیوند به رغم تضادها و اختلاف نظرهای بعدی، دست کم به گونهٔ رابطه ای فکری ده ها سال ادامه یافت.
آرنت بعدها خود را به دانشگاه فرایبورگ نزد استادانی چون هوسرل و یاسپرس منتقل کرد. پایان نامهٔ خود را در سال ۱۹۲۹ دربارهٔ موضوع «مفهوم عشق نزد آگوستین» نوشت. از سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۳ به عنوان همکار علمی با دانشگاه همکاری داشت. رسالهٔ زندگی نامهٔ «راحل فارن هاگن» یهودی برلینی را طی همین سال ها نوشت. با ظهور نازیسم و حاکم شدن سیاست یهودی ستیزی افراطی در آلمان، دورهٔ پیگرد و آوارگی هانا آرنت نیز آغاز شد. او یک بار در سال ۱۹۳۳ توسط پلیس مخفی رژیم نازی (گشتاپو) برای مدت کوتاهی بازداشت و سپس آزاد شد. آرنت از بیم بازداشت دوباره، آلمان را ترک کرد و هفت سال در پاریس اقامت گزید. در آن شهر برای سازمانی فعالیت می کرد که کودکان بی سرپرست یهودی را به فلسطین منتقل می کرد. در سال ۱۹۴۰ با توجه به خطر اشغال فرانسه توسط آلمان، با همسرش به آمریکا مهاجرت کرد. آرنت در آمریکا زندگی خود را به عنوان نویسندهٔ آزاد ادامه داد.
«هانا آرنت» (انگلیسی: Hannah Arendt (film)) فیلمی در ژانر درام به کارگردانی مارگارته فون تروتا است که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به باربارا سکووا، جانت مک تیر، یولیا ینچ، آدولف آیشمان، و هاروی فریدمن اشاره کرد.
۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-09-۱۱) (تورنتو)
۱۰ ژانویه ۲۰۱۳ (۲۰۱۳-01-۱۰) (آلمان)
۲۹ مه ۲۰۱۳ (۲۰۱۳-05-۲۹) (ایالات متحده)
هانا آلستروم (به انگلیسی: Hanna Alström) (زاده ۵ مارس ۱۹۸۱) بازیگر سوئدی است.
از فیلم های معروف او می توان به بازی در فیلم کینگزمن: سرویس مخفی اشاره کرد.
هانا اریکسون (متولد ۲ ژوئن ۱۹۹۰) یک اسکی باز سوئدی با افتخارات بین المللی متعدد است.
۱ پیروزی – (۱ SWC)
3 podiums – (۱ WC، 2 SWC)
همه نتایج به دست آمده از منابع بین المللی فدراسیون جهانی اسکی (FIS).
هانا لویس اسپیریت (به انگلیسی: Hannah Louise Spearritt) (زاده۱ آوریل سال ۱۹۸۱ میلادی) بازیگر و خواننده انگلیسی در گورلستون-گریت به دنیا آمد او با گروه S Club 7 و بازی در فیلم دوران کهن سال ۲۰۰۷ شهرت زیادی پیدا کرد.
آرتور دیون هانا (انگلیسی: Arthur Dion Hanna؛ زادهٔ ۷ مارس ۱۹۲۸) یک سیاست مدار اهل باهاما است.
اندرو هانا (انگلیسی: Andrew Hannah; ۱۷ سپتامبر ۱۸۶۴ – ۲۹ مه ۱۹۴۰(1940-05-29)) بازیکن فوتبال اهل بریتانیا بود.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است.
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به باشگاه فوتبال لیورپول، باشگاه فوتبال وست برومویچ آلبیون، باشگاه فوتبال اورتون، و تیم ملی فوتبال اسکاتلند اشاره کرد.
او هانا (به کره ای: 오하나) (متولد ۸ ژانویه ۱۹۸۵ در سئونگنام، گیونگی-دو) بانوی شمشیرزن اهل کره جنوبی است. او برنده مدال برنز المپیک تابستانی ۲۰۱۲ در رشته فلوره تیمی زنان شد.
بری هانا (انگلیسی: Barry Hannah؛ ۲۳ آوریل ۱۹۴۲ – ۱ مارس ۲۰۱۰(2010-03-01)) پدیدآور، نویسنده داستان کوتاه و رمان نویس اهل ایالات متحده آمریکا بود. او در طول دوران فعالیت خود ۸ رمان و ۵ مجموعه داستان کوتاه منتشر کرد. اولین رمانش با نام جرونیمو رکس در سال ۱۹۷۲ نامزد جایزهٔ کتاب ملی آمریکا شد. او هم چنین برنده جوایزی چون کمک هزینه گوگنهایم و جایزه پن/ مالامود شد. بری هانا که دانش آموخته کالج میسیسیپی در کلینتون و دانشگاه آرکانزاس بود مدتی را به عنوان نویسنده با رابرت آلتمن همکاری کرد.ویلیام فاکنر، فلانری اوکانر، ارنست همینگوی، هنری میلر، ساموئل بکت، آلبر کامو، گوردون لیش، چارلز مک کارتی
جک هانا (به انگلیسی: Jack Hannah) کارگردان، فیلم نامه نویس و انیماتور آمریکایی بود که در ۵ ژانویه ۱۹۱۳ در شهر نوگالس ایالت آریزونا متولد و در ۱۱ ژوئن ۱۹۹۴ در سن ۸۱ سالگی در شهر بربنک ایالت کالیفرنیا در آمریکا درگذشت.
اختراعات مدرن (به انگلیسی: Modern Inventions) ‏ ۲۹ می۱۹۳۷
برادر زاده های دانلد (به انگلیسی: Donald's Nephews) ‏ ۱۵ آوریل ۱۹۳۸
داستان مصور (یا کمیک استریپ) (به انگلیسی: Comic Strip) پلوتو کشتی را نجات می دهد (به انگلیسی: Pluto Saves the Ship) (با همکاری کارل بارکز) ۱۹۴۲
نیمی از داستان های مصور (یا کمیک استریپ) (به انگلیسی: Comic Strip) دانلد داک طلاهای دزدان دریایی را پیدا می کند (به انگلیسی: Donald Duck Finds Pirate Gold) (با همکاری کارل بارکز) ۱۹۴۲
سری داستان های مصور دانلد داک
روز تعطیل دانلد (به انگلیسی: Donald's Off Day) ‏ (۸ دسامبر ۱۹۴۴)
مدیریت پروژه چند فیلم کوتاه مانند: گوفی (Goofy)، میکی ماوس (Mickey Mouse)، پلوتو (Pluto).
گلچین ۱۴ قسمتی تلویزیون والت دیزنی (به انگلیسی: Walt Disney anthology television series)
معاونت پروژه ماجراهای وودی وودپکر (به انگلیسی: The Woody Woodpecker Show) در شرکت والتر لنتز ۳ اکتبر ۱۹۵۷
مادرزن چارلی (به انگلیسی: Charlie's Mother-In-Law) در شرکت والتر لنتز ۱۶ آوریل ۱۹۶۳
جک هانا برای تحصیل در آکادمی هنر نیویورک (به انگلیسی: Art Guild Academy) به نیویورک نقل مکان کرد. از نخستین شغل هایی که داشت نقاش پوستر برای فیلم ها در هالیوود بود. در دوره رکود بزرگ اقتصادی یک دهه پیش از جنگ جهانی دوم او تقاضای کار به همراه نمونه کارهایش را برای شرکت والت دیزنی فرستاد و در مدت زمان کوتاهی از درخواستش به عنوان انیماتور وسط کار و تمیزکار پروزه های میکی ماوس، دانلد داک و سمفونی احمقانه در سال ۱۹۳۳ در این شرکت استخدام شد.
جک هانا کار خود را به عنوان یک انیماتور با کار بر روی انیمیشن "اختراعات مدرن" را به همراه پل آلن و جانی کنن آغاز نمود (این مجموعه در تاریخ ۲۹ می سال ۱۹۳۷ منتشر شد). جک هانا پس از یک سری درگیری های لفظی که با والت دیزنی داشت کار خودرا در زمینه انیمیشن با شرکت والت لنتز ادامه داد و درآنجا بر روی شخصیت کارتونی وودی وودپکر بکار پرداخت که این پروژه در ۳ اکتبر ۱۹۵۷ منتشر شد.
هانا در سال ۱۹۷۵ مدت کوتاهی پس از کار بر روی پروژه مادرشوهر چارلی در شرکت والت لنتز بازنشسته شد. جک هانا (به همراه تی -هی از پایه گذاران برنامه شخصیت انمیشن در انستیتو هنرهای کالیفرنیا محسوب می شود. او در سال ۱۹۹۲ برای خلق شخصیت کارتونی دانلد داک به عنوان یکی از افسانه های والت دیزنی برگزیده شد. البته کارل بارکز خالق اصلی شخصیت کارتونی اردک معروف دانلد داک بود اما جک هانا خالق شخصیت متحرک دانلد داک است و به همین خاطر و برای همین تفاوت است که جیم کورکیس تاریخ نگار والت دیزنی او را دومین پدر شخصیت کارتونی دانلد داک میداند.
دیوید هانا (انگلیسی: David Hannah); زاده ۲۴ آوریل ۱۸۶۷ – ۱۹۳۶) بازیکن فوتبال بود.
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به باشگاه فوتبال آرسنال، باشگاه فوتبال داندی، و باشگاه فوتبال لیورپول اشاره کرد.
رابرت هانا (به انگلیسی: Robert Hanna) سناتور سابق عضو حزب ملی جمهوری خواه بود. وی در سال ۱۸۳۱ تا ۱۸۳۲ میلادی سناتور ایالت ایندیانا در سنای ایالات متحده آمریکا بود.
فهرست نمایندگان سابق مجلس سنای ایالات متحده
فهرست نمایندگان مجلس سنای ایالات متحده از ایندیانا
سوفی هانا (به انگلیسی: Sophie Hannah) (زاده ۱۹۷۱) شاعر و رمان نویس بریتانیایی است. هانا سوفی به عنوان نویسنده داستان های جنایی در عرصه بین المللی شناخته می شود و آثار او تا به حال به ۲۷ زبان دنیا چاپ و ترجمه شده اند. او چندین جایزه ادبی و شعر از جمله جایزه «تی. اس الیوت» و جایزه کتاب جنایی سال آمریکا را دریافت کرده است.
سوفی هانا. زیستنامه
ایرنا: تولد دوباره هرکول پوآرو. تاریخ خبر: ۲۷/۰۷/۱۳۹۳.
کتاب او با نام «آرایشگر» در سال ۲۰۱۳ فروش و اقبال خوبی به همراه داشته است. سوفی هانا با نگارش کتاب «کشتارهای تک نگاره» بار دیگر کاراکتر هرکول پوآرو کاراگاه مشهور جهان را زنده کرد.
در حقیقت داستان و ماجراهای این رمان هانا سوفی در اواخر دهه ۲۰ روی می دهد و دنباله ای تازه بر مجموعه داستان های هرکول پوآرو به شمار می رود.
نخست انتشارات «هارپر کالینز» برای نخستین بار خلق رمانی جنایی با بهره گیری از این قهرمان آشنا (پوآرو) را به خانم سوفی پیشنهاد کرده است و سرانجام او با دریافت اجازه از خانواده آگاتا کریستی برای استفاده از دو قهرمان پوآرو و مارپل دست به خلق و انتشار این رمان زده است.
سیارا هانا (انگلیسی: Ciara Hanna؛ زادهٔ ۲۰ ژانویهٔ ۱۹۹۱) یک هنرپیشه و مانکن اهل ایالات متحده آمریکا است.
هنرپیشه
مانکن
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به پروژه ایکس، انتقام، هاوایی فایو-زیرو، جسور و زیبا، آی کارلی، مدیریت خشم و دختر جدید اشاره کرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

هانا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

هانا ٠٩:٥٩ - ١٣٩٥/١٠/٢١
هدیه خدا. شکوفه. گل
|

امیر ١٧:٥٥ - ١٣٩٦/٠٤/٢٧
هانا در زبان لری به معنی فریاد هست و یکی از نام های باستانی نیز به شمار میاد
|

فریبا ١٧:١٧ - ١٣٩٦/٠٥/١٨
امید و پناه
|

مینا ١٣:٥٥ - ١٣٩٦/٠٧/٢٦
نفس
|

مهدی ندری ١٣:٢٤ - ١٣٩٦/٠٨/٠٧
آرامش،پناه
|

هانا ٠٠:٥٠ - ١٣٩٦/٠٨/١١
ریشه ی عبری داره
|

نعیمه ١١:٣١ - ١٣٩٦/٠٨/٢٥
هانا به معنی نور چشم
|

سعیده ٠٣:٤٨ - ١٣٩٦/٠٨/٢٨
هانا در زبان کردی به معنی فریاد همراه با خواهش و امید معنی دارد .
|

محمد ١١:٤١ - ١٣٩٦/٠٩/١٩
اسم اصیل دخترانه کردی به معنای ،نفس ،امید ،پناه
|

اسما ١٩:٥٥ - ١٣٩٦/١٠/١٤
هانا در کره به معنای یک است
دختر بی همتا
|

پونه ٠١:٣٩ - ١٣٩٦/١١/١٤
هدیه خدا، پناهگاه، امید
|

عید محمد ١٥:٤٢ - ١٣٩٧/٠١/١٢
هانا یعنی امید، خواهش یعنی نفس بابا💖💖💖
|

هانا ١١:٢٩ - ١٣٩٧/٠١/١٦
هانا یعنی فریاد رس به فریاد کسی رسیدن
|

هانا ٠٣:٠٠ - ١٣٩٧/٠١/١٧
در هیچ یک از فرهنگهای لغت فارسی هانا ثبت نشده پس ایرانی نیست ریشه عبری دارد ب معنیه هدیه خدا
|

مینا ١١:٢٧ - ١٣٩٧/٠٢/٠٦
در عبری و عربی واژه حنه رو داریم به معنی مهربان که اسم مادربزرگ حضرت مسیح است و ریشه اسم آنا هم همینه در انگلیسی:anne
|

پونه ٢٢:٥٩ - ١٣٩٧/٠٣/٠١
انگلیسی؛بخشنده
عبری؛هدیه خداوند
یهود؛نام مادر حضرت صموئل
کره ای؛ دانه ی برف
یونان؛شکوفه
ژاپن؛زن زیبا روی
|

یاس ٠٢:١٤ - ١٣٩٧/٠٣/١٧
هانا:خواهش ،امید،آرزو،شکوفه گیلاس،لبخند زیبا
|

آرین ١٩:٢٠ - ١٣٩٧/٠٣/١٧
هانا یعنی عشق من ،نفس من
هانا یعنی دلیل زندگی آرین
هانای من نباشی نیستم
|

هانا ٠٠:٤٠ - ١٣٩٧/٠٤/١٧
هانا یعنی بهترین اسم دنیا
|

هانا ٠٢:٢١ - ١٣٩٧/٠٥/١١
جنگاور زندگی برای خود و دیگران
|

سعیده ١١:٣٦ - ١٣٩٧/٠٥/١٩
ها نا یعنی امید مامان
پناه بابا
آرزوی دل
تمنای وصال
|

مطهره ٠٤:٠٨ - ١٣٩٧/٠٥/٣١
من یه جاخوندم که هانا اسم مادرساموئل (یکی ازپیامبران بنی اسرائیل)هست
|

فاطمه ٠٤:٥٧ - ١٣٩٧/٠٥/٣١
خودش میگه هانا یعنی پرنسس. بااینکه معنیش فریاد و دادخواهیه ولی به نظرم تلفظی فوق العاده آروم و همراه با آرامش داره. دوستت دارم دخترم
|

هانا ٢١:١٢ - ١٣٩٧/٠٦/٠٥
نام آلماني
معني دختري از كهكشاني ديگر
|

جلال ١٦:٠٦ - ١٣٩٧/٠٦/٠٦
هانا یعنی نفس بابا.عشق مامان.
|

shiva_sisi‌ ٢١:٠٣ - ١٣٩٧/٠٦/٠٦
اسم اصیل دخترانه کردی به معنای ،نفس ،امید ،پناه
|

هانا ٢٢:٤٨ - ١٣٩٧/٠٦/١٣
هانا
ریشه لاتین داره و به معنا عمر عشق زندگی امید نفس و اینهاست
|

شهاب دباغی ١٢:٤١ - ١٣٩٧/٠٦/١٥
علاوه بر معانی فوق هانا نام الهه آب روان مانند پدیده ایی که هنگام ذوب شدن برفها در ابتدی بهار و در اثر گرم شدن تدریجی هوا شاهد هستیم نیز هست
|

هانا ٢٠:٤٥ - ١٣٩٧/٠٦/٣٠
زندگی
|

رویا ریاحی . والیبالیست ١٨:٣٥ - ١٣٩٧/٠٦/٣١
هانا اسم خواهر منه . هانا یه اسم امریکایی هست . اما در زبان ایرانی به معنی نفس هست
به نظر من هانا یعنز بهنرین خواهر و بهترین اسم دنیا .
|

شهاب ٢٣:٠٥ - ١٣٩٧/٠٧/١٧
نام دختر گلم که واقعا هدیه ای نفیس از خداوندگارم بود..
|

افشین و زهرا ١٦:١٩ - ١٣٩٧/٠٧/٢٨
هانا یعنی نفس بابا. عشق مامان هدیه ی خدا.
|

حمید ١١:٤٧ - ١٣٩٧/٠٨/٢٣
سلام دوستان کسی میدونه اس‍پل انگلیسی اسم هانا کدوم درسته لطفا نظر کارشناسانه بدید نه سلیقه ای؟؟Hana-Hanna-Hannah
|

فاطمه ١١:١٢ - ١٣٩٧/٠٨/٢٦
براي اينكه اسم هانا در انگليسي، به همين شكل تلفظ بشه بايد به يكي از دو صورت Hana, يا Hawna نوشته بشه
|

هانا ٢١:٤٦ - ١٣٩٧/٠٩/٠٣
امید زندگی
|

pendragon ٠٢:٤٠ - ١٣٩٧/٠٩/١٦
هانا: پناه
|

Miss.Raya ١٠:٢٩ - ١٣٩٧/٠٩/١٦
سلام اسم هانا باید به صورت Hana نوشته بشه. اسم خواهر من هاناست و این یک اسم امریکایی است . اما در زبان ایرانی به معنی نفس هست . من همون رویا ریاحی والیبالیستم البته اون اسم خیالیم بود .
اگه میخواهیدنوشته های مرا دنبال کنید روی اسم بنفش رنگ یعنی Miss.Rayaکلیک کنید .
با تشکر
لایک فراموش نشه . چه من چه رویا ریاحی . والیبالیست
|

الهه ١١:٤٨ - ١٣٩٧/٠٩/١٦
هانا قشنگترین اسم دنیا نفس مامان و عشق بابا
|

هانا ١٥:٠١ - ١٣٩٧/٠٩/٢٠
اسم دخترانه با ریشه کردی و لری،به معنی نفس،پناه،امید،فریاد
|

فاطیما ٢٣:٢٧ - ١٣٩٧/٠٩/٢٠
اسم دخترانه باریشه کردی لری به معنی نفس پناه امید فریاد
|

مامان هانا ١٠:٥٩ - ١٣٩٧/٠٩/٢٢
اسمی زیبا به معنی امید وآرزو
|

هانا ١٦:٥٧ - ١٣٩٧/٠٩/٢٧
من خودم کرد هستم و درکردی هانا به معنای کمک،فریادرس،نفس هستش
من عاشقه اسمم و خیلی دوسش دارم
|

هیوا ٠٢:٢٧ - ١٣٩٧/٠٩/٣٠
هانا در اصل یک اسم کردی میباشد .
معنی امید و پناه میدهد .
|

حسن ١٨:٣١ - ١٣٩٧/١٠/٠٢
اسم های دخترانه کردی بسیار زیبا و شیک هستند،اسم هانا هم در کردی به معنای فریاد همراه با امید ، پناه است اما امکان تشابه اسمی در زبان های دیگر دنیا نیز هست و این دلیل بر کردی نبودن آن نیست
|

رضا ٢٠:٤٥ - ١٣٩٧/١٠/١٤
هانا یعنی قلب باباش .......
|

هانا ١٥:٣٢ - ١٣٩٧/١٠/١٦
هانا یعنی دلیل زندگی
|

فادیک ١٨:٤١ - ١٣٩٧/١٠/١٦
سلام اسم دختر دایی من هانا است ... هانا اسم کردی است ..
|

دختری از تبار مــــــــــــاه ١٣:٢٢ - ١٣٩٧/١٠/١٨
Salam dostan hana misheh hediyeye khoda
Esme maghazeye man hana hastsh
|

رز ١٠:٥٢ - ١٣٩٧/١٠/٢٠
به معنی عسل در انگلیس
|

سحر ١٧:٣٩ - ١٣٩٧/١٠/٢٣
هانا یعنی نفس ،پناه،امید،فریاد ر
در زبان عبری یعنی هدیه باشکوه خداوند
|

محسن ٠٨:٤١ - ١٣٩٧/١٠/٢٤
هانا یعنی دارو ندار
هانا یعنی نباشه‌من نیستم
هانا یعنی دردش بخوره داخل چشام
|

M.h ١٥:٠٤ - ١٣٩٧/١٠/٢٤
هانا یعنی ...
دلاااام ملاااام
هلو ملو
|

هانیه ١٥:١٤ - ١٣٩٧/١٠/٢٩
هانا یکی از زیباترین اسمهایی که تا حالا شنیدم بسیار با معنی و اصیله.زیباترین معنی اون امید چه چیزی در زندگی بالاتر از امید
|

فادیک ٢١:٥٤ - ١٣٩٧/١١/٢٢
هانا اسم خیلی خیلی زیبایی است
|

هانا ١٩:٢١ - ١٣٩٧/١١/٢٧
من حودم کرد مریوانم به عنوان یه کرد عاشق کرد و اسم هاش مخصوصا هانا هستم اگه هانا نامی رو دارین ترکش نکنید.هانا اسمی هستش که ارومه و ارام بخشه
|

هانیه ٠٠:٣١ - ١٣٩٧/١٢/٠٢
اسم دختر من هانا
هانا یه اسم بین المللی هستش
اما تو ایران ریشه کردی و لری داره ودر کردی و لری به معنی نفس، امید ،پناه ، فریادرس هستش
من عاشق دخترمم وقتی صداش میزنم بهترین حس قشنگ دنیارو دارم
|

هانا ١٤:٣٢ - ١٣٩٧/١٢/١٤
سلام هانا نه تنها ریشه کردی داره بلکه ریشه ترکی ام داره 🌸یاشاسین
|

H ١١:٢٨ - ١٣٩٧/١٢/٢٧
هانا یعنی هدیه خدا مثل دخترم
|

سامان ٢١:٣٢ - ١٣٩٧/١٢/٢٧
هانا اسمی کاملا کوردی است.
|

Hasti ١٨:٤٧ - ١٣٩٨/٠١/٠٢
به معنی امید دوباره
|

مونا ١٥:٢٤ - ١٣٩٨/٠١/٠٤
هانا ینی امید ،نفس که با اسم هانی فرقی نداره ویه معنی داره
|

وحید ١٧:٥٦ - ١٣٩٨/٠١/٢٢
هانا یعنی چشمانی درشت،نگاهی نافذ،لبخند،انگیزه،زیبایی،قدرت خداوند و از همه مهمتر دادخواهی
|

Hnw ١٧:٥٥ - ١٣٩٨/٠٢/٠٥
نفس، زیبا
|

سیدغالب ٢٣:٥٢ - ١٣٩٨/٠٢/٢٥
معنی اسم هانا به زبان کره ایی عددیک است
|

آلبرت ٠١:١٦ - ١٣٩٨/٠٣/١٦
هانا اسم کردیه و بین المللی نیست اسمای بالا hanna وhanna وhana هیچکدوم هانا تلفظ نمیشن و همگی تو انگلیسی هَنا و بعضیام هِنا تلفظ میکنن که در واقع همون حنا به فارسی و حنه به عربی میشه مثلن Hannah Montana رو ما تو فارسی هانا مونتانا میخونیم ولی انگلیسیا هَنا مُنتَنا میخونن
به هوای بین المللی بودن نباشید از ایران که بره بیرون همه حنا صداش میزنن
|

بابا ١١:١٥ - ١٣٩٨/٠٤/٠٩
هانا هدیه ایست که خدا به من داد و با خودش آرامش ، امید و برکت آورد .
خدایا همه بچه ها رو زیر سایه پدر و مادرشون حفظ کن .
|

هانا جون ١٣:٣٤ - ١٣٩٨/٠٤/١٦
هانا فقط زندگی یعنی عشق وتمام دنیا یعنی نفس وامید.....
|

احمدرضا قندهاری از گلپایگان ٠٢:٣٨ - ١٣٩٨/٠٤/١٧
درود به تمامی عزیزان که نظرشونو در مورد اسم زیبا و آرامبخش هانا به اشتراک گذاشتند
من به شخصه کاری به کردی ؛ لری ؛ عبری یا بین المللی بودن این اسم ندارم همین که با صدا کردن دخترم آرامشی مثالزدنی تمام وجودمو احاطه میکنه میفهمم هانا یعنی قله و اوج آرامش همین که با شروع رشد اولین سلولهای تشکیل دهندش درهای برکت از همه جهت شروع به باز شدن کردندمطمئن شدم هانا یعنی غایت و نهایت برکتها همین که با دور شدن از دختر نازنینم هرچند کوتاه احساس تنگی نفس شدیدی بهم دست میده یقین پیدا میکنم جمله [ هانا یعنی نفس بابا ] صرفایه جمله ای کلیشه ای و تعارفی نیست و خلاصه همین که با یه سرماخوردگی ساده هانای عزیزم چشمهای زیبا و مهربون مامانش چه پنهان و چه آشکار ا اشک عشق و علاقه میباره شک ندارم که هانا به معنای واقعی کلمه پناه بابا و امید مادره وبه قول دوستان بهترین هدیه خداست اسمیه که میگن زیباترین نامهاست یعنی تمام زیباییهای که در همه نامها هست رو هانا به تنهای در خودش داره و مصداق بارز این جملس که میگه
آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری
دختر عزیزم دلبند زیبایم عاشقتم اما میدانم این کافی نیست و امیدوارم سزاوار و لایق وجود نازنینانی چون شما باشم و شما هم قصور و کوتاهی هایم را بر من ببخشایید...
از شما بزرگواران هم بجهت طولانی شدن دلنوشته های یک پدر دلسوخته عذر تقصیر میطلبم . موفق و پیروز و سربلند و در پناه ایزد یکتا باشید . شبتون زیبا و مملو از آرامشی دلپذیر
|

مونا ١٧:٢٧ - ١٣٩٨/٠٥/١٢
هانایعنی معنای زندگی امیدواری یعنی عشق وبه تمام معناهدیه خداونددوستت دارم دخمل نازم تو بهترین هدیه خدایی
|

محمد حسین1366 ١٥:٥٤ - ١٣٩٨/٠٥/١٣
سلام به همگی
16/مرداد98هانا جونم به دنیا میادهمزمان با روز تولد خودم ، یعنی کمتر از 72ساعت دیگه،، باورتون میشه سه چهار روزه که اسم هانا را رو واسش انتخاب کردیم، می خوام بگم نه ماه بود درگیر اسمش بودیم تا اینکه اسم زیبای هانا رو دیدیم زودم انتخابش کردیم خیلی بهمون چسبید خییییلی قشنگه(خدایا شکر خیلی خوشحالم)
|

محمد ١٧:٣١ - ١٣٩٨/٠٥/٢٢
هانا یعنی امید ، پناه ، هانا یعنی عشق ، هانا یعنی نفس بابا و مامان 😍😍😍😍
|

Mohammad Reza Zargaran Khouzani ١٢:٥٩ - ١٣٩٨/٠٥/٣١
هانا اسمی بین المللی است، همچون سارا، داود و ... که تلفظ آن در کشور ها و مذاهب و گویش های مختلف چه در نوشتار و چه در گفتار ممکن است تا حدودی متفاوت باشد، اما بر اساس ریشه کلمه هانا، h.a.n.a در زبان فارسی (که ریشه کردی ، لری و بعضاً ترکی دارد) به معنای فریاد، نفس، امید و آرزو، دادخواه و فریادرس است، ریشه عبری آن به معنای هدیه از خداوند است (در عبری و یهود نام مادر حضرت صموئل و عربی واژه حنه رو داریم به معنی مهربان که اسم مادربزرگ حضرت مسیح است و ریشه اسم آنا هم همینه در انگلیسی:anne) در زبان انگلیسی؛بخشنده، کره ای؛ دانه ی برف و عدد یک ، یونان؛شکوفه و ژاپن؛زن زیبا روی در زبان آلمانی دختری از کهکشان دیگر ، علاوه بر معانی فوق هانا نام الهه آب روان مانند پدیده ایی که هنگام ذوب شدن برفها در ابتدی بهار و در اثر گرم شدن تدریجی هوا شاهد هستیم نیز هست .
|

هانا ٢١:١١ - ١٣٩٨/٠٦/٢٠
اسم هانا ریشه ای مشترک لری و کردی دارد و از هنا می آید در هر دو زبان به معنی نفس و یا فریادرس هست.
و اصطلاح هنارس به معنی فریادرس هست
|

مهرهانا ١٢:٥٦ - ١٣٩٨/٠٦/٢١
هانا اسم دخترانه با ریشه کردی و لری،به معنی نفس،پناه،امید،فریاد. تصمیم گرفتم اسم دخترم را مهرهانا بذارم که خیلی زیبا ودلنشینه واسم لری زیبایی است . مهردا ، مهرآلا , مهرسما ، مهرهدا ، مهرحسنا ، گل سما ، مه سما ، مهرگل ،
مهرسار ، مهریار ، مهرآوا ، مهرآرا ، مهریاس ، مهیاس ، مهرتیا ، تیامهر ، تیادا ، تیارا ، تیاناز ، هنا ، هانا ، مهرزیبا ، مهرهما ، مهردیبا ، مهربان ، مهرجان ، مهرینا ، مهرنیا ، مهرتا ، مهردلا ، مهردل
اسمهای زیبا و دلنشینند.
|

هانا ٠٢:٥٩ - ١٣٩٨/٠٦/٢٢
هانا ، هانا اسم زیبای دخترانه لری است . هانا به معنی پناه ، امید ، نفس .
|

طناز ١٣:٣٣ - ١٣٩٨/٠٦/٢٧
معنی اسم هانا یعنی زندگی . حیات بی پایان. زیباروی
|

حسین ٢٢:٥٣ - ١٣٩٨/٠٧/٠٢
هانا جان~پررانسس بابا ومامان
|

مرصاد ١٣:١١ - ١٣٩٨/٠٧/٠٥
هانا یعنی عشق من زیباترین اسمیه ک شنیدم مهربون من خیلی دوست دارم عزیزم😍
|

حسنا ١٥:٤٥ - ١٣٩٨/٠٧/١٨
هانا به زبان کردی به معنی (امید، بینایی، خواهش)
|

نیکا ١٨:٤٢ - ١٣٩٨/٠٧/١٩
من عاشق هامان یعنی دختر نازم او ن بهترین هدیه خدا لذا من بود اگه هانا تو زندگیتون دارین با تمام جهان عوضش نکنین
|

زهره ٠٨:٣٧ - ١٣٩٨/٠٧/٢٤
هانا یعنی امیدونفس مامان،وپناه باباودختر مو فرفری ما بهترین هدیه خدا
|

فرزانه ٢١:١١ - ١٣٩٨/٠٧/٢٤
هانا یعنی هدیه خدا هانا عشق مامان
|

علی ١٧:٢٢ - ١٣٩٨/٠٧/٢٦
وجدانا برا ملت متاسفم که اسم با ریشه یهود و میگین اصالت خفه نشید ملت اریایی والا وقت بزارید تحقیق کنید
|

مامان ١٧:١٧ - ١٣٩٨/٠٧/٣٠
هانا به اسم کردی و معنی اصليش نور چشم است اسم دختر استاد شجریان که خودشون ميگن به زبان کردی یعنی نور چشم
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

نگار > lagophthalmos
محدثه فرومدی > qualify
سالین > هنبانه بورینه
محمد رومزی > discriminant validity
منصوره > do your bit
یونس > نام قدیم سنندج
حمید > مراسم بزرگداشت
محدثه فرومدی > international

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هانا   • مفهوم هانا   • تعریف هانا   • معرفی هانا   • هانا چیست   • هانا یعنی چی   • هانا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هانا
کلمه : هانا
اشتباه تایپی : ihkh
عکس هانا : در گوگل


آیا معنی هانا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )