انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 861 100 1

هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی) در دانشنامه اسلامی

هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی)
کتاب هدایة الطالب یکی از شروح ارزشمند کتاب المکاسب شیخ انصاری است، که توسط فاضل ارجمند میرزا فتاح بن محمد علی بن نور الله شهیدی تبریزی (م ۱۳۷۲ ق) تالیف شده است.
این کتاب به اصطلاح شرح بالقول (قوله... اقول) می باشد و از نظر تنوع حواشی در ذکر مباحث فقهی، اصولی، رجالی، تصحیح متن کتاب، آدرس صفحات مآخذ و منابع و سایر مطالب موجود در آن کم نظیر است.این کتاب نظیر کتاب حاشیه ایروانی (م ۱۳۵۴ ق) بیشتر به بررسی و نقد متن کتاب پرداخته است و در این بررسی از حواشی مختلفی که با عبارت «بعض الحواشی» از آنان یاد شده و همین طور نظریات اساتید مؤلف همچون آخوند خراسانی (م ۱۳۲۹ ق) صاحب کفایة الاصول و سید محمد کاظم یزدی (م ۱۳۳۷ ق) استفاده شده است. علاوه بر بررسی متن کتاب تا حد زیادی نیز به مآخذ و منابع اقوال و نظریات فقها مراجعه شده است و مؤلف با مراجعه به این مآخذ و منابع به سبک کتاب هایی نظیر «غایة الآمال» میرزا محمد حسن مامقانی (م ۱۳۲۳ ق) و «نهایة المقال» میرزا عبدالله مامقانی (م ۱۳۵۱ ق) سعی نموده که بیشتر اقوال و نظریات را مطرح نموده و مورد بررسی قرار دهد که این خود به غنای علمی کتاب می افزاید. در این کتاب هر سه قسمت مکاسب محرمه ، بیع، و خیارات شرح زده شده است و بعدها سه کتاب تقیه ، عدالت ، قضاء عن المیت که به المکاسب شیخ اعظم ملحق شده است که با نام «وسیلة الوسائل فی شرح الثلاث رسائل» به آن ضمیمه شده است که در کتاب موجود فقط کتاب های تقیه و عدالت وجود دارد. این کتاب بین سال های ۱۳۳۵ ق تا ۱۳۶۰ ق که مؤلف در نجف اشرف اقامت داشته اند نوشته شده است و پس از مراجعه به ایران و وفات ایشان در تبریز، توسط یکی از شاگردان فاضل وی به نام میرزا احمد بن عبد الرحیم باغمیشه تبریزی در سال ۱۳۷۵ ق گردآوری و چاپ شده است.

هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی)نام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

aliasghar modaberzadeh > School bag
ایلکا > اردلانی
زندی > اردلان
رضا > الیکایی
محمد > ایلیکا
غضنفر > پريز
نورالله > هارای
عبدالرحمن > طایفه ملازهی

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی)   • مفهوم هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی)   • تعریف هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی)   • معرفی هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی)   • هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی) چیست   • هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی) یعنی چی   • هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب شهیدی
کلمه : هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی)
اشتباه تایپی : inhdة hgxhgf إgd أsvhv hgl;hsf (aidnd)
عکس هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی) : در گوگل


آیا معنی هدایة الطالب إلی أسرار المکاسب (شهیدی) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )