برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1176 100 1

هذیان خمری

هذیان خمری در دانشنامه ویکی پدیا

هذیان خمری
هذیان خمری (Delirium tremens)، حالتی از شروع روان آشفتگی ست که معمولاً با ترک کردن الکل پدید می آید. این هذیان در سه روز نخست ترک کردن ، رخ می دهد و دو تا سه روز ادامه می یابد. فرد مبتلا ممکن است چیزهایی بشنود یا ببیند که دیگران نمی بینند. نشانه های جسمی آن می تواند لرزش ، لرز کردن ، تپش قلب نامنظم و تعرق باشد. گاه افزایشبالای درجه حرارت بدن یا تشنج می تواند منجر به مرگ بشود. الکل یکی از مواد اعتیار آوری ست که روگردانی از آن با بیشترین خطرات روبروست.
معمولاً تنها کسانی که میزان مصرف بالایی از الکل در بیشتر از یک ماه داشته اند دچار هذیان خمری می شوند. نشانه های مشابهی نیز در ترک بنزودیازپین و باربیتورات نیز دیده می شود.
گرچه ترک محرک هایی مانند کوکائین با چنین عوارض عمده پزشکی همراه نیست. در کسانی که گرفتار به هذیان خمری شده اند می بایست امکان مشکلات مرتبط همچون نابهنجاری الکترولیت، پانکراتیت و هپاتیت الکلی را نیز بررسی نمود.
پیشگیری با درمان نشانه های ترک است. اگر هذیان خماری رخ بدهد، درمان تعدی یورش برانه پیامدها را بهبود می بخشد. درمان در بخش مراقبت های ویژه بی سر و صدا با نور کافی پیشنهاد می شود. داروی انتخابی بنزودیازپین ها هستند که به همراه دیازپام،لورازپام،کلردیازپوکسایدواگزازپام بطور متداول استفاده می شوند. مصرف این داروها تا به خواب رفتن سبک بیمار می باید ادامه یابد داروی ضدروان پریشیهالوپریدول نیز می تواند استفاده شود. ویتامین تیامین نیز پیشنهاد می شود. میزان مرگ میر بدون درمان 15 تا 40 درصد است.
عکس هذیان خمری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با هذیان خمری

معنی هذیان خمری به انگلیسی

delirium tremens (اسم)
جنون خمری ، هذیان خمری ، هذیان الکلی

هذیان خمری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هذیان خمری   • مفهوم هذیان خمری   • تعریف هذیان خمری   • معرفی هذیان خمری   • هذیان خمری چیست   • هذیان خمری یعنی چی   • هذیان خمری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هذیان خمری
کلمه : هذیان خمری
اشتباه تایپی : ibdhk olvd
عکس هذیان خمری : در گوگل

آیا معنی هذیان خمری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )