انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1009 100 1

هزینه مصرف نهایی خانوار

هزینه مصرف نهایی خانوار در دانشنامه ویکی پدیا

هزینه مصرف نهایی خانوار
هزینه مصرف نهایی خانوار (انگلیسی: Household final consumption expenditure)، به اختصار (HFCE) هزینهٔ مصرف کالاها و خدمات توسط خانوارهای مقیم است اعم از این که در داخل قلمرو اقتصادی یا درخارج ازآن صورت گرفته باشد.
منزل مسکونی خانوار به دلیل این که کالایی است که توسط مالک آن برای ارائهٔ خدمات سکونتی به کاررفته می شود، هزینهٔ تهیهٔ آن (خرید، احداث یا ایجاد آن) تشکیل سرمایهٔ ثابت محسوب شده و در مصرف نهایی منظور نمی شود. ارزش خدمات سکونتی که در مورد خانه های اجاری، مبلغ اجاره و در مورد خانه های ملکی اجارهٔ احتسابی است هزینهٔ مصرف نهایی خانوار محسوب می شود.
هزینهٔ تهیهٔ اشیای گرانبها نیز مصرف نهایی نبوده و تشکیل سرمایهٔ ثابت است. اشیای گرانبها عمدتاً شامل کارهای هنری، سنگ ها و فلزات گرانبها و جواهرات طراحی شده از این سنگ ها و فلزات هستند.
در مصرف نهایی خانوار فقط هزینهٔ رفع نیازهای شخصی اعضای خانوار و نه هزینه های صورت گرفته برای مقاصد شغلی منظور می شود.
برآورد ارزش کالاها و خدماتی که خانوار از محل اشتغال اعضای خود و به عنوان جبران خدمات غیرنقدی دریافت می کند در مصرف نهایی منظور می شود.
ارزش احتسابی کالاها و خدمات تولید شده توسط خانوار به عنوان یک بنگاه غیر شرکتی که توسط همان خانوار نیز مصرف می شود هزینه مصرف نهایی خانوار تلقی می شود.
ارزش احتسابی خدمات واسطه گری های مالی و خدمات بیمه پس از تخصیص FISIM و ستاندهٔ خدمات بیمه به خانوار به عنوان مصرف نهایی خانوار محسوب می شود.
ارزش احتسابی خدمات سکونتی خانوارهای مالک منزل مسکونی خود به عنوان مصرف نهایی خانوار منظور می شود .
هزینهٔ تعمیرات جزئی و نگهداری منازل مسکونی شخصی هزینهٔ مصرف نهایی منظور نشده و به عنوان مصرف واسطه بخش املاک و مستغلات تلقی می شود.
پرداخت های خانوار برای انواع جواز، گواهینامه، گذرنامه و نظایر آن مصرف نهایی خانوار منظور می شود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با هزینه مصرف نهایی خانوار

هزینه مصرف نهایی خانوار را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هزینه مصرف نهایی خانوار   • مفهوم هزینه مصرف نهایی خانوار   • تعریف هزینه مصرف نهایی خانوار   • معرفی هزینه مصرف نهایی خانوار   • هزینه مصرف نهایی خانوار چیست   • هزینه مصرف نهایی خانوار یعنی چی   • هزینه مصرف نهایی خانوار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هزینه مصرف نهایی خانوار
کلمه : هزینه مصرف نهایی خانوار
اشتباه تایپی : icdki lwvt kihdd ohk,hv
عکس هزینه مصرف نهایی خانوار : در گوگل


آیا معنی هزینه مصرف نهایی خانوار مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )