برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1331 100 1

هسن

هسن در دانشنامه ویکی پدیا

هسن
هِسِن (به آلمانی: Hessen) یکی از شانزده ایالت آلمان است. پایتخت این ایالت شهر ویسبادن است. خاتی ها از اقوام ژرمن بودند که، پدران هسنیهای امروزی هستند. از کلمه «خاتی»، «هاتی» و سپس «هاسی» در سال ۷۰۰ میلادی و بعد «هِسی» (۷۳۸ ب. م) و هسن ساخته شد. اکثر مردم هسن پروتستان هستند و تنها ۲۶٪ خود را پیرو کلیسای رومی-کاتولیک می دانند. فرانکفورت بزرگ ترین شهر این ایالت است که خود به تنهایی ۶۵۵٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد و جمعیت آن با حومه اش به ۲ میلیون می رسد. در ضمن قلب اقتصاد آلمان در این شهر است. در منطقه راین-ماین در جنوب هسن نیز تراکم صنعتی از همه جایِ آلمان بیشتر است. از لحاظ سیاسی، حزب دمکرات-مسیحی آلمان (CDU) با نخست وزیر رولاند کوخ هم اکنون در حال حکومت است. قانون ایالتی کنونی هسن در سال ۱۹۴۶ در ویسبادن نوشته شد و از خصوصیات ویژهٔ آن باقی ماندن و لغو نشدن مجازات اعدام در آن است. البته چون در قانون اساسی آلمان این مجازات مجاز نیست و قانون اساسی کشور بر قوانین ایالتی ارجحیت دارد، پس این مجازات به اجرا در نمی آید و قانون آن بی ارزش است.
فرانکفورت
ویسبادن
کاسل
دارمشتات
افنباخ آم ماین
هاناو
گیسن
ماربورگ
لهجه های هسنی اکثراً جزو لهجِه های فرانکی یا مرکز-غربیِ آلمانی هستند.
عکس هسن
هسن (به آلمانی: Hessen) یک منطقهٔ مسکونی در آلمان است که در اویترویک واقع شده است.
فهرست شهرهای آلمان
مختصات: ۱۳°۰۴′شمالی ۷۶°۰۶′شرقی / ۱۳٫۰۶°شمالی ۷۶٫۱°شرقی / 13.06; 76.1 هسن(کانارا:ಹಾಸನ) یکی از شهرها و مرکز ناحیهٔ هسن در ایالت کارناتاکای هند است که در جنوب شهر بنگلور واقع شده است.
بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال ۲۰۱۱ این شهر بالغ بر ۱۵۷ هزار نفر جمعیت دارد، که اکثر آنها به زبان کانارا تکلم می کنند.
این شهر با ارتفاع ۹۳۴متر از سطح دریا آب و هوایی شبیه بنگلور دارد.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

هسن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هسن   • مفهوم هسن   • تعریف هسن   • معرفی هسن   • هسن چیست   • هسن یعنی چی   • هسن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هسن
کلمه : هسن
اشتباه تایپی : isk
عکس هسن : در گوگل

آیا معنی هسن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )