انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1028 100 1

همجنس گرایی

همجنس گرایی در دانشنامه اسلامی

همجنس گرایی
همجنس گرائی از نظر اسلام جزو گناهان کبیره و از نظر فقهی حرام محسوب می گردد و مجازات های سنگینی بر آن قرار داده شده است.
اسلام رابطه همجنس گرایی میان مردان و میان زنان را تحریم می نماید. اسلام چنین رابطه ای را غیر طبیعی و انحرافی از روال معمول می داند. ذکر مشخصی از این عمل در قرآن آمده است: «آیا از همه مخلوقات به مردان میل می کنید، و همسرانی را که خدا برای شما خلق نمود رها می کنید؟ به راستی که مردمی متعدی هستید.» این آیه به مسلمانان یادآوری می کند که لوط پیامبر از سوی خدا مامور بود که مردم خود را بر عمل همجنس گرایی میان مردان و میان زنان انذار نماید. به علاوه، لواط عملی مغایر فطرت طبیعی انسان تلقی شده است.
مذمت همجنس گرایی در آیات
ازدواج هم جنس در اسلام و در ادیان آسمانی مردود و ممنوع اعلام شده است. از نگاه کلی تر همجنس بازی و لواط، عملی بر خلاف فطرت است و هر چه با فطرت همخوانی نداشت، تاثیر سوء دارد و بر تحیر و سرگردانی و پریشانی آنها افزوده می شود. به همین دلیل روایات زیادی درباره مذمت همجنس بازی نقل شده که بسیار تکان دهنده است. با مطالعه آن روایات، می توان به زشت بودن این عمل پی برد. قطعا روایات در جلوگیری از این عادت ناپسند مؤثر است. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلّم) فرموده اند: «هر کس با نوجوانی آمیزش جنسی کند، روز قیامت ناپاک وارد محشر می شود، آن چنان که تمام آب های جهان او را پاک نخواهند کرد و خداوند او را غضب می کند و از رحمت خویش دور می دارد و دوزخ را برای او آماده ساخته و چه بد جایگاهی است.»سپس فرمود: «هرگاه جنس مذکر با مذکر آمیزش کند، عرش خداوند به لرزه درمی آید.» در مذمت لواط در قرآن از قول حضرت لوط (علیه السّلام) به قومش آمده است: «اتاتون الذکران من العالمین؛
شعراء/سوره۲۶، آیه۱۶۵.    
از نظر پزشکی ثابت شده که رابطه مرد با مرد و همجنس با همجنس یک رابطه پرخطر است. هیچ پزشکی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده، بر عکس، این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده است. از طرف دیگر سایر بیمارهای عفونی، ویروسی همانند هپاتیت، ایدز، سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد (پشت) راحت تر منتقل می شوند. خیلی از افراد تصور می کنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند، در حالی که چون مقعد در درون خود باکتریهای زیادی دارد، انتقال ویروسهای نظیر ایدز و... راحت تر انجام می گیرد این باکتریها با شستشو از بین نمی روند. از آن گذشته دریچه مقعد یک درچه خروجی است، پس وارد شدن هر چیزی از این دریچه علاوه بر آسیب به دریچه و موارد ذکر شده همراه با درد است. و به مرور باعث باز شدن هر چه بیشتر دریچه مقعد و پیدایش عوارض ذکر شده می شود.
علل همجنس گرایی
...

همجنس گرایی در دانشنامه ویکی پدیا

همجنس گرایی
عکس همجنس گرایی
دیدگاه های زیگموند فروید درباره همجنس گرایی
دیدگاه زیگموند فروید درباره همجنس گرایی، بر مبنای غیر اختیاری بودن این گرایش استوار است. بر اساس دیدگاه وی انسانها همگی در ابتدا دوجنس گرا هستند بر این اساس وی همجنس گرایی را نوعی انحراف از این وضعیت می داند.
وی انواع عمیق و ریشه ای از همجنس گرایی را غیرقابل تغییر می دانست زیرا این عامل را عاملی ناشی از اختلال طبیعی انسانی می داند که ریشهٔ روانی ندارد. به همین خاطر فروید کشف علت همجنسگرایی را بر عهدهٔ شاخه زیست شناسی می گذارد نه شاخه روان شناسی. البته بسیاری از روان شناسان دیگر با فروید مخالف اند و معتقد اند که همجنسگرایی عامل روانی دارد.
در سال ۱۹۳۵ مادری به فروید نامه نگاری کرد و درخواست کرد که همجنس گرایی فرزندش را درمان کند و نامه پاسخ فروید به نامه مشهوری بدل شده است:
من نامه شما را مبنی بر اینکه فرزندتان همجنس گراست دریافت کردم. من از اینکه شما خود این واژه را به کار نبرده اید، بسیار متأثر شدم. می توانم بپرسم چرا طفره می روید؟ همجنس گرایی مطمئناً هیچ پیشرفتی نیست اما چیزی هم نیست که فرد به خاطرش شرمنده باشد، گناه نیست، تنزل نیست؛ این نمی تواند به عنوان بیماری طبقه بندی شود؛ ما آن را نوعی تنوع در رفتارهای جنسی می دانیم که به خاطر متوقف ماندن پیشرفت جنسی رخ داده است. افراد بسیار محترم و بزرگی چه در دوران باستان چه در دوران نوین همجنس گرا بوده اند: چندین فرد بسیار بزرگ از میان آنها افلاطون، میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، و غیره. این بزرگترین بی عدالتی است که همجنس گرایی را جرم یا یک ظلم تلقی کنیم. اگر من را باور ندارید کتاب های هیولاک الیس را بخوانید.
رابطه میان دین و همجنس گرایی می تواند با توجه به زمان و مکان تا حد زیادی متفاوت باشد، در درون ادیان و بین ادیان و فرقه های مختلف، و با توجه به شکل های مختلف همجنسگرایی و دوجنسگرایی. امروزه آموزه های ادیان بزرگ جهان و نگرش آن ها نسبت به این گرایش های جنسی، چه کلّی و چه در هر فرقه، بسیار متفاوت است.
دین و همجنس گرایی در کرلی (بر پایهٔ دی موز)
سه دین ابراهیمی یهودیت، مسیحیت و اسلام آشکارا با همجنس گرایی مخالفت کرده اند، اما برخی مسیحیان در این زمینه نظرات متفاوتی دارند، چنان که برخی کلیساها عقد شرعی همجنس گرایان را جاری می کنند و برخی نیز، این عمل را مطرود می دانند. بعضی عقیده دارند که هم جنس گرایی خود یک گناه است در حالی که عده ای دیگر تنها اعمال همجنس گرایانه را گناه می دانند.
در آئین یهود، در مذهب ارتدکس رابطه جنسی بین دو همجنس غیرقابل قبول است. اما در سه مذهب دیگر یعنی اصلاح گرا، نوسازمان گرا و محافظه کار همجنس گرایی به عنوان یک شیوهٔ زندگی مورد قبول بوده و اجازه ورود به مرحله خاخامی وجود دارد. هرچند که متخصصان عهد عتیق هم به این نکته اشاره کرده اند که رسم رایج در میان قوم لوط چیزی از جنس همان نوع روابطی بوده است که در یونان باستان و سایر فرهنگ های گذشته رواج داشته و در فرهنگ عرفانی ایران از آن تحت عنوان «صحبت احداث» یا «شاهدبازی» یاد می کرده اند، یعنی رابطه ای که همراه با تماس جنسی با کودکان و نوجوانان بوده است، همان که امروز در مناطقی از ایران و افغانستان از آن به عنوان «بچه بازی» یاد می شود. برخی مفسرین تورات چنین گفته اند که از منظر تورات تنها روابط همجنس خواهانه ممنوع است و عشق همجنس گرایانه همانند عشق دگرجنس گرایانه طبیعی است.
بیشتر مکاتب مسیحی همجنس گرایان را طرد نمی کنند (همان طور که هیچ گناه کاری را طرد نمی کنند) اما اکثر آن ها بر این نکته پافشاری می کنند که روابط همجنس خواهانه گناه است. هرچند که برخی دیگر همجنس گرایی را گناه نمی دانند.
نماد همجنس گرایی چهره ای عمومی است که به وسیلهٔ شمار بسیاری از دگرباشان (همجنس گرایان زن، مرد، دوجنس گرایان، و تراجنسیتی ها) ستایش می شود.
برخی از ویژگی های اصلی یک نماد همجنس گرایی ممکن است شامل دل فریبی، زرق و برق، مقاومت در برابر سختی ها، و آندروجینی در سخنرانی باشد. نمادهای همجنس گرایی ممکن است از هر گرایش جنسی یا با هر جنسیتی باشند. اگر آن ها خودشان دگرباش باشند، ممکن است گرایش جنسی شان آشکار یا پنهان باشد. اگرچه برخی از نمادهای همجنس گرایی مدافع حقوق دگرباشان بوده اند، برخی از آن ها هم مخالفتشان را با این پدیده عنوان کرده اند.
بطور تاریخی نمادهای همجنس گرایی به این مرتبه ارتقا داده می شوند و گرایش جنسیشان در میان تاریخ دان ها موضوع بحث است. نمادهای همجنس گرایی امروزه بیشتر سرگرم کنندگان زن هستند که در طول دورهٔ کاریشان دارای شمار زیادی طرفدار دگرباش هستند. بیشتر نمادهای همجنس گرایی در یکی از این دو رده گنجانده می شوند، آن ها یا یک شهید هستند یا چهرهٔ پاپ.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

همجنس گرایی در دانشنامه آزاد پارسی

هَمجِنس گرایی (homosexuality)
ترجیح آمیزش جنسی با افراد همجنس یا کشش بیشتر به آنان. همجنس گرایی در میان مردان «لواط» و در میان زنان «مُساحقه» خوانده می شود. به مردان و زنانی که به هر دو جنس گرایش دارند دوجنس گراگفته می شود. این که همجنس گرایی تا چه حد ناشی از عوامل زیست شناختی یا روانی است، مورد مناقشه است. همجنس گرایی، اگرچه در برخی از تمدن های باستانی (به ویژه یونان باستان و چین کنفوسیوسی) پذیرفته بود، در جوامع دیگر جرم محسوب می شد. در اروپای قرن ۱۲م «اَمرَد باز»ان را در آتش می سوزاندند و از آن پس همجنس گرایان تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. در نیمۀ دوم قرن ۲۰، براثر افول ارزش های اخلاقی و رواج بی بندوباری و نیز اقدامات هواداران در کشورهای غربی، فشار علیه همجنس گرایان در این کشورها کاهش یافته است. قوانین مرتبط با همجنس بازی و سن مجاز برای آن در کشورهای گوناگون متفاوت است. در بسیاری از کشورها این کار غیرقانونی است. در کشورهای عضو «اتحادیۀ اروپا» پس از سن بلوغ مجاز است. نخستین ازدواجِ قانونیِ دو همجنس در آوریل ۲۰۰۱ در هلند صورت گرفت. مردان همجنس گرا، پس از کشف ویروس ایدزو آشکار شدن نقش این انحراف اخلاقی در گسترش آن، دچار فشار مضاعف شده اند. از آخرین مناطقی که در اتحادیۀ اروپا همجنس گرایی را قانونی اعلام کرد، جزیرۀ من (آیل آو من)بود؛ این قانون در مجلس این منطقه، که تین والدنامیده می شود، در ۱۹۹۲ به تصویب رسید. در دانمارک از ۱۹۸۹، مردان همجنس باز با ثبت ازدواج شان از تمامی حقوق قانونی زوج ها، جز حقِ قبولِ فرزند، برخوردار شده اند. در بریتانیا از ۱۹۶۷، همجنس بازی تا ۲۱ سالگی ممنوع بود، اما در ۱۹۹۴ حداقل سنِ مجاز آن به هجده سال کاسته شد. پیشنهادی که به «مجمع عمومی کلیسای انگلستان» عرضه شد، مبنی بر این که همجنس بازان بتوانند به عضویت کلیسا درآیند، در ۱۹۹۷ پذیرفته شد؛ اما این افراد نمی توانند به مقام کشیشی نایل شوند. در کشورهای اسلامی، همجنس گرایی با توجه به تحریم آن از سوی اسلام، غیرقانونی است.

نقل قول های همجنس گرایی

ارتباط محتوایی با همجنس گرایی

همجنس گرایی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سیران > سیران
k-h > access sentral
بیتا > a couple
میثم علیزاده > juicy
میم-ب > a pity
Mohammadreza Akbarian > martyr
Mohammadreza Akbarian > martyrdom
مریم > depletion

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی همجنس گرایی   • مفهوم همجنس گرایی   • تعریف همجنس گرایی   • معرفی همجنس گرایی   • همجنس گرایی چیست   • همجنس گرایی یعنی چی   • همجنس گرایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی همجنس گرایی
کلمه : همجنس گرایی
اشتباه تایپی : il[ks 'vhdd
عکس همجنس گرایی : در گوگل


آیا معنی همجنس گرایی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )