انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1050 100 1

همه گیری جهانی

همه گیری جهانی در دانشنامه ویکی پدیا

همه گیری جهانی
دنیاگیر، یا پاندمی (فرانسوی: Pandémie) هنگامیکه یک بیماری از مرز چند قاره بگذرد. مانند بیماری ایدز که می توان گفت در حال جهانی شدن است.
واژه فرانسوی پاندمی (pandémie) از واژه یونانی پاندیموس (πανδημία) برگرفته شده است. در زبان یونانی پان (πᾶν) به معنای همه و دیموس (δῆμος) به معنای مردم است، پس پاندیموس یعنی همه مردم.
== من ابع ==
دکتر ریماز.اصول اپیدمیولوژی.[[دانشگاه
همه گیری جهانی آنفلوآنزای خوکی همه گیری ای است که در آوریل سال ۱۳۸۸ (۲۰۰۹ میلادی) با ظهور سویهٔ جدیدی از ویروس آنفلوآنزای خوکی آغاز شد. این اپیدمی ابتدا در مکزیک آغاز گشت ولی پس از آن در مناطق مختلف جهان گسترش یافت. سازمان های بین المللی بهداشت با اعلام مرحله ۵ وضعیت هشدار اعلام کردند که شیوع جهانی آنفلوآنزای خوکی امری حتمی خواهد بود. این اولین بار بود که سازمان بهداشت جهانی وضعیت هشدار خود را به مرحله ۵ ارتقا می داد که یک مرحله مانده تا وضعیت قرمز است و نشان دهنده اینکه اپیدمی جهانی این بیماری حتمی است.ولی با این وجود سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که کشورها بهتر از هر زمانی از تاریخ در مقابل شیوع بیماری آماده شدند.
شیوع آنفلوآنزای خوکی در ایران
مقامات بهداشت مکزیک تعداد قربانیان آنفلوآنزای خوکی در این کشور را تصحیح کردند. بنا به گفته مقامات مکزیکی در مجموع ۲۶ نفر به عنوان مبتلا به ویروس آنفلوآنزای خوکی ثبت شده اند، که در این میان هفت نفر جان خود را از دست داده اند. آزمایش ها در مورد ۱۳ مرگ مشکوک بیماران، هنوز به پایان نرسیده است.
در ایالت متحده آمریکا، بطور رسمی تاکنون ۶۶ مورد ابتلا به آنفلوآنزای خوکی تایید شده است. بنا به گفته مقامات دولتی در نیویورک، بیم آن می رود، که بیش از چند صد دانش آموز، مبتلا به آنفلوآنزای خوکی شده باشند. دانش آموزان همه از مدرسه ای خصوصی در منطقه "کویینز" در نیویورک هستند. اوباما، رییس جمهور آمریکا، از کنگره این کشور خواست که بودجه ای بالغ بر یک ونیم میلیارد دلار برای مقابله با این بیماری را تصویب کند.
تا مهرماه ۱۳۸۸، ابتلای ۴۴۱ نفر به این بیماری در ایران توسط وزارت بهداشت تأیید شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

همه گیری جهانی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی همه گیری جهانی   • مفهوم همه گیری جهانی   • تعریف همه گیری جهانی   • معرفی همه گیری جهانی   • همه گیری جهانی چیست   • همه گیری جهانی یعنی چی   • همه گیری جهانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی همه گیری جهانی
کلمه : همه گیری جهانی
اشتباه تایپی : ili 'dvd [ihkd
عکس همه گیری جهانی : در گوگل


آیا معنی همه گیری جهانی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )