انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1043 100 1

هموفیلوس آنفلوآنزا

هموفیلوس آنفلوآنزا در دانشنامه ویکی پدیا

هموفیلوس آنفلوآنزا
هموفیلوس آنفلوآنزا یا باسیل فیفر (به لاتین: Pfeiffer's bacillus) یا باسیل آنفلوآنزا (به لاتین: Bacillus influenzae)، باسیل های گرم منفی ای هستند که اولین بار در یک اپیدمی آنفلوآنزا در سال ۱۸۹۲ توسط ریچارد فیفر توصیف شدند. هموفیلوس آنفلوآنزا عضوی از خانواده ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پاستورلاسیه است. این باکتری، هوازی است اما می تواند در حالت بی هوازی اختیاری نیز رشد کند. هموفیلوس آنفلوآنزا به اشتباه تا سال ۱۹۳۳ به عنوان عامل آنفلوآنزا در نظر گرفته می شد تا اینکه عامل ویروسی آنفلوآنزا کشف شد. با این وجود، هموفیلوس آنفلوآنزا می تواند بیماری های گوناگونی را در انسان ایجاد کند. هموفیلوس آنفلوآنزا، اولین موجودی است که ژنوم آن بطور کامل و به روش ژن به ژن در سال ۱۹۹۵ تعیین توالی شد.
واکسن هموفیلوس آنفلوآنزا نوع B یک واکسن مورد استفاده برای جلوگیری از عفونت هموفیلوس آنفلوآنزا نوع ب (Hib) است. در کشورهایی که آن را به عنوان یک واکسن متداول بکار می برند نرخ عفونت شدید Hib بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است. از این رو این واکسن منجر به یک کاهش در نرخ مننژیت، ذات الریه و اپیگلوتیت شده است.
این واکسن هم توسط سازمان بهداشت جهانی و هم توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه شده است. دو یا سه دوز از این واکسن باید قبل از شش ماهگی تجویز شود. در ایالات متحده چهار دوز توصیه می شود، بین ۱۲ و ۱۵ ماهگی نوزاد. اولین دوز حدود سن شش هفتگی توصیه می شود، و فاصله بین دوزها چهار هفته در نظر گرفته می شود. اگر تنها دو دوز استفاده شود، یک دوز دیگر از آن در دوره های بعدی زندگی توصیه می شود. این واکسن با تزریق به عضله زده می شود.
عوارض جانبی شدید نادر است. حدود 20 تا 25 درصد از افراد دچار درد در محل تزریق می شوند در حالی که حدود 2% ممکت است دچار تب شوند. ارتباط روشنی با واکنش های آلرژیک شدید وجود ندارد. واکسن هموفیلوس آنفلوآنزا به صورت تنها، در ترکیب با واکسن دیفتری/کزاز/سیاه سرفه و در ترکیب با واکسن هپاتیت B، و غیره وجود دارد. همه واکسن های هیموفیلوس آنفلوآنزا که در حال حاضر در حال استفاده هستند از نوع واکسن مزدوج می باشند.
اولین واکسن هموفیلوس آنفلوآنزا در سال 1977 ارائه شد و در دهه 1990 با فرمولی موثرتر جایگزین گردید. از 2013، 184 کشور آن را در برنامه واکسیناسیون معمول خود جای داده اند. این واکسن در فهرست داروهای ضروری سازمان جهانی بهداشت قرار دارد، که عبارت است از مهمترین داروهای لازم در یک نظام سلامت پایه. قیمت عمده فروشی یک واکسن پنج ظرفیتی که شامل Hib می باشد ۱۵٫۴۰ دلار در هر دوز می باشد (ارقام سال 2014). در ایالات متحده هزینه آن حدود ۲۵ تا ۵۰ دلار در هر دوز تمام می شود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با هموفیلوس آنفلوآنزا

هموفیلوس آنفلوآنزا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هموفیلوس آنفلوآنزا   • مفهوم هموفیلوس آنفلوآنزا   • تعریف هموفیلوس آنفلوآنزا   • معرفی هموفیلوس آنفلوآنزا   • هموفیلوس آنفلوآنزا چیست   • هموفیلوس آنفلوآنزا یعنی چی   • هموفیلوس آنفلوآنزا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هموفیلوس آنفلوآنزا
کلمه : هموفیلوس آنفلوآنزا
اشتباه تایپی : il,tdg,s Hktg,Hkch
عکس هموفیلوس آنفلوآنزا : در گوگل


آیا معنی هموفیلوس آنفلوآنزا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )