برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1296 100 1

هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس در دانشنامه ویکی پدیا

هواپیمایی زاگرس
شرکت هواپیمایی زاگرس در سال ۱۳۸۴ با ثبت در منطقه آزاد اروند و با ورود دو فروند هواپیمای توپولوف فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۸۶ دو فروند هواپیمای بویینگ MD به ناوگان خود اضافه کرد. اولین پرواز بین المللی زاگرس در سال ۱۳۸۷ با پرواز در مسیر تهراندمشق انجام شد. در حال حاضر این شرکت یکی از هواپیماهای خود با کد ثبتی EP-ZAD را از خط پرواز خارج نموده و از قطعات آن برای سایر هواپیماهای MD استفاده می نماید. در حال حاضر این شرکت دارای ۲۰ فروند هواپیما، شامل ۷ فروند ایرباس ای۳۲۰، ۱ فروند ایرباس ای۳۱۹، ۲فروند ایرباس ای۳۲۱، ۳ فروند مک دانل داگلاس ام دی۸۳ و ۶ فروند مک دانل داگلاس ام دی-۸۲ است. همچنین این شرکت در ۱ تیر ماه ۱۳۹۶ تفاهم نامه اولیه برای خرید ۲۸ فروند هواپیمای جدید را با ایرباس منعقد نمود.
در ۱۶ بهمن ۱۳۹۰، پرواز مسیر تهران ـ کیش، دقایقی پس از از برخاستن به دلیل آنچه که فشار داخل هواپیما اعلام شد، فرود اضطراری کرد.
در ۲ تیر ۱۳۹۱، پرواز ۴۰۵۰ کیش-تهران پس از ۶ ساعت تأخیر در پرواز، دقایقی پس از برخاستن دچار نقص فنی شد و مجبور به بازگشت به فرودگاه کیش شد.
در ۲۹ دی ۱۳۹۳، یک فروند هواپیمای MD متعلق به شرکت هواپیمایی زاگرس، قبل از پرواز از تبریز به سمت مشهد در ابتدای باند و به هنگام دور زدن جهت انجام پرواز، از مسیر خارج و وارد شانه خاکی باند شد. در این سانحه به کسی آسیبی نرسید.
در ۷ اسفند ۱۳۹۳، پرواز شماره ۴۰۴۰ کیش - تهران با ایرباس ۳۲۰ این شرکت، پس از نیم ساعت از پرواز به علت نقص فنی و با تصمیم خلبان دوباره به جزیره کیش بازگشت.
در ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، یک فروند هواپیمای بویینگ MD83 که از نجف عازم تهران بود از مسیر تاکسی وی فرودگاه نجف، خارج شده و متوقف شد. در این حادثه به مسافران آسیبی نرسید.
در ۲۰ خرداد ۱۳۹۴، پرواز بوشهر-مشهد این شرکت که با ۱۵۰ مسافر در روی باند فرودگاه آماده پرواز بود به دلیل وجود نقص فنی توسط خلبان آن متوقف شد.
در ۱۵ تیر ۱۳۹۴، پرواز شماره ZV4159 هواپیمایی زاگرس که از تهران عازم استانبول بود پس از ساعت ها تأخیر، در هنگام تیک آف و در حالی که چرخ های هواپیما روی باند فرودگاه بین المللی امام خمینی بود هواپیما پس از تکانه های شدید در گوشه ای از باند توقف کرد. کاپیتان با ابراز پوزش ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هواپیمایی زاگرس   • مفهوم هواپیمایی زاگرس   • تعریف هواپیمایی زاگرس   • معرفی هواپیمایی زاگرس   • هواپیمایی زاگرس چیست   • هواپیمایی زاگرس یعنی چی   • هواپیمایی زاگرس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هواپیمایی زاگرس
کلمه : هواپیمایی زاگرس
اشتباه تایپی : i,h~dlhdd ch'vs
عکس هواپیمایی زاگرس : در گوگل

آیا معنی هواپیمایی زاگرس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )