انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1099 100 1

هیولا

/hayulA/

مترادف هیولا: عظیم الجثه، غول، غول آسا، غول پیکر

برابر پارسی: دیو

معنی هیولا در لغت نامه دهخدا

هیولا. [ هََ ] (معرب ، اِ) ماده ٔ هر چیز. (غیاث اللغات ) (آنندراج ). مقابل صورت :
هیولا را اگر وصفی کنی بیرون برد مقدور
که باشد بی خلاف آنگه ز خردو واحد و یکتا.
ناصرخسرو.
گشایم راز لاهوت از تفرد
نمایم ساز ناسوت از هیولا.
خاقانی.
رجوع به هیولی شود.

معنی هیولا به فارسی

هیولا
ماده، ماده اولی، اصل هرچیز، صورت، هیکل
ماده هر چیز مقابل صورت

معنی هیولا در فرهنگ معین

هیولا
(هَ) [ ع . ] (اِ.) مأخوذ از یونانی . ۱ - مادة اولی ، اصل هر چیز. ۲ - در فارسی به معنای صورت ، هیکل . ۳ - (عا.) غول ، عظیم الجثه .

معنی هیولا در فرهنگ فارسی عمید

هیولا
۱. [عامیانه] جانور وحشی و خیالی با شکل و ساختاری غیرطبیعی، ترسناک، و بسیار بزرگ.
۲. (صفت) [عامیانه، مجاز] بسیار بزرگ.
۳. [مجاز] شخص دارای رفتار غیرانسانی و وحشیانه.
۴. (فلسفه) مادۀ اولی و اصل هرچیز.

هیولا در دانشنامه اسلامی

هیولا
هیولا، برگرفته از واژۀ یونانی Hole و معنی لغوی آن "چوب نتراشیده" است و در اصطلاح فلسفه جزء بالقوه اجسام را گویند که جنبۀ قابلیت و استعداد هر جسمی می باشد. هیولا را از آن جهت هیولا نامیده اند که مادۀ اولی و اصلی اجسام می باشد و صورت های مختلفی را به خود می پذیرد؛ همانند چوب نتراشیده که به صورت های گوناگونی درمی آید.
گروهی از فلاسفه جسم را تشکیل یافته از اجزاء ریزی می دانند که به هیچ وجه قابل تجزیه به اجزاء ریزتر نیستند. برخی نیز معتقدند جسم، مرکب از اجزاء ریزی می باشد که در عالم خارج قابل تقسیم نیستند اما در ذهن و وهم انسان قابلیت تقسیم به اجزاء ریزتر را دارند. دو نظریه ذکر شده در یک نقطه مشترکند و آن این که جسم را یک جوهر بسیط (غیر مرکب) می دانند که عبارت از همان جوهر ممتدّ در ابعاد سه گانه است.
نظریه ارسطو
اما در مقابل این نظریه ها، نظریه ارسطو و بسیاری از فیلسوفان مسلمان این است که هر جسمی مرکّب از دو جزء می باشد:۱- جزء بالفعل؛ عبارت است از همین وجودی که دارای سه بعد (طول، عرض، عمق) می باشد و در اصطلاح «صورت جسمیه» نامیده می شود.۲- جزء بالقوه؛ عبارت است از قوۀ محض که پذیرای صورت جسمیه می باشد. این جزء که «هیولی» نامیده می شود با حواس ظاهری قابل رؤیت نیست و تنها عقل انسان به وجود آن شهادت می دهد.
استدلال بر هیولا
فلاسفه برای اثبات هیولی دو برهان معروف آورده اند که به برهان فصل و وصل و برهان قوه و فعل معروفند.ما در این جا به اختصار برهان «قوه و فعل» را نقل می کنیم: «هر جسمی غیر از امتداد در ابعاد و جهات سه گانه که بالفعل آن را داراست، قابلیت دریافت صورت های نوعی مختلفی مانند: آب بودن، خاک بودن و... و نیز اعراض مختلف مانند عرض سوزاندن (برای آتش) و عرض صلابت و محکمی (برای آهن) و... را دارا می باشد. و روشن است که جنبۀ فعلیت اجسام (امتداد در ابعاد سه گانه) نمی تواند پذیرای این صورت های نوعیه و اعراض باشد زیرا هر فعلیتی از جهت این که یک فعلیت است فعلیت دیگر را نمی تواند بپذیرد. و باید یک جهت بالقوه ای با این جنبۀ فعلیت در اجسام وجود داشته باشد تا پذیرای این صورت های نوعی و اعراض باشد.»
نام های مختلف
...

هیولا در دانشنامه ویکی پدیا

هیولا
هیولا موجودی افسانه ای است، آن معمولاً در افسانه های کهن یا داستان های ترسناک حضور دارد، و به همین خاطر است که اغلب زشت و ممکن است ترسناک یا آسیب رسان باشد. کلمه "هیولاً از "monstrum" لاتین برگرفته شده، معمولاً با ساختار بیولوژیکی عجیب است، که به عنوان نشانهٔ اشتباهی در نظم طبیعی به وجود آمده.
کلمه «هیولا» معمولاً بر چیزی اشتباه یا بد دلالت دارد؛ یک هیولا به طور کلی ایراد اخلاقی و ذاتی دارد و همچنین تفاوت های جسمی یا روانی شنیع با دیگر موجودات، یا از آن به عنوان مخلوقی عجیب از طبیعت می توان نام برد. همچنین می تواند ظاهراً به یک فرد با ویژگی های مشابه مانند یک شخص حریص یا کسی که کارهای وحشتناک انجام می دهد اعمال شود.
ریشه "monstrum" از کلمهٔ "monere" به وجود آمده-که نه تنها به معنای برای هشدار دادن، بلکه به معنای دستور است! بنابراین، هیولا نشانهٔ بد یا آموزش خیر است. این تفسیر خوش خیم شده توسط سنت آگوستین، که هیولا را ذاتاً شر نمی داند پیشنهاد شد اما به عنوان بخشی از طراحی های طبیعی جهان، یک نوع از خطای عمدی در جسم و روح غالب یک مخلوق دسته بندی شده است.
هیولاهای کلاسیک از افسانه ها و داستان های تخیلی منشاء می گیرند. هیولاهای شناخته شده کلاسیک عبارتند از: دراکولا، فرانکنشتاین، گرگینه، مومیایی، مرد نامرئی، زامبی و غیره.
عکس هیولا
«چندش» (به انگلیسی: Creep) نام آهنگی از گروه آلترنیتیو راک ردیوهد و اولین تک آهنگ گروه است که در سال ۱۹۹۲ منتشر شد و بعدها در اولین آلبوم آن ها، پابلو هانی، نیز منتشر شد. در مرتبهٔ اول انتشار، آهنگ به موفقیت خوبی نرسید اما در انتشار دوبارهٔ آن در سال ۱۹۹۳ «هیولا» تبدیل به یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین آهنگ های دورهٔ خود شد. در واقع توجه اولیه ای که به گروه شد بیشتر به دلیل همین آهنگ بود و آهنگ های دیگر کمتر از «چندش» مورد استقبال واقع شدند. این اتفاق باعث شد ردیوهد اقبال کمتری به این آهنگ داشته باشد و در زمان کنسرت های گروه کمتر از این آهنگ استفاده شود.
نسخه اصلی بریتانیا
هیولا موجودی افسانه ای و اغلب زشت، ترسناک یا آسیب رسان است.
هیولا (مجموعه نمایش خانگی)، مجموعه ای نمایشی به کارگردانی مهران مدیری
هیولا همچنین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
«هیولا» ترانه ای از هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا لیدی گاگا است. این ترانه در آلبوم هیولای شهرت قرار داشت.
«هیولا» تک آهنگی از هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا کانیه وست، جی-زی، ریک راس، نیکی میناژ است که در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۰ (۲۰۱۰-10-۲۳) منتشر شد.
«هیولا» (به انگلیسی: The Monster) نام آهنگی از رپر هیپ هاپ آمریکایی، امینم به همراهی ریانا است. این آهنگ در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۱۳ منتشر شد. آهنگ هیولا چهارمین تک آهنگ از هشتمین آلبوم استدیویی امینم، مارشال مترز ال پی ۲ است. این آهنگ چهارمین همکاری بین امینم و ریانا می باشد.
افترمث، اینتراسکوپ، شیدی رکوردز
هیولا (به انگلیسی: The Monster) رمانی کوتاه نوشتهٔ نویسنده آمریکایی استیون کرین (۱۸۷۱–۱۹۰۰) در سال ۱۸۹۸ است.
داستان در شهر کوچک و خیالی وِللم ویل در نیویورک رخ می دهد. محور داستان پیرامون هِنری جانسون، درشکه چی افریقایی-امریکایی است که توسط پزشک شهر، دکتر تریسکات استخدام می شود.
هِنری جانسون بعد از نجات دادن پسرِ دکتر تریسکات از آتش سوزی به طرز وحشتناکی تغییر قیافه پیدا می کند. هنگامی که مردم ساکن شهر به او برچسب هیولا می زنند، دکتر تریسکات عهد می بندد که از او مراقبت کند. در نتیجه این عهد، خانوادهٔ دکتر تریسکات از جامعه طرد می شود.
هیولا فیلمی به کارگردانی و نویسندگی سیامک یاسمی محصول سال ۱۳۵۵ است.
رضا بیک ایمانوردی
آرام
منوچهر والی زاده
جمال وفایی
عباس حکمت آرا
جواد تقدسی
ساغر
بهرامی
ذبیح الله ذبیح پور
شهین
بهروز شاهین فر
سالار خان، مالک پر نفوذ منطقه، دختر مالک آبادی بالا را به عقد پسرش فرهاد درمی آورد تا دامنهٔ نفوذ خود را وسعت بدهد...
هیولا (به انگلیسی: Monster) فیلمی در ژانر زندگینامه ای، جنایی، درام به نویسندگی و کارگردانی پتی جنکینز است. این فیلم داستان واقعی را دربارهٔ نخستین آدم کشی زنجیره ای زن در تاریخ آمریکا، به نام آیلین وورنوس بیان می کند. وورنوسی که در سال ۲۰۰۲ به جرم کشتن حداقل ۷ مرد در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ میلادی اعدام شد. نقش وورنوس را در فیلم، شارلیز ترون بازی کرده و نقش معشوقه وورنوس (سلبی) را کریستینا ریچی بازی کرده است.
۱۷ دسامبر ۲۰۰۳ (۲۰۰۳-12-۱۷) (ایالات متحده)
ترون برای بازی در این نقش، توانست جوایز متعددی همچون جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن، گلدن گلوب و جایزه انجمن بازیگران فیلم را کسب کند.
در سال ۱۹۸۹، آیلین وورنوس (شارلیز ترون) که به کار تن فروشی مشغول است، پس از نقل مکان به میشیگان، دیتونا بیچ، فلوریدا و بخاطر زندگی سختی که دارد، تصمیم به خودکشی می گیرد، اما دست از اینکار برداشته و به یک کلوب شبانه رفته و در آنجا با سلبی (کریستینا ریچی) آشنا می شود. آن دو در آن شب با هم دوستان خوبی می شوند و سلبی از آیلین می خواهد تا شب را در خانه وی بگذارند. این شروع دوستی بسیار نزدیک این دو بود که به مسائل جنسی هم ختم شد. وورنوس در یک شب کاری خود، بخاطر تجاوز مشتری اش، از شدت خشم وی را به ضرب گلوله می کشد و این موضوع را به سلبی اطلاع می دهد و تصمیم می گیرد تا به سراغ کار دیگری برود و فاحشگی را کنار بگذارد. اما هیچ کس حاضر نمی شود تا به وی بخاطر نداشتن مدارک تحصیلی کار بدهد و چون وی نیاز به پول دارد، تصمیم می گیرد تا به شغل قبلی خود برگشته و با کشتن مشتری های خود، پول و لوازم قیمتی آن ها را برداشته و فرار کند و…
فیلم ابتدا در دسامبر ۲۰۰۳ و به صورت محدود اکران شد و در همان هفته اول نمایش خود، بیش از ۸۶ هزار دلار فروخت. اما اکران اصلی فیلم از حدود ۱ ماه بعد و در ژانویه ۲۰۰۴ آغاز شد و توانست فروش بسیار خوب ۳٬۳۹۷٬۴۰۴ دلار را برای خود به ثبت برساند. فیلم در مجموعه در آمریکا به فروش ۳۴٬۴۶۹٬۲۱۰ دلار رسید و در خارج از آمریکا نیز فروش ۲۵٬۹۰۹٬۳۷۴ دلار را به ثبت رساند تا در مجموع، فروش ۶۰٬۳۷۸٬۵۸۴ دلار را برای خود به ثبت برساند که با توجه به اینکه فیلم، یک فیلم مستقل بود، فروش بسیار خوبی داشت.
هیولا (انگلیسی: The Beast) فیلمی در ژانر درام به کارگردانی کوین رینولدز است که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد.
جرج دزوندزا
جیسون پاتریک
استیون باوئر
استیون بالدوین
کبیر بدی
اریک آواری
دونالد پاتریک هاروی
هیولا (به ژاپنی: モンスター Monsutā، به انگلیسی: Monster) نام یک مجموعه مانگا ژاپنی است از نائوکی اوراساوا که توسط شوگاکوکان از دسامبر ۱۹۹۴ تا دسامبر ۲۰۰۱ در دوهفته نامهٔ بیگ کمیک اوریجینال به چاپ می رسید. استودیو مدهاوس این مانگا را به یک مجموعه تلویزیونی انیمه ۷۴ قسمتی برگرداند که از ۶ آوریل ۲۰۰۴ تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۰۵ در شبکهٔ نیپون تلویژن پخش می شد.
دکتر کنزو تنما
یوهان لیبرت
نینا فورتنر / آنا لیبرت
کارآگاه هاینریش رونگه
دیتر
اوا هاینمان
هیولا در جشنوارهٔ Japan Media Arts در سال ۱۹۹۷ در بخش مانگا برندهٔ جایزهٔ برتر (Excellence Prize) شد. این مانگا همچنین در چهل و ششمین مراسم جایزهٔ مانگای شوگاکوکان در سال ۲۰۰۱ برندهٔ جایزه در بخش کلی شد.
پزشکی ژاپنی مقیم آلمان به نام کنزو تنما (天馬 賢三 Tenma Kenzo) در تعقیب جوانی روان پریش به نام یوهان است که تنما جانش را قبلاً یک بار نجات داده. داستان به سرعت در مکان های مختلف پیش می رود؛ از دوسلدورف آغاز می شود، و در برلین، فرانکفورت، مونیخ، ویسبادن، شهرهایی در جمهوری چک همچون پراگ، و چندین شهر و روستای دیگر پیگیری می شود.
انسان-هیولا (که بار اول ابرهیولا نامید شد) یک شخصیت تخیلی و ابر قهرمانانه در کتاب های کامیک مارول کامیکس می باشد. این کاراکتر به وسیلهٔ استن لی و جک کربی خلق شده و در ثور شماره ۱۳۵ام (اکتبر ۱۹۶۶) برای اولین بار معرفی شد.
در نظریهٔ بازی ها، بازی شاهزاده و هیولا یک بازی تعقیب و گریز است که با دو بازیکن در یک ناحیه انجام می شود. این بازی توسط روفوس ایزاکس ابداع و در کتابش، "بازی های دیفرانسیل" (۱۹۶۵)، به صورتی که در ادامه می آید منتشر شد. "هیولا به دنبال شاهزاده می گردد، در اینجا زمانی که برای این کار لازم است را به عنوان نتیجه و سود در نظر می گیریم. هر دوی آن ها در یک اتاق کاملاً تاریک (و به هر شکل ممکنی) هستند، ولی هر دوی آن ها از محدودهٔ خود آگاه هستند. "گرفتن" به این معنی است که فاصلهٔ بین شاهزاده و هیولا در شعاع "گرفتن" قرار دارد، که در مقایسه با ابعاد اتاق، کوچک در نظر گرفته می شود. هیولا، که بسیار باهوش فرض شده است، با یک سرعت مشخص حرکت می کند. ما به شاهزاده آزادی کامل برای حرکت را می دهیم. این بازی، یک مسئلهٔ باز شناخته شده باقی ماند تا زمانی که توسط Shmuel Gal در اواخر دههٔ ۱۹۷۰ حل شد. استراتژی بهینهٔ او برای شاهزاده در نوع خود جالب است. او باید به یک مکان تصادفی در اتاق برود. در همانجا برای یک مدت زمان که نه زیاد کوتاه باشد و نه زیاد طولانی باقی بماند، سپس به یک مکان تصادفی (مستقل) دیگر برود و این روند را تکرار کند. استراتژی جستجوی بهینهٔ ارائه شدهٔ او بر اساس تقسیم اتاق به تعداد زیادی مستطیل های باریک، انتخاب تصادفی یک مستطیل و جستجوی آن با یک روش خاص است. پس از یک مدت زمان، یک مستطیل دیگر را باید به صورت تصادفی و مستقل انتخاب کند و کار این روال را ادامه دهد. جزئیات دقیق استراتژی های جستجو و گریز در منابع آورده شده اند. بازی شاهزاده و هیولا می تواند روی یک گراف از قبل انتخاب شده انجام شود (یک گراف سادهٔ ممکن، دایره است، که توسط ایزاکس به عنوان یک جاپا برای بازی در آن ناحیه پیشنهاد شد). می توان نشان داد که برای هر گراف متناهی، یک استراتژی جستجوی مختلط وجود دارد که به یک امتیاز و نتیجه و سود متناهی منجر می شود. این بازی تنها برای گرافی بسیار ساده که شامل یک دور (یک حلقه) حل شده است. ارزش بازی روی یک بازهٔ واحد زمانی (یک گراف با دو گره با یک پیوند بین آن ها) به صورت تقریبی تخمین زده شده است. این بازی ساده به نظر می رسد ولی کاملاً پیچیده است. به طور عجیبی، استراتژی جستجوی "بدیهی" که از یک انتها شروع می شود (به صورت تصادفی) و با حداکثر سرعت ممکن کل بازه را جاروب کند، بهینه نیست. این استراتژی، زمان مورد انتظار گرفتن را به اندازهٔ ۰٫۷۵ تضمین می کند. با این حال، با به کار بردن یک جستجوگر و پنهان کننده مختلط خبره تر، می توان زمان مورد انتظار گرفتن را به اندازهٔ ۸٫۶ درصد کاهش داد. در واقع، این عدد می تواند کاملاً به ارزش بازی نزدیک باشد اگر بتوان بهینگی استراتژی مرتبط شاهزاده را ثابت کرد.
تور هیولا ، تور کنسرت رپر اهل آمریکای شمالی امینم و هنرمند باربادیانی ریحانا میباشد. تور در ۷ اوت ۲۰۱۴ در رز باول در پاسادنا آغاز شد و در ۲۳ آگوست ۲۰۱۴ در پارک کامریکا در دیترویت به پایان رسید.
امینم و ریحانا اولین همکاری خود را در سال ۲۰۱۰ با عنوان "عاشق دروغ گفتن هاتم" منتشر کردند و پس از آن باهم سه همکاری داشتند : "عاشق دروغ گفتن هاتم (قسمت دوم)" (۲۰۱۰), "بی حس" (۲۰۱۲) و هیولا" (۲۰۱۳).
در فوریه ۲۰۱۴ اعلام شد که آنها قرار است یک مینی-تور داشته باشند. در ۱۹ مارس ۲۰۱۴، این امر تایید و نام تور هیولا گذاشته شد که زمان سه اجرای آن اعلام گردید. خرید بلیط ها در ۲۸ مارس ۲۰۱۴، برای عموم مردم آزاد شد. در ۲۱ مارس ۲۰۱۴، با توجه به تقاضای مردم ، بیشتر از سه اجرای دیگر به این تور اضافه شد.
تور هیولا یکی از پرفروش ترین تور های سال ۲۰۱۴ در آمریکای شمالی بود چرا که فروش ناخالص ۳۶ میلیون دلار را تنها در ۶ اجرا نشان می داد . بیش از ۵۸۱٬۷۲۶ بلیط به فروش رسید آن هم تنها با شش اجرا و میانگین ۹۶٬۹۵۴ بلیط در هر کنسرت که امری بی سابقه بود.
تماس تلفنی هیولا (به انگلیسی: A Monster Calls) یک فیلم ترسناک فانتزی به کارگردانی خوان آنتونیو بایونا است. فیلم بر اساس رمانی با همین نام در سال ۲۰۱۱ توسط پاتریک نس که فیلم نامه را نیز تدوین کرده نوشته شده است. فیلم با بازی لوئیس مک دوگال، لیام نیسون، فلیسیتی جونز، سیگورنی ویور، توبی کبل و جرالدین چاپلین همراه است.
خانهٔ هیولا (به انگلیسی: Monster House) یک پویانمایی رایانه ای کمدی، ترسناک آمریکایی به کارگردانی جیل کنان است. مدیران اجرایی تولید این اثر، رابرت زمکیس و استیون اسپیلبرگ هستند. خانهٔ هیولا نامزد جایزه بهترین فیلم پویانمایی هفتاد و نهمین دوره جوایز اسکار بود که نهایتاً این جایزه به خوش قدم رسید. داستان این انیمیشن درباره ۳ نوجوان است که با معمای مرموز یک خانه عجیب مواجه می شوند...
وبگاه رسمی
خانهٔ هیولا در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها (IMDb)
خانهٔ هیولا در وب گاه آل مووی
خانهٔ هیولا در باکس آفیس موجو
خانهٔ هیولا در راتن تومیتوز
روز هیولا (اسپانیایی: El día de la Bestia) فیلمی در ژانر کمدی ترسناک به کارگردانی الکس دل ایگلسیا است که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد.
۲۰ اکتبر ۱۹۹۵ (۱۹۹۵-10-۲۰)
«شکار هیولا» (انگلیسی: Monster Hunt) فیلمی سه بعدی در سبک ماجراجویی و فانتزی است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این فیلم محصول کشور چین می باشد.
۱۶ ژوئیه ۲۰۱۵ (۲۰۱۵-07-۱۶)
هیولاها و انسان ها در دو سرزمین جدا از هم همزیستی می کنند. هنگامیکه شورشیان دنیای هیولاها تصمیم به سرنگونی نظام سلطنتی خود می گیرند، ملکهٔ آنها به سرزمین انسانها پناه می برد و پس از تولد فرزندش «هوبا» از سوی هیولاها و انسانها تحت تعقیب قرار می گیرد.
عروس هیولا (به انگلیسی: Bride of the Monster) فیلمی ۶۸ دقیقه ای به کارگردانی اد وود با بازی تونی مک کوی محصول کشور ایالات متحده آمریکا است.
۱۱ مه ۱۹۵۵ (۱۹۵۵-05-۱۱)
مادرشوهر هیولا (انگلیسی: Monster-in-Law) فیلمی در ژانر کمدی رمانتیک است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد.
۱۳ مه ۲۰۰۵ (۲۰۰۵-05-۱۳)
بازیگران نقش اصلی فیلم، جنیفر لوپز و جین فاندا هستند. جین فاندا بعد از ۱۵ سال دوری از سینما، با قبول نقش در این فیلم به دنیای سینما بازگشت.
این فیلم با بودجه ساخت ۴۴ میلیون دلار، و با فروش ۱۵۵ میلیون دلار، از موفقترین فیلمهای سال ۲۰۰۵ بود.
داستان فیلم درباره عشق یک جراح جوان (مایکل وارتان) و متمول به یک دختر (جنیفر لوپز) که مربی یوگا هست ، میباشد. مادر شوهر در این فیلم به وصلت پسرش با این دختر راضی نیست و هر چه در توان دارد به کار میگیرد که این وصلت سر نگیرد.
ماشین های هیولا (انگلیسی: Monster Trucks) فیلمی به کارگردانی کریس وج است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به جین لوی اشاره کرد. این فیلم توسط پارامونت انیمیشن تولید شده است که شعبه ای از پارامونت پیکچرز است.
Matthew Robinson
Jonathan Aibel
Glenn Berger


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با هیولا

هیولا در جدول کلمات

هیولا
دیو
هیولا و اژدها
دیو
از آنسو هیولا است
وید

معنی هیولا به انگلیسی

monster (اسم)
عفریت ، هیولا ، اعجوبه
monstrosity (اسم)
هیولا ، هیولایی ، شرارت بسیار
monstrous (صفت)
هیولا

معنی کلمه هیولا به عربی

هیولا
بشع , مسک , وحش
مسک

هیولا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

ابراهیم جباری منجیلی ١٣:٢٤ - ١٣٩٧/٠٥/٢٧
هیولا کلمه گرفته شده از زبان یونانی است به معنی ماده اولی، اصل هر چیز.اما متاسفانه در بعضی از فرهنگها به معنی صورت هم آمده است که نادرست است.در اعراض نه گانه ارسطو ؛ ترکیب هیولا و صورت را جسم می نامند.صورت مقابل هیولا است.(با هیولا به معنی جانور ترسناک خیالی اشتباه نشود).
|

رضا سعیدی ١٩:٢٠ - ١٣٩٧/٠٨/٢٢
Monster
|

علی سیریزی ١٦:٢٦ - ١٣٩٨/٠٤/٢٧
هیولا موجودی در افسانه‌های کهن یا داستان‌های ترسناک است و به همین خاطر است که او را زشت ، ترسناک و آسیب‌ رسان تعریف نمودند.
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• هیولا واقعی   • هیولا (فیلم ۲۰۰۳)   • هیولا ترسناک   • هیولا تی ام بکس   • هیولا در فلسفه   • هیولا فیلم ۱۳۵۵   • فیلم ایرانی هیولا   • هیولا tm bax   • معنی هیولا   • مفهوم هیولا   • تعریف هیولا   • معرفی هیولا   • هیولا چیست   • هیولا یعنی چی   • هیولا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هیولا
کلمه : هیولا
اشتباه تایپی : id,gh
آوا : hayulA
نقش : اسم
عکس هیولا : در گوگل


آیا معنی هیولا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )