برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1177 100 1

هیکیکوموری

هیکیکوموری در دانشنامه ویکی پدیا

هیکیکوموری
هیکیکوموری (به ژاپنی: ひきこもり or 引き籠もり, Hikikomori) واژه ای ژاپنی است که به افراد به شدت گوشه گیر گفته می شود. هیکیکوموری در لغت به معنی کناره گرفتن و محصور شدن است. کسانی هستند که به طور کامل از جامعه خود بریده اند و در تنهایی و انزوای اتاق خود به یک فعالیت سرگرم کننده مثل بازی های رایانه ای مشغولند. این افراد به وسیله یک پدر نسبتا ثروتمند و پول ساز و یک مادر بیش از حد دلسوز پشتیبانی می شوند. تعداد مردان هیکیکوموری بسیار بالاتر از زنان است.
هراس از مکان های باز
تنهایی
سکوت انتخابی - نوعی اختلال که در آن شخص با وجود اینکه در حالت عادی قادر به تکلم است، در موقعیت هایی خاص یا در برابر افرادی خاص قادر به حرف زدن نباشد.
مردان علف خوار - اصطلاحی در ژاپن برای نامیدن مردانی که از ازدواج یا داشتن دوست دختر اجتناب می کنند.
طبق آمار دولتی ژاپن در سال ۲۰۱۰، نزدیک به ۷۰۰،۰۰۰ نفر هیکیکوموری با میانگین سن ۳۱ سال در ژاپن زندگی می کنند. در میان آن ها افرادی وجود دارند که در نزدیکی سن ۴۰ سالگی هستند و در حدود ۲۰ سال از عمر خود را هیکیکوموری بوده اند و به آن ها نسل اولیه هیکیکوموری ها گفته می شود. طبق پژوهش های دولتی، نزدیک به ۱،۵ میلیون نفر نیز در آستانه تبدیل شدن به هیکیکوموری هستند.
تاماکی سایتو، کسی که اولین بار این نام را برای آن ها به کار برده، تعداد آن ها را نزدیک به یک میلیون نفر (نزدیک به ۱٪ کل جمعیت ژاپن) برآورد کرده اما عنوان کرده با توجه به اینکه والدین هیکیکوموری های جوان از بیان مشکل خود با فرزندانشان ابا دارند، بیان دقیق تعداد آن ها را سخت دانسته است.
عکس هیکیکوموری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با هیکیکوموری

هیکیکوموری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی هیکیکوموری   • مفهوم هیکیکوموری   • تعریف هیکیکوموری   • معرفی هیکیکوموری   • هیکیکوموری چیست   • هیکیکوموری یعنی چی   • هیکیکوموری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی هیکیکوموری
کلمه : هیکیکوموری
اشتباه تایپی : id;d;,l,vd
عکس هیکیکوموری : در گوگل

آیا معنی هیکیکوموری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )