برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1337 100 1

واشینگتن پست

واشینگتن پست در دانشنامه ویکی پدیا

واشینگتن پست
واشینگتن پست (به انگلیسی: The Washington Post) بزرگترین و در گردشترین روزنامه شهر واشینگتن، دی.سی. است. این روزنامه که از قدیمی ترین روزنامه های این شهر به شمار می آید، در سال ۱۸۷۷ شروع به کار کرد و بیش از ۸۰ سال صاحب آن خانواده گراهام بود.دختری در حال خواندن روزنامهٔ واشینگتن پست به تاریخ دوشنبه، ۲۱ ژوئیهٔ ۱۹۶۹ میلادی، با این تیتر که «عقاب دو انسان را بر روی ماه پیاده کرد».منظور از عقاب، اشاره ای استعاری به پرنده ملی در ایالات متحده است.
این روزنامه دارای اعتبار ویژه ای در جهان رسانه ای است و رسوایی واترگیت در میان سال های ۱۹۷۲–۱۹۷۵ توسط این روزنامه برملا شد.
در پی مشکلات مالی خانواده گراهام، مالکان پیشین روزنامه واشینگتن پست برای ادامه فعالیت این روزنامه، در تاریخ ششم اوت ۲۰۱۳ جف بزوس، رئیس شرکت آمازون با پرداخت ۲۵۰ میلیون دلار آمریکا دست به خرید روزنامه واشینگتن پست زد.
شرکت آمازون اعلام کرد که جف بزوس، مؤسس این شرکت، به عنوان «سرمایه گذار خصوصی» مبادرت به خرید روزنامه واشینگتن پست کرده است. این بدین معناست که مدیریت آمازون مداخله مستقیمی در خرید واشینگتن پست نداشته است.
عکس واشینگتن پست


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

واشینگتن پست در دانشنامه آزاد پارسی

واشینگتُن پُست (Washington Post)
روزنامۀ چاپ امریکا. استیلسون هاچینز آن را ۱۸۷۷ پایه گذاری کرد. مؤسسۀ واشینگتن پست مالک مجلۀ نیوزویک، و روزنامۀ دیلی هرالد، شش ایستگاه تلویزیونی و چند نشریۀ دیگر است. درآمد آن از طریق فروش و چاپ آگهی شرکت چندملیتی تأمین می شود که در رأس آن ها گروه های مالی راکفلر و مورگان قرار دارند. خانوادۀ مایر و گراهام صاحب امتیاز این روزنامه اند که بر خط مشی آن تسلط کامل دارند. در ۱۹۷۹، دونالد گراهام بعد از مادرش کاترین گراهام ناشر و رئیس هیئت مدیرۀ کمپانی واشینگتن پست شد. طبقات مرفه و روشنفکر طرفدار آن اند. شمارگان آن حدود ۸۵هزار نسخه است.

ارتباط محتوایی با واشینگتن پست

واشینگتن پست را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی واشینگتن پست   • مفهوم واشینگتن پست   • تعریف واشینگتن پست   • معرفی واشینگتن پست   • واشینگتن پست چیست   • واشینگتن پست یعنی چی   • واشینگتن پست یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی واشینگتن پست
کلمه : واشینگتن پست
اشتباه تایپی : ,hadk'jk ~sj
عکس واشینگتن پست : در گوگل

آیا معنی واشینگتن پست مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )