انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

ودیات را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی ودیاتنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سید ابوالفضل ارتضا > مکسوبه
امیرحسین > fields trip
حسین > چاقال
Parsa > minecraft
ا > Incomes
تیاناز > تیامنی
em .jy > tidalwave
حدیث > مهرشاد

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات مرتبط با ودیات

دیات اموال ثابت بر ذمه انسان به سبب جنایت بر انسان آزاد می باشد. فقها در فقه بابی مستقل به همین نام منعقد کرده و به تفصیل درباره مسائل و احکام آن سخن گفته اند.
ماهیت حقوقی دیات تعدی به حق حیات دیگران یکی از جرایمی است که از آغاز خلقت بشر بوده و شریعت مقدس اسلام کارهای ویژه ای را برای مقابله با این جرم همچون . . .
حدود و قصاص و دیات حدود و قصاص و دیات تألیف مولی محمد باقر بن محمد تقی معروف به مجلسی دوم و لکم فی القصاص حیاة یا اولی الالباب راه و روش مکتب انبیاء . . .
دیة خونبها. (زمخشری ) آنچه واجب آید در کشتن. ج, دیات. تاوان. (یادداشت مؤلف ). عَقل. غیرَة. مَعقُلَة. نَذَر. اعتقال ؛ دیت گرفتن. عقل ؛ دیت پذیرفتن. عقل ؛ دیت دادن (کشته را).
اصطلاحات فقهی تألیف حسین مروج به زبان فارسی مشتمل بر 6500 واژه و اصطلاح فقهی از طهارت تا دیات است. این اثر با هدف نشر و رواج فرهنگ فقه اسلامی در بین اقشار . . .
28 جولای 2018 . . . دیات جمع دیه، عبارت است از اموالی معیّن در شرع که به سبب آسیب زدن به انسانی آزاد اعم از جان، اعضا و منافع او بر ذمّه جانی ثابت می شود. به خسارت . . .
پرسش و پاسخ های احکام قضایی بر مبنای قرآنی (قصاص، دیات، حدود، تعزیرات و. . . ), اثر آیت الله محمد صادقی تهرانی، مجموعه سؤالاتی پیرامون احکام قضایی و پاسخ به آن . . .
حکمت خدا و تشریع دیات (قرآن) یکی از آثار حکمت خداوند تشریع دیات است که در قرآن کریم به آن اشاره شده است. قانون دیه و کفاره قتل خطایی، برخاسته از علم و . . .
ازعنوان دیه ی مُغَلَّظَه در باب دیات، به کار رفته است. حکم مقدار دیه ی مُغَلَّظَه ۱)دیه ی قتل عمد در صورت تعیّن دیه، نسبت به دیه ی قتل شبه عمد و خطا در وصف، تغلیظ می یابد .
فمن قال الدامیة غیر الحارصة فالباضعة والمتلاحمة واحدة، و من قال الدامیة والحارصةواحدة فالباضعة غیرالمتلاحمة. . . (شرایع چ 1311 ص 343باب دیات ) (دکری ج 2 ص 598 و 656) .

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ودیات   • مفهوم ودیات   • تعریف ودیات   • معرفی ودیات   • ودیات چیست   • ودیات یعنی چی   • ودیات یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ودیات
کلمه : ودیات
اشتباه تایپی : ,ndhj
عکس ودیات : در گوگل


آیا معنی ودیات مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )