برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1338 100 1

ورزش زنان

ورزش زنان در دانشنامه ویکی پدیا

ورزش زنان
ورزش زنان شامل همه مسابقات خاص زنان چه در شکل حرفه ای، آماتور یا ورزش همگانی در تمام رشته های ورزشی می شود. مشارکت زنان در ورزش درقرن بیستم میلادی، به ویژه در اواخر آن افزایش چشمگیری یافت. این افزایش تحت تأثیر تغییرات فرهنگی جامعه بود که بر برابری جنسیتی تأکید داشت.
ارغوان رضائی قهرمان تنیس ایرانی الاصل که هم اکنون در فرانسه بازی می کند. او به «ملکه تنیس ایران» معروف است.
یاسمین سعادت، اولین زن تنیسورایرانی با حجاب اسلامی درمسابقات بین المللی.
لاله صدیق قهرمان اتومبیل رانی مشترک زنان و مردان در ایران که ادعا شده است در آخرین مسابقه اش تقلب نموده است. او به «شوماخر ایرانی» معروف است.
در دنیای امروز شاید هیچ رشته ورزشی که زنان در آن مشارکت نورزند یا آن که ورزش ویژه ای برای زنان تلقی شوند یافت نگردد، اما میزان این مشارکت در هر رشته ورزشی و هر کشور تفاوت دارد.
فرهنگ یا قوانین برخی از کشورها (بیشتر کشورهای اسلامی) محدودیتهایی را برای حضور زنان در بعضی از رشته ها به همراه دارد و نیز میزان مشارکت و علاقه آنان در برخی از رشته های ورزشی مانند بوکس، کشتی، وزنه برداری و انواع فوتبال بسیار کمتر از همبازیان مرد خود است. در مقابل در تعدادی از ورزش ها مانند تنیس، ژیمناستیک، پاتیناژ نمایشی و والیبال ساحلی ورزشکاران زن اهمیت بیشتر یا حداقل برابری با همتایان مرد خود یافته اند. تعداد دیگری از رشته های ورزشی نیز مانند نت بال و سافت بال به ورزش هایی زنانه معروف شده اند.
ازجملهٔ این موانع می توان به مواردِ زیر اشاره کرد:
عکس ورزش زنان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ورزش زنان

ورزش زنان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ورزش زنان   • مفهوم ورزش زنان   • تعریف ورزش زنان   • معرفی ورزش زنان   • ورزش زنان چیست   • ورزش زنان یعنی چی   • ورزش زنان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ورزش زنان
کلمه : ورزش زنان
اشتباه تایپی : ,vca ckhk
عکس ورزش زنان : در گوگل

آیا معنی ورزش زنان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )