برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1132 100 1

ورنر فون بلومبرگ

ورنر فون بلومبرگ در دانشنامه ویکی پدیا

ورنر فون بلومبرگ
ورنر ادوارد فریتز فون بلومبرگ (۲ سپتامبر ۱۸۷۸–۱۴ مارس ۱۹۴۶) یک فیلد مارشال آلمانی در دوره رایش سوم و از ۳۰ ژانویه ۱۹۳۳ تا ۲۷ ژانویه ۱۹۳۸ وزیر دفاع و فرمانده کل قوای نیروی نظامی آلمان نازی بود.
در شهر استارگارت در ایالت پومرانیا از پادشاهی پروس (این محل الان در لهستان قرار دارد) به دنیا آمد. ورنر فون بلومبرگ در سال ۱۸۹۷ به ارتش پیوست و در سال ۱۹۰۴ وارد آکادمی نظامی پروس شد. در آوریل ۱۹۰۴ با شارلوت هلمیچ ازدواج کرد. این زوج دارای پنج فرزند شدند.
بلومبرگ در سال ۱۹۰۷ فارغ التحصیل شد و بعد از آن در سال ۱۹۰۸ وارد ستاد فرماندهی گردید. خدمت با درجه ممتاز در جبهه غرب در طول جنگ جهانی اول باعث شد تا به وی نشان لیاقت پور لی میریت عطا شود.
در سال ۱۹۲۰، بلومبرگ به سمت فرمانده ستاد تیپ دوبریتز انتخاب شد و در ۱۹۲۱ فرماندهی ستاد منطقه نظامی اشتوتگارت به وی اعطا گردید. در سال ۱۹۲۵، ژنرال هانس فون زکت سمت فرماندهی ستاد آموزش ارتش را به بلومبرگ داد. تا سال ۱۹۲۷، بلومبرگ سرلشکر و فرمانده اداره سربازان (تشکیلات نظامی ارتش المان بعد از معاهده ورسای که به کاربردن واژه ستاد ارتش را ممنوع می کرد و فرمانده هوشمند ان ژنرال هانس فون زوکت بود) شد. در ۱۹۲۸ بلومبرگ از اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی بازدید کرد و به شدت تحت تأثیر وضعیت خوب و قدرتمند ارتش سرخ قرار گرفت، و شوروی را با باور به ارزش دیکتاتوری حکومت تک حزبی که لازمه ای برای قدرت نظامی بود ترک کرد. این رویداد بخش کوچکی از تغییر وسیع ارتش آلمان به سمت ایده تمامیت خواهی حکومت تک حزبی بود که در اوایل دهه ۱۹۲۰ بسیار بین افسران آلمانی پرطرفدار شده بود. تاریخدان آلمانی ابرلارد کولد می نویسد:
عکس ورنر فون بلومبرگ


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ورنر فون بلومبرگ

ورنر فون بلومبرگ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ورنر فون بلومبرگ   • مفهوم ورنر فون بلومبرگ   • تعریف ورنر فون بلومبرگ   • معرفی ورنر فون بلومبرگ   • ورنر فون بلومبرگ چیست   • ورنر فون بلومبرگ یعنی چی   • ورنر فون بلومبرگ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ورنر فون بلومبرگ
کلمه : ورنر فون بلومبرگ
اشتباه تایپی : ,vkv t,k fg,lfv'
عکس ورنر فون بلومبرگ : در گوگل

آیا معنی ورنر فون بلومبرگ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )