انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1081 100 1

وزارت کشور

معنی وزارت کشور به فارسی

این وزارت سابقا وزارت داخله نامیده میشد و وظیفه آن تعیین حاکم و والی ایالت ها و ولایت ها و نظارت بر امنیت داخل شهرستانها و راههای کشور بود. ولی در واقع نامی بیش نداشت . در زمان سلطنت رضا شاه کبیر سر و صورتی گرفت و منظم گردید و نام آن بوزارت کشور تبدیل یافت . وزارت کشور بموجب آئین نامه وزارتی ادارات و سازمانهای تابعه آن . ۱ - حوزه وزارتی عبارتست از وزیر کشور معاون سیاسی و پارلمانی معاون اداری عمرانی دفتر کل وزارتی شورای عالی وزارت بازرسان عالی و غیره . ۲ - ادارات کل عبارتند از امور اداری بازرسی امور انتظامی امور سیاسی امور اجتماعی امور عمومی و امور شهر داریها . ۳ - سازمانهای تابعه وزارت کشور عبارتست از : شهربانی کل کشور ژاندارمری کل کشور اداره کل آمار عمومی اداره کل ثبت احوال بنگاه اصلاح امور اجتماعی و عمران دهات سازمان دفاع غیر نظامی و غیره . قسمت سازمانهای استانها و شهرستانها که تابع قانون تقسیمات کشوری مصوب ۱۶ آبان ۱۳۱۶ و قوانین اصلاحی مربوط است .

وزارت کشور در دانشنامه ویکی پدیا

وزارت کشور
وزارت کشور یا وزارت داخله در برخی کشورها، نام وزارتی است که مسولیت نظارت بر عملکرد سیستم سیاست داخلی آن کشور را دارد. در ایران از ابتدای مشروطیت تا سال ۱۳۱۹ ه‍. خ. این نهاد، وزارت داخله بود، اما پس از سال ۱۹۰۱ وزارت داخله به وزارت کشور تغییر نام یافت.
وزارت کشور ایران
وزارت کشور ایالات متحده آمریکا
وزارت کشور فرانسه
وزارت کشور ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
وزارت کشور (ایران)
وزارت کشور (سوریه)
وزارت کشور (مصر)
وزارت داخلی (عربی: وزارة الداخلیة‎) وزارت کشور سوریه است که در میدان مرجه در دمشق واقع شده است.
عبدالرحمن خلیفاوی (۲۱ نوامبر ۱۹۷۰ – ۴ مارس ۱۹۷۱)
علی ظاظا (۴ مارس ۱۹۷۱ – ۸ ژوئیه ۱۹۷۶)
عدنان دباغ (۸ ژوئیه ۱۹۷۶ – ۱۴ ژانویه ۱۹۸۰)
ناصرالدین ناصر (۱۴ ژانویه ۱۹۸۰ – ۸ آوریل ۱۹۸۵)
محمد غباش (۸ آوریل ۱۹۸۵ – ۱۱ ژانویه ۱۹۸۷)
محمد حربه (۱۱ ژانویه ۱۹۸۷ – ۱۲ دسامبر ۲۰۰۱)
علی حمود (۱۳ دسامبر ۲۰۰۱ – ۷ اکتبر ۲۰۰۴)
غازی کنعان (۷ اکتبر ۲۰۰۴ – ۱۲ اکتبر ۲۰۰۵)
بسام عبدالمجید (۱۲ فوریه ۲۰۰۶ – ۲۳ آوریل ۲۰۰۹)
سعید سمور (۲۳ آوریل ۲۰۰۹ – ۱۴ آوریل ۲۰۱۱)
محمد ابراهیم الشعار (۱۴ آوریل ۲۰۱۱ – تاکنون)
وزارت کشور مصر جزئی از هیئت وزیران این کشور است. از ۵ مارس ۲۰۱۵، مجدی عبدالغفار رئیس وزارت کشور بوده است.
محمد توفیق نسیم پاشا، نوامبر ۱۹۱۹ - مه ۱۹۲۰
اسماعیل صدقی، ۱۹۲۲
اسماعیل صدقی، ۱۹۲۴–۱۹۲۵
احمد لطفی السید
محمد فؤاد سراج الدین، ۱۹۵۰–۱۹۵۲
زکریا محیی الدین، ۱۹۵۳–۱۹۶۲ (از ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۱ وزیر کل کشور جمهوری متحد عربی بود)
زکریا محیی الدین، ۱۹۶۵–۱۹۶۶
ممدوح سالم
النبوی إسماعیل، ۱۹۷۷ – ژانویه ۱۹۸۲
حسین ابو پاشا، ژانویه ۱۹۸۲ - ژوئیه ۱۹۸۴
احمد رشدی، ۱۹۸۴ - فوریه ۱۹۸۶
زکی بدر، فوریه ۱۹۸۶–۱۹۹۰
عبدالحمید موسی، ۱۹۹۰–۱۹۹۳
حسن الالفی، ۱۹۹۳–۱۹۹۷
حبیب ابراهیم العادلی، ۱۹۹۷ - ژانویه ۲۰۱۱
محمد وجدی، ژانویه ۲۰۱۱ - مارس ۲۰۱۱
منصور العیسوی، مارس ۲۰۱۱ - نوامبر ۲۰۱۱
محمد یوسف ابراهیم‎‎, دسامبر ۲۰۱۱ - اوت ۲۰۱۲
احمد جمال الدین، اوت ۲۰۱۲ - ژانویه ۲۰۱۳
محمد ابراهیم مصطفی، ژانویه ۲۰۱۳ – مارس ۲۰۱۵
مجدی عبدالغفار، مارس ۲۰۱۵ – همینک
مختصات: ۳۸°۵۳′۳۷٫۱۱″ شمالی ۷۷°۲′۳۳٫۳۳″ غربی / ۳۸٫۸۹۳۶۴۱۷°شمالی ۷۷٫۰۴۲۵۹۱۷°غربی / 38.8936417; -77.0425917
ویکی پدیای انگلیسی
وزارت کشور ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: United States Department of the Interior) یکی از پانزده وزارتخانه های دولت فدرال ایالات متحده آمریکا است.
مقر سازمان در واشنگتن است و سازمان نقشه برداری های زمین شناسی آمریکا و سازمان پارک های ملی متعلق به این سازمان است.
وزارت کشور بریتانیا (انگلیسی: Home Office) یک وزارتخانه در کشور بریتانیا است.
این وزارتخانه که در سال ۱۷۸۲ تأسیس شده ساختمان مرکزی آن در خیابان مارشام، لندن قرار دارد.
وزارت کشور (به فرانسوی: Ministre de l'Intérieur) یکی از وزارت خانه های دولت فرانسه است.
تأمین امنیت، نظارت بر اجرای قوانین با نهادهای مربوطه (مثل پلیس ملی یا ژاندارمری) و حراست از شهروندان.
اعطاء اسناد هویتی (پاسپورت، کارت شناسایی و ...) یا گواهینامه رانندگی.
رابط بین دولت مرکزی و مراکز دولتی محلی.
برگزاری انتخابات.
نظارت بر مهاجرت و برخورد با مهاجرت غیرقانونی
بخشداری ها و مراکز محلی زیر نظر وزیر این وزارت خانه هستند.
مسئولیت ها:
بنا بر برخی اظهارات غیررسمی (که در ادامه آمده است)، در وقایع پس از انتخابات ۱۳۸۸، از زیرزمین منفی چهار ساختمان وزارت کشور (واقع در خیابان فاطمی تهران) به عنوان بازداشتگاه استفاده شده است.
بر اساس خبر مندرج در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ در سایت رادیو زمانه، یکی از خبرنگاران خارجی، در حال مصاحبه با مردم در خیابان های نزدیک ساختمان وزارت کشور دستگیر و پس از انتقال به زیر زمین وزارت کشور، تعدادی از مردم بازداشت شده را در آنجا دیده است.
در جریان حمله به کوی دانشگاه تهران (۲۵ خرداد ۱۳۸۸)، شماری از دانشجویان آزاد شده کوی دانشگاه تهران اعلام کردند بامداد دوشنبه ۲۵ خرداد، بیش از ۵۰ دانشجو توسط افراد لباس شخصی که به انواع سلاح های سرد و گرم مجهز بودند، بازداشت و به زیرزمین ساختمان وزارت کشور منتقل شده بودند. به گزارش خبرنامه امیرکبیر، این دانشجویان که برخی از آن ها در جریان حمله به کوی دانشگاه زخمی شده بودند، ساعت ها در زیر زمین وزارت کشور مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
کاظم جلالی سخنگوی کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شده های انتخابات اخیر اعلام کرده اطلاعاتی در باره «بازداشتگاه منفی ۴» وزارت کشور به این کمیته رسیده و ما در حال رسیدگی هستیم. این کمیته از سوی مجلس تشکیل شده و اعضای این هیئت مامور رسیدگی به وضعیت بازداشتیان نا آرامی های بعد از انتخابات هستند.
سالن وزارت کشور یک تالار و مرکز همایش در میدان فاطمی تهران است که به وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد. این تالار که در ساختمان وزارت کشور جای گرفته است، یکی از مهم ترین مکان های برگزاری کنسرت در ایران است.اجرای محسن یگانه   اجرای زندهٔ گروه شیلر   اجرای زندهٔ گروه شیلر
از مهم ترین اجرا در تالار وزارت کشور می توان به: اجرای محسن یگانه در سال 1394 اولین اجرای زنده ی مسیح و آرش عدل پرور در تاریخ 17الی21اسفندماه 1396 اولین اجرای زنده ی علی یاسینی در تاریخ21و22اسفند ماه 1397 اجرای گروه ماکان در تاریخ 10اردیبهشت 1398 واجرای بی نظیر مهدی احمدوند در تاریخ 15اردیبهشت 1398 اشاره کرد
اجرای محسن یگانه
اجرای زندهٔ گروه شیلر
مختصات: ۳۵°۴۳′۱۱″شمالی ۵۱°۲۴′۱۰″شرقی / ۳۵٫۷۱۹۶۸۸°شمالی ۵۱٫۴۰۲۸۴۱°شرقی / 35.719688; 51.402841
تالار کشور
بازداشتگاه منفی چهار وزارت کشور
وزارت کشور
حزب ایران نوین
حزب رستاخیز
ساختمان وزارت کشور که میزبان وزارت کشور ایران است با معماری یگانه خود در خیابان فاطمی شهر تهران جای گرفته است.
کلنگ این ساختمان در میدان ایران نوین (میدان دکتر فاطمی کنونی) برای جایگیری سازمان ستاد مرکزی حزب ایران نوین (۲۴ آذر ۱۳۴۲–۱۱ اسفند ۱۳۵۳) به زمین زده شد. ساخت این ساختمان اما تا هنگام انحلال حزب ایران نوین به انجام نرسید. پس از بنیاد نهادن حزب رستاخیز بنا بر آن شده بود که ستاد مرکزی این حزب نوبنیاد در آن قرار گیرد. اما این ساختمان تا پایان فعالیت حزب رستاخیز (۸ مهر ۱۳۵۷) نیز آماده بهره برداری نشد.
بدین سان، نه حزب ایران نوین و نه حزب رستاخیز، هیچ یک نتوانستند از این ساختمان بهره ببرند و پس از انقلاب ایران، با ابلاغیه ای از سوی مهدی بازرگان نخست وزیر دولت موقت تحویل شهرداری تهران داده شد. در نامه بازرگان به تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ آمده بود: «هیئت وزیران دولت موقت انقلاب اسلامی در جلسه مورخ ۲۶ اسفند ۵۷ بنا به پیشنهاد وزارت کشور تصویب نمودند ساختمان حزب سابق رستاخیز واقع در میدان ایران نوین به شهرداری تهران واگذار گردد.» به این ترتیب شهرداری تهران با همه معاونت ها و ادارات کل اش از خیابان ایرانشهر به این ساختمان جابجا و متمرکز شد. اما این پایان کار نبود و در پایان سال ۱۳۵۹ علی اکبر ناطق نوری وزیر وقت کشور اظهار تمایل کرد که ساختمان وزارت کشور از خیابان بهشت به ساختمان فاطمی انتقال پیدا کند. و در حالی که وزارت کشور آن زمان بیش از ۵۰۰ کارمند نداشت، به این ساختمان منتقل شد و شهرداری با ۵ هزار کارمند ستادی به ساختمان پیشین وزارت کشور در خیابان بهشت جابجا شد.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

وزارت کشور در دانشنامه آزاد پارسی

سابقاً وزارت داخله نامیده می شد و وظیفۀ آن تعیین حاکم و والی ایالت ها و ولایت ها و نظارت بر امنیت داخل شهرها و راه های کشور بود. در زمان رضاشاه پهلوی نام آن به وزارت کشور تبدیل شد. هدف این وزارتخانه حفظ امنیت و آسایش عمومی در سراسر کشور، تأمین آزادی های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون اساسی، هماهنگ ساختن فعالیت های سازمان های دولتی و ملی و محلی در سراسر کشور، و فراهم آوردن شرایطی است که بر اساس آن اجرای سیاست عمومی دولت به منظور رشد و رفاه اجتماعی امکان پذیر شود. وظایف اساسی وزارت کشور مشتمل است بر امور امنیتی و انتظامی، امور سیاسی و اجتماعی، و امور عمرانی و شهرداری ها. سازمان های وابسته به وزارت کشور عبارت اند از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سازمان شهرداری های کشور، سازمان ثبت احوال، ستاد حوادث غیرمترقبۀ کشور، ستاد بازسازی و نوسازی مناطق جنگ زده، شورای عالی هماهنگی ترافیک، ادارۀ کل امور بخش ها و شهرداری ها و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه. نیز دفاتر امور اجتماعی، امور حقوقی و مجلس، انتخابات، برنامه ریزی و بودجه، برنامه ریزی عمران شهری، تحقیقات و امور تمرکززدایی، تقسیمات کشوری و مراکز گسترش خدمات تولیدی و عمرانی.

ارتباط محتوایی با وزارت کشور

معنی کلمه وزارت کشور به عربی

حقيبة الداخلية

وزارت کشور را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• ستاد انتخابات وزارت کشور   • وزارت کشور اتباع خارجی   • آدرس وزارت کشور   • سایت وزارت کشور نتایج انتخابات   • شماره تلفن وزارت کشور   • وزارت کشور سازمان مردم نهاد   • استخدام وزارت کشور   • رئیس وزارت نفت   • معنی وزارت کشور   • مفهوم وزارت کشور   • تعریف وزارت کشور   • معرفی وزارت کشور   • وزارت کشور چیست   • وزارت کشور یعنی چی   • وزارت کشور یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی وزارت کشور
کلمه : وزارت کشور
اشتباه تایپی : ,chvj ;a,v
عکس وزارت کشور : در گوگل


آیا معنی وزارت کشور مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )